فوتبالی |
6 روز پیش

قنبرزاده: طبقه دوم ورزشگاه آزادی از رده خارج شده است عدم مجهز شدن به VAR دردسر ساز می شود فوتبالی

قنبرزاده: طبقه دوم ورزشگاه آزادی از رده خارج شده است / عدم مجهز شدن به VAR دردسر ساز می‌شود

قنبرزاده: طبقه دوم ورزشگاه آزادی از رده خارج شده است / عدم مجهز شدن به VAR دردسر ساز می‌شود

پایگاه خبری فوتبالی- نایب رئیس دوم فدراسیون فوتبال گفت: طبقه دوم ورزشگاه آزادی از رده خارج شده و ظرفیت حضور تماشاگران را ندارد.

به گزارش فوتبالی، منصور قنبرزاده در مورد برگزاری برخی دیدارهای هفته هفدهم لیگ برتر با حضور تماشاگران اظهار داشت: قرار شد از این هفته مشروط به شرایطی برگزاری بازی‌ها با حضور تماشاگران باشد. تعداد قابل توجهی از تیم‌های ما در استان‌هایی به جز تهران هستند. استانداری، شورای تأمین، متولیان ورزش استان و خود باشگاه‌ها بحث را پیگیری می‌کنند و مطابق شرایط باید امور را به ما اطلاع بدهند. مکاتباتی با همه باشگاه‌ها داشتیم و بیشتر آنها طبق هماهنگی با نهادهای ذی‌ربط در برگزاری مسابقات جلسات تشکیل دادند. به جز خوزستان سایر استان‌ها از ما درخواست کردند بازی‌های‌شان با حضور تماشاگران باشد.

وی افزود:باشگاه فولاد خوزستانامروز بیانیه صادر و اعلام کرد در حال حاضر برگزاری میزبانی با حضور تماشاگران را نداریم. تا این لحظه به جز خوزستان و تیم فولاد سایر باشگاه‌ها آمادگی خود را برای ورود تماشاگران اعلام کرده‌اند. مهدی تاج هیأت رئیسه و ارکان فدراسیون در این زمینه خیلی تلاش کردند. حضور تماشاگران در ورزشگاه‌ها خواسته مردم و رسانه‌ها است.

نایب رئیس دوم فدراسیون فوتبال اضافه کرد: برگزاری یک مسابقه بدون تماشاگر جذابیتی ندارد. بخشی از درآمد باشگاه‌ها از محل بلیت‌فروشی است. قیمت تبلیغات محیطی هم با حضور تماشاگران بیشتر می‌شود که باید الزامات فیفا و AFC در خصوص بحث حرفه‌ای را هم در نظر بگیریم. متولیان ذی‌ربط در کشور به ویژه وزارت کشور به جد دنبال فراهم کردن شرایط هستند.

قنبرزاده تصریح کرد:‌ از این هفته با شیب مناسبی بازی‌ها را با حضور تماشاگران برگزار خواهیم کرد و از هفته آینده با وضعیت بهتر و توسعه‌ بیشتری این کار انجام خواهد شد. در مورد ظرفیت حضور تماشاگران در ورزشگاه‌ها نیز باید شفاف‌سازی کنم. ظرفیت هر ورزشگاه را متولیان ذی‌ربط در هر استان تعیین می‌کنند. استاندار، شورای تأمین، اداره کل ورزش و جوانان، هیأت فوتبال و خود باشگاه‌ها ستاد و تشکیلاتی در استان خود دارند و براساس وضعیت ورزشگاه‌ها و شرایط استان تعیین و تکلیف می‌کنند که چه درصدی تماشاگر به ورزشگاه بیاید.

وی افزود: در بررسی‌هایی که در 2-3 جلسه تهران داشتیم به این نتیجه رسیدیم که متأسفانه طبقه دوم ورزشگاه آزادی کاملاً از سیستم خارج شده است زیرا نیاز به مرمت و باسازی دارد. کارشناسان رسمی دادگستری برای این طبقه احتمال خطر دادند. موضوع را هم به ورزشگاه آزادی و شرکت توسعه اعلام کردند تا فعلاً از طبقه دوم ورزشگاه آزادی بهره‌برداری نشود.

نایب رئیس فدراسیون فوتبال در خصوص وضعیت طبقه اول ورزشگاه آزادی توضیح داد: در این 2-3 روز مکرر پیگیری‌هایی انجام دادیم. بخشی از زون‌های طبقه اول نیز طبق نظر تشکیلات مهندسی تأسیسات و مهندسی ایمنی شرکت توسعه ملاحظاتی دارد. بحثی بود تا بازیاستقلالوملوانرا رد کرده و در دیدارهای آینده مسابقات را با حضور تماشاگران برگزار کنیم اما علاقه داشتیم بازگشت تماشاگران از همین بازی شروع شود. با توجه به محدودیت‌های فنی، مهندسی و ایمنی ورزشگاه آزادی برای حفظ جان تماشاگران ظرفیت محدودی را برای این مسابقه در نظر گرفتیم.

قنبرزاده در مورد اینکه چه زمانی می‌تواند از 100 درصد ظرفیت ورزشگاه آزادی استفاده کرد، پاسخ داد: طبق جلساتی که در استانداری برگزار شد مشکلاتی مطرح کردند که پذیرفتیم فدراسیون فوتبال بخشی از این مشکلات را حل کند. البته خودمان هم در تنگناه شدید مالی هستیم. شرکت توسعه و تجهیز به منابع نیاز دارد. وزارت ورزش و جوانان اعلام کرد بازسازی کامل ورزشگاه آزادی زمان‌بر است اما هیأت وزیران و حاکمیت باید کمک کند به هر حال منابع مالی وزارت ورزش هم محدود است. ورزشگاه آزادی ملی است و مردم مطالبه دارند این ورزشگاه که پیشانی ورزشگاه‌های کشور است سریع‌تر به باسازی و مرمت برسد. نباید به پروسه زمان‌بر بیفتد بلکه باید ورزشگاه آزادی را به عنوان پروژه‌ای اضطراری ببینند. این موضوع نیز مساعدت هیأت وزیر و رئیس جمهور را می‌طلبد.

وی عنوان کرد:‌ در کل تا این لحظه به جز فولاد خوزستان هیچ باشگاهی اعلام نکرده که توانایی حضور تماشاگران را ندارد.

نایب رئیس فدراسیون فوتبال در مورد عکس و فیلم‌های منتشر شده از ورزشگاه آزادی که نشان می‌دهد مشکلات این ورزشگاه مربوط به یک یا دو سال اخیر نیست و سال‌ها است وجود دارد اظهار داشت: این موضوع کاملاً تخصصی و ویژه است. در بحث پروژه‌های عمرانی فقط مشکل ما مربوط به ورزشگاه‌ها نیست. مراکز درمانی در ایران داریم که 20 سال است به اتمام نرسیده است. مراکز رفاهی و سایر پروژه‌‌های متعدد نیز وجود دارند که رها شده‌اند. باز هم می‌گویم ورزشگاه آزادی پیشانی ورزش کشور است و باید جدیت بیشتری نسبت به آن داشت.

نایب رئیس دوم فدراسیون فوتبال گفت: ممکن است عدم مجهز شدن به VAR برای فوتبال ما در مجامع بین‌المللی دردسر ساز شود ‌و لیگ حرفه‌ای ایران به آماتور تبدیل شود.

«منصور قنبرزاده» نایب رئیس دوم فدراسیون فوتبال امروز (سه‌شنبه) در گفتگویی اظهار داشت: نمی‌توانم به صورت قطعی بگویم در لیگ آینده VAR داریم یا نه اما اگر در لیگ آینده بالای ۶۰ درصد استادیوم‌ها مجهز شوند به طور حتم این اتفاق خواهد افتاد.

وی افزود: اجرای آن دست فدراسیون فوتبال نیست، اگر ابلاغ شد که لیگ حرفه‌ای ما به صورت قطعی باید با VAR برگزار شود باید این اتفاق بیفتدو نمی‌توانیم از زیر بار آن شانه خاله کنیم .

نایب رئیس دوم فدراسیون فوتبال خاطر نشان کرد: ممکن است عدم مجهز شدن به VAR برای فوتبال ما در مجامع بین‌المللی دردسر ساز شود، لیگ حرفه‌ای ایران به آماتور تبدیل شودو نمایدنگان ایران مجوز حضور در آسیا را پیدا نکنند.

قنبرزاده تاکید کرد: در حال حاضر باشگاه‌های ما که در بورس هستند چقدر ارزش گذاری شده‌اند؟ این ارزش به خاطر حضور در لیگ حرفه‌ای است، به خاطر شرکت در لیگ قهرمانان آسیاست و اگر به خاطر همین VAR از آسیا محروم شوند از نظر اقتصادی با کاهش سرمایه مواجه خواهند شد.

قنبرزاده تصریح کرد: جعل نام خلیج فارس یک بحث ملی است، مطالبه مردمی است، اینکه برخی از کشورهای حاشیه خلیج فارس با دلارهای نفتی نامشروع نام بزرگی را که تاریخ دارد جعل کنند قابل قبول نیست، این را نه تنها ملت ایران بلکه دنیا هم نمی‌پذیرد.

وی اعلام کرد: متاسفانه فدراسیون بین‌المللی فوتبال یعنی فیفا نیز توییت‌هایی را گذاشت که انتظار نداشتیم، فدراسیون فوتبال ایران با فیفا مکاتباتی داشت و وزارت خارجه نیز ورود کرد، در این ماجرا انسجام کلی بین وزارت خارجه، دولت، وزارت ورزش و فدراسیون فوتبال شکل گرفت.

6963#‌فوتبال #‌اخبار_ورزشی منبع: فوتبالی

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

بیشتر...