عصر ایران |
۱ هفته پیش

نخست وزیر اسرائیل: اگر ایران بمب اتم تولید کرد جهان باید از قدرت نظامی استفاده کند

یائیر لاپید: " باید به ایران به طور شفاف گفت که اگر برنامه هسته ای اش را توسعه داد واکنش جهانی تنها با کلمات نخواهد بود بلکه با قدرت نظامی است".

نخست وزیر اسرائیل در سخنرانی سازمان ملل متحد گفت: اگر ایران به تولید بمب اتمی بپردازد جامعه جهانی باید از "نیروی نظامی" استفاده کند.

به گزارشعصرایرانبه نقل ازخبرگزاری فرانسه،یائیر لاپیدهمچنین از راه حل تشکیل دو دولت (فلسطین و اسرائیل) و ایجاد دولت مستقل فلسطینی حمایت کرد.

نخست وزیر اسرائیل در سخنرانی خود مدعی شد " تنها راه برای منع ایران از کسب سلاح هسته ای، مطرح کردن تهدید نظامی معتبر روی میز است".

او گفت در این وضعیت تنها می توان با ایرانی ها درباره توافق "قوی و طولانی مدت" مذاکره کرد.

نخست وزیر اسرائیل تاکید کرد باید به ایران به طور شفاف گفت که اگر برنامه هسته ای اش را توسعه داد واکنش جهانی تنها با کلمات نخواهد بود بلکه با قدرت نظامی است .

او با اشاره به برنامه هسته ای ایران گفت اگر اسرائیل احساس کند خطری تهدیدش می کند آماده دخالت است. هر آنچه لازم باشد انجام می دهیم. ایران سلاح هسته ای کسب نخواهد کرد.

وی همچنین ادعا کرد ایدولوژیک های ایران به دنبال قتل سلمان رشدی هستند.

اسرائیل هم اکنون فعالیت شدیدی را برای منع امریکا و قدرت های اروپایی بریتانیا، آلمان و فرانسه از احیای برجام انجام می دهد. اسرائیل مدعی است در صورت احیای برجام، این توافق ایران را از تولید بمب اتمی منع نمی کند؛ باعث رفع تحریم ها علیه تهران و سرایزر شدن درآمدهای زیادی برای این کشور می شود.

مذاکرات هسته ای ایران و گروه 1+4 و آمریکا برای احیای برجام با بن بست مواجه شده است. هدف این مذاکرات، بازگشت امریکا به عضویت برجام، رفع تحریم های ضدبرجامی امریکا علیه ایران و عقب نشینی ایران به محدودیت های هسته ای برجامی است.

نخست وزیر اسرائیل گفت علی رغم وجود مانع اما امضای توافق با فلسطینی ها براساس راه حل دو دولت برای دو ملت گزینه بهتر برای امنیت اسرائیل و اقتصاد و آینده فرزندان ماست.

وی افزود اکثریت بزرگی از اسرائیلی ها از راه حل ایجاد دو دولت حمایت می کنند و من یکی از آنها هستم. ما فقط یک شرط داریم: کشور آینده فلسطین باید مسالمت جو باشد.

جو بایدن رئیس جمهور امریکا از متن سخنرانی نخست وزیر اسرائیل به دلیل تایید راه حل دو کشور استقبال کرد.

مذاکرات صلح اسرائیل و فلسطین از سال 2014 متوقف مانده است. شهرک سازی اسرائیل در کرانه باختری و شرق شهر قدس (اورشلیم/ بیت المقدس) دلیل اصلی توقف مذاکرات صلح است زیرا محمود عباس رئیس دولت فلسطین (تشکیلات خودگردان)، توقف شهرک سازی را شرط ادامه مذاکرات دانسته بود.

logo-vidتماشاخانه
حجاب، قانونی که دلبخواه اجرا می‌شود؛ چرا در انتخابات یا هر مراسم حکومتی، خبری از گشت ارشاد نیست؟ شل حجاب‌های خودی؟!! (فیلم)

حجاب، قانونی که دلبخواه اجرا می‌شود؛ چرا در انتخابات یا هر مراسم حکومتی، خبری از گشت ارشاد نیست؟ شل حجاب‌های خودی؟!! (فیلم)

logo-vid

ببینید| زلزله در تایوان پل‌های بزرگی را در هم شکست

logo-vidفیلم های دیگر
کانال عصر ایران در تلگرام
عضویت در اینستاگرام عصر ایران
نظرات کاربران
15 سال پیش در چنین روزی


#‌اخبار منبع: عصر ایران

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

بسیج دانشجویی دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی از آزادی دانشجویان بازداشتی این دانشگاه خبر داد.

2 ساعت پیش

بنابر اعلام وزارت بهداشت، در شبانه روز گذشته ۴۳۵ بیمار کرونایی در کشور شناسایی و۹ نفر دیگر فوت شدند.

2 ساعت پیش

دانشگاه‌های مختلف تهران امروز شاهد تجمع اعتراضی دانشجویان بود با این حال این تجمعات بدون درگیری و با آرامش به پایان رسید.

2 ساعت پیش

سخنگوی وزارت صمت گفت: سامانه جامع فروش با افزایش تولید، عرضه و تقاضا به تعادل رسید و توانست تعدادی از خودروها را از فرآیند قرعه‌کشی خارج کند. ترافیک تقاضا در ۳ خودرو پژو ۲۰۶، ۲۰۷ و پژو پارس است و باید تا پایان سال افزایش تولید را در این ۳ خودرو متمرکز کنیم.

2 ساعت پیش

رهبرانقلاب فرمودند: برای تعطیلی دانشگاه‌ها و ناامنی خیابانها و درگیر شدن مسئولان به مسائل جدید در شمال غرب و جنوب شرق کشور، برنامه‌ریزی کرده‌اند.

1 ساعت پیش

بالاخره پس از گذشت حدود ۲ ماه از اعلام خبر احتمال افزایش دوباره حقوق کارمندان و گمانه‌زنی‌ها در این خصوص، تکلیف روشن شد و به نظر می‌رسد افزایش حقوق به سال آینده موکول شد.

2 ساعت پیش

وزیر ارشاد دولت اصلاحات بیانات رهبر انقلاب در مراسم مشترک دانش‌آموختگی دانشجویان دانشگاه‌های افسری نیروهای مسلح را جامع، دقیق، روشنگرانه و به‌هنگام توصیف کرد.

2 ساعت پیش

کنعانی گفت: منتظر گزارش دقیق درباره تهدید هواپیمای ایرانی به بمب‌گذاری در حریم هوایی هند هستیم.

2 ساعت پیش

مقام معظم رهبری: جامعه هنری و ورزشی ایرانی با این گونه حرکت های دشمن شاد کن آلوده نخواهد شد.

1 ساعت پیش

بیشتر...