ایران آنلاین |
۱ هفته پیش

افزایش ۳۷ درصدی حمله به نظامیان آمریکا در افغانستان ایران آنلاین

افزایش ۳۷ درصدی حمله به نظامیان آمریکا در افغانستان

سازمان ملل متحد و ارتش آمریکا در افغانستان اعلام کرده اند که حملات نیروهای طالبان و دیگر گروه های مخالف حضور آمریکا در افغانستان، در سه ماهه نخست سال جاری (۲۰۲۱) منتهی به ماه مارس، نسبت به سال گذشته به میزان ۳۷ درصد افزایش یافته است.

 آمریکا قصد دارد تا ۱۱ سپتامبر (۲۰ شهریور ماه) ۲۵۰۰ نظامی باقی مانده اش را پس از ۲۰ سال از افغانستان بیرون ببرد.

سازمان پیمان آتلانتیک شمالی «ناتو» نیز اعلام کرده است که همزمان باعقب نشینی آمریکا،هفت هزار نیروی خود را از افغانستان خارج خواهد کرد.

افغانستان اکنون دچار ناامنی غذایی است به گونه ای که نزدیک به ۱۷ میلیون تن یا حدود نیمی از شهروندانش از کمبود مواد غذایی رنج می برند. آمار سازمان بین المللی مهاجرت نشان می دهد که نزدیک به پنج میلیون و ۵۰۰ هزار تن از شهروندان افغانستان نیاز شدید به مواد غذایی دارند که دومین آمار بالا در این حوزه در جهان به شمار می رود.

گزارش نهاد بازرسی ویژه بازسازی افغانستان «سیگار» وابسته بهپنتاگوندر باره تلفات غیرنظامیان افغان در سه ماهه نخست سال جاری ‌حاکیست: بر اساس آمار ارتش ایالات متحده ۶۴۳ غیرنظامی افغان کشته و یک هزار و ۳۹۵ تن زخمی شده اند، اما براساس ارزیابی سازمان ملل متحد این رقم ۵۷۲ تن بوده است.

سیگار به نقل از ژنرال آستین اسکات میلر فرمانده نیروهای آمریکا و متحدانش در افغانستان می افزاید: عقب نشینیارتش آمریکا،حمایت از نیروهای امنیتی افغانستان به ویژه نیروی هوایی را از بین خواهد برد که به پیمانکاران برای تعمیر و نگهداری هواپیماها و بالگردهایش وابستگی دارد.

این در حالی است کهمذاکرات صلح واشنگتنو کابل با طالبان به بن بست رسیده است.ایرنا#‌اخبار منبع: ایران آنلاین

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

تیم فوتبال استقلال ببیشتر از هر چیزی به ثبات و آرامش نیاز دارد که نیازمند مدیریت راهبردی و اصولی است.

1 دقیقه پیش

پیشگیری و مراقبت از گوش‌ها برای جلوگیری از کم شنوایی، یکی از کارهای بسیار مهم به شمار می‌رود.

3 دقیقه پیش

کم آبی در کشور موضوعی که این روز‌ها به دلیل استفاده بیش از حد منابع آبی به بحران رسیده است.

4 دقیقه پیش

ساداتی نژاد گفت: امروز تقریبا تمام موضوعات مربوط به بازار محصولات کشاورزی به وزارت جهاد کشاورزی منتقل شده و برای هفته آینده به موضوع تشکیل ستاد تنظیم بازار کشاورزی خواهیم پرداخت.

5 دقیقه پیش

کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال پرونده بازی پرسپولیس و سپاهان و درگیری‌های در این دیدار را با در دستور کار خود قرار خواهد داد و چه بسا چند بازیکن قبل از داربی تهران با حکم محرومیت موقت مواجه شوند.

5 دقیقه پیش

آیت الله مصطفی محامی امام جمعه زاهدان گفت: آمریکا ام الفساد است و به بهانه تامین امنیت و مقابله با گروه های تروریستی که عوامل خود انهاست در کشورهای منطقه حضور پیدا کرده است.

5 دقیقه پیش

مدیرعامل صندوق احیا و بهره برداری بناهای تاریخی با غیرقانونی بودن حق واگذاری، فروش و تغییر کاربری بناهای تاریخی دولتی توسط نهادها و دستگاهها، خواستار ورود مراجع نظارتی به این موضوع شد.

9 دقیقه پیش

براساس اعلام دفتر مقام معظم رهبری فردا پنجشنبه عيد فطر اعلام شد

9 دقیقه پیش

عباس اشکانی گفت: امسال به دلیل سرما و یخبندان، تنش خشکی و عدم بارندگی و گرمای زودرس متوسط عملکرد گندم پایین تر از نرمال منطقه است

9 دقیقه پیش

براتعلی صالحی گفت: انتخابات 1400 از مهمترین رویدادهای سیاسی کشور در ابتدای مسیر گام دوم انقلاب است که باید پرشور، آگاهانه و با حضور حداکثری مردم برگزار شود.

11 دقیقه پیش

به دنبال بروز یک آتش‌سوزی در یکی از مراکز اقامتی ترک اعتیاد در بلوار میامی در حومه شرق مشهد، روابط عمومی بهزیستی خراسان رضوی اطلاعیه‌ای صادر کرد.

11 دقیقه پیش

بازیکن تیم فوتبال پرسپولیس پس از پایان دیدار مقابل سپاهان دچار آسیب دیدگی شد.

11 دقیقه پیش

همزمان با عید سعید فطر، پنجره جدید زیارت در رواق مبارکه دارالحجه حرم مطهر رضوی رونمایی شد.

14 دقیقه پیش

فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان از کشف و رفع تصرف اراضی ملی بالغ بر 4 هکتار به ارزش 200 میلیارد ریال در عملیات پلیس جنوب شرق کشور خبر داد.

یک ربع پیش

سقوط آزاد بیت کوین با خروج سرمایه ایلان ماسک,پیش بینی آینده بیت کوین بدون تسلا,,انفجار بازار رمزارز‌ها با خروج ایلان ماسک,تیغ دو لبه حمایت ایلان ماسک از بیت کوین,ایلان ماسک از کدام آلت‌کوین حمایت خواهد کرد؟,,,

یک ربع پیش

بیشتر...