خبرگزاری تسنیم |
۱ هفته پیش

موج افزایش قیمت برق در انتظار شهروندان آلمانی اخبار اروپا اخبار بین الملل تسنیم Tasnim


موج افزایش قیمت برق در انتظار شهروندان آلمانی

یک نشریه آلمانی در گزارشی با استناد به گفته کارشناسان موج افزایش قیمت های برق در سراسر آلمان بخصوص از اوایل سال آینده میلادی را پیش بینی کرد.

- اخبار بین الملل -

به گزارش گروه بین المللخبرگزاری تسنیم، هفته نامه "اشپیگل" در گزارشی نوشت: بحران انرژی نه تنها بر بازار گاز، بلکه بر بازار برق و بنابراین هر فرد در آلمان تأثیر می گذارد. در حال حاضر تعداد بیشتری از شرکت‌های آب و برق افزایش قیمت عمده فروشی را به مصرف کنندگان منتقل می کنند.

بنابراین برای بسیاری از خانوارهای آلمانی سال آینده افزایش شدید قیمت‌ها آغاز خواهد شد . برای مثال، در کلن، تامین‌کننده راین‌نرژی بیش از دوبرابر در هر کیلووات ساعت از ژانویه برای عرضه اولیه هزینه خواهد کرد که افزایشی تقریباً 130 درصدی خواهد بود.

"تورستن استورک"، کارشناس انرژی در پورتال مقایسه Verivox می‌گوید: راین‌انرژی یک مورد مجزا نیست: سال جدید با موج عظیم افزایش قیمت برق آغاز می‌شود. اکنون تامین کنندگان اصلی باید به تدریج قیمت‌های بالاتر بازار را به مشتریان خود منتقل کنند.

"راین انرژی" همچنین به هزینه‌های بالای تدارکات اشاره می‌کند که به طور فزاینده‌ای در استراتژی خرید بلند مدت شرکت منعکس می شود. قیمت برق در بورس نسبت به سال قبل بیش از 300 درصد افزایش داشته و در اوج قیمت‌ها بیش از 10 برابر شده است. علاوه بر این، هزینه های شبکه نیز در حال افزایش است. این شرکت جهش قیمت را این گونه توضیح می‌دهد.

"اشپیگل" در ادامه نوشت: افزایش شدید قیمت گاز در نتیجه جنگ روسیه علیه اوکراین یکی از دلایل اصلی افزایش قیمت برق در آلمان در نظر گرفته می شود. در تجارت عمده فروشی، تولید برق گران قیمت از نیروگاه‌های گازی اغلب مسئله تعیین کننده قیمت برق برای سایر انواع تولید است.

به گزارش پرتال مقایسه چک24، بیش از 580 ارائه دهنده در آستانه سال جاری افزایش قیمت خدمات اساسی را اعلام کرده‌اند. این پرتال گزارش می دهد: حدود 7.3 میلیون خانوار تحت تأثیر قرار گرفته‌اند. این افزایش‌ها به طور متوسط ​​60.5 درصد است.

"اودو سیوردینگ"، کارشناس انرژی در مرکز مصرف در نوردراین-وستفالن می‌گوید: افزایش قیمت برق در ابتدای سال گاها شدید است. متأسفانه، تعرفه‌ها برای مشتریان جدید از طریق درگاه‌های کارگزاری حتی بالاتر است، بنابراین تعویض ارائه‌دهنده‌ها در بیشتر حوزه‌های تعرفه صرفه‌جویی نمی‌کند. این احتمالاً در چند ماه آینده تغییر خواهد کرد.

آمریکا دیگر آلمان را مهمترین متحد خود در اروپا نمی‌داند
اعلام آمادگی آلمان برای مشارکت در حل مسئله قبرس
تورم آلمانی‌ها را به صرفه جویی بیشتر در مصرف خوراک و پوشاک وا می‌دارد

انتهای پیام/#‌اخبار منبع: خبرگزاری تسنیم

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

معاون مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی خراسان رضوی گفت: بدون شک به دلیل گرانی مصالح در آورده متقاضیان و سهم تسهیلات بانکی تغییراتی ایجاد می‌شود.

4 ساعت پیش

رئیس جمهور گفت:مردم بدانند بیشترین دغدغه دولت موضوع مسکن است و دولت با تمام توان به دنبال رفع نیاز مردم در این زمینه است.

6 ساعت پیش

وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران به اظهارات مداخله جویانه برخی از کشورها و مقامات اروپایی به دنبال اجرای حکم اعدام «محسن شکاری» واکنش نشان داد .

5 ساعت پیش

وزارت خزانه‌داری آمریکا اعلام کرد اسامی افراد و شرکت‌های جدیدی را در ارتباط با ایران در فهرست تحریم‌ها قرار داده است.

6 ساعت پیش

حتی مواد موجود در داروهای تجویزی که برای مبارزه با سرطان پستان استفاده می شوند ممکن است برای افزایش عملکرد مورد سوء استفاده قرار گیرند؛ لتروزول به طور خاص به عنوان ماده ممنوعه در همه زمان ها (چه در مسابقه و چه در خارج از مسابقه) در فهرست ممنوعه آژانس جهانی ضد دوپینگ قرار دارد.

4 ساعت پیش

وزنه بردار ملی پوش ایران در گروه B دسته ۶۷ کیلوگرم قهرمانی جهان ۲۰۲۲ کلمبیا ششم شد و تنها دو حرکت صحیح انجام داد.

5 ساعت پیش

9 کشور از جمله آمریکا و انگلیس در بیانیه ای مداخله جویانه، ایران را به نقض حقوق زنان و دختران متهم کردند.

6 ساعت پیش

سخنگوی روابط خارجی اتحادیه اروپا در توییتی اجرای حکم اعدام محسن شکاری را محکوم کرد.

6 ساعت پیش

لباسِ اقوام ایرانی و طرح‌هایِ متنوعی که بر روی این لباس‌ها نقش بسته، از گذشته تا امروز زبانزد عام و خاص بوده است. این طرح و نقش‌ها که بسته به باورها و اعتقادات اقوام، گوناگون هستند هنری از جنس فرهنگ قومی محسوب می‌شوند که امروزه حفاظت از آنان سخت‌تر و حیاتی‌تر شده است. سوزن‌دوزی ترکمن که هنری از همین جنس محسوب می‌شود، اخیرا به صورت مشترک با کشور ترکمنستان به‌عنوان عنصر میراث فرهنگی ناملموس کشور به ثبت رسیده است که یک سوال اساسی ایجاد می‌کند: آیا هنر سوزن‌دوزی در ترکمنستان پیشینه‌ی طولانی‌تری دارد یا در کشور خودمان؟

5 ساعت پیش

بیشتر...