عصرهامون |
۱ هفته پیش

عصر هامون تلاش دیپلماسی قوی، خدمت به جبهه مقاومت انقلاب اسلامی باشد جامعه کارگری سنگ زیرین آسیا در اقتصاد کشور

ائمه جمعه سیستان وبلوچستان گفتند: باید با دیپلماسی قوی در جهت خدمت به جبهه مقاومت، انقلاب اسلامی و بهروزی مردم جامعه مسلمان تلاش کنیم.
به گزارشعصرهامون، ائمه جماعت سیستان وبلوچستان در خطبه های عبادی و سیاسی این هفته نماز جمعه با بیان اینکه دشمن هیچگاه از دشمنی خود دست بر نمی دارد، گفتند: ما باید راه سرداران و شهیدان جبهه اسلام و مقاومت را با افتخار و عزت دنبال کنیم و به گفتگو و لبخند های دشمن دل خوش نکنیم.
 
به گفتگو و لبخند های دشمن دل خوش نکنیم

آیت‌الله مصطفی محامی نماینده ولی‌فقیه در سیستان‌وبلوچستان در سخنرانی مجازی در پی تعطیلی نماز های جمعه به علت شیوع گسترده ویروس کرونا، اظهار کرد: یکی از راه های تحصیل تقوای الهی تلاش برای تعالی اخلاقی، معنوی و رشد علمی، فرهنگی، اقتصادی و افزایش توان دفاعی و نظامی جمهوری اسلامی است.

امام جمعه زاهدان در ادامه  به مناسب های پیش رو در هفته آینده اشاره کرد و گفت: در حال حاضر  نیمی از ماه مبارک رمضان گذشته و در هفته آینده شب های قدر را پیش رو داریم که باید تلاش کنیم تا قدر این شب ها را بهتر دانسته و پیوند خود با معبود را تقویت کنیم.

محامی به قرائت و ترجمه فرازی از دعای وارد شده در ماه مبارک رمضان و شب های قدر پرداخت و بیان داشت: شب های قدر پیوند ویژه ای با قرآن و ولایت الهی دارد زیرا هم شب نزول قرآن است و هم شبی که ملائکه الهی تا صبح  بر ولی خداوند نازل می شوند چنانچه که در آغاز سوره قدر نیز آمده و به اهمیت شب قدر اشاره کرده است.

وی ادامه داد: جمعه هفدهم ماه مبارک رمضان سالروز شروع جنگ بدر می باشد؛ اولین جنگی که در سال دوم هجری میان اسلام و کفر سر گرفت و رسول اکرم(ص) خودشان فرماندهی در این جبهه را بر عهده داشتند؛ هر چند درگیری جبهه اسلام و کفر قبل از آن و از آغاز بعثت پیامبر شروع شده بود اما درگیری رسمی نظامی در جنگ بدر شکل گرفت و البته این تقابل و درگیری در طول تاریخ ادامه داشته و تا ظهور حضرت مهدی(عج) نیز ادامه دار خواهد بود.

نماینده مقام معظم رهبری در امور اهل سنت استان تاکید کرد: باید همواره توجه داشته باشیم که دشمنی دشمن ادامه خواهد داشت و دشمن هیچگاه از دشمنی خود دست بر نمی دارد و ما باید راه سرداران و شهیدان جبهه اسلام و مقاومت را با افتخار و عزت دنبال کنیم و به گفتگو و لبخند های دشمن دل خوش نکنیم.

عضو هیئت علمی جامعه المصطفی اظهار داشت: باید با دیپلماسی قوی در جهت خدمت به جبهه مقاومت، انقلاب اسلامی و بهروزی مردم جامعه مسلمان تلاش کنیم.

نقش ارزشمند معلمان در سلسله تعلیم و تربیت الهی

محامی با اشاره به شنبه ۱۱ اردیبهشت ماه روز جهانی کارگر این روز را به جامعه کارگری استان تبریک گفت و تصریح کرد: این قشر پر تلاش نقش مهم و گسترده ای را در رشد اقتصادی و بالا رفتن تولید در کشور ایفا می کنند اما متاسفانه علیرغم اهمیت جایگاه، نقش ویژه و گستردگی فعالیت‌شان؛ در همه ایام سال  با مشکلات فراوانی مواجه هستند.

وی ادامه داد: جامعه کارگری سنگ زیرین آسیای اقتصاد کشور هستند که در طول سال هم از لحاظ معیشتی و هم از لحاظ کار و اشتغال با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می کنند.

امام جمعه زاهدان گفت: در سال ۱۴۰۰ و با توجه به نامگذاری سال تحت عنوان تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها همه مردم و مسئولان وظیفه دارند تا در جهت رفع مشکلات جامعه کارگران چه از حیث معیشتی و چه از حیث توسعه تولید، اشتغال و تجارت تلاش کنند.

این استاد درس خارج حوزه علمیه با اشاره به یکشنبه ۱۲ اردیبهشت ماه روز شهادت شهید مرتضی مطهری و روز معلم این روز را به همه معلمان آموزش و پرورش تبریک عرض نموده و اظهار داشت: همه این معلمان در ارتقاء علمی، فرهنگی، اخلاقی و معنوی جامعه نقش مهمی دارند خصوصا در تربیت نسل جدید که گنج های ارزشمندی هستند.

وی افزود: باید توجه داشته باشیم که معلمان و اساتید نقش ارزشمندی را در سلسله تعلیم و تربیت الهی ایفا می کنند تا حدی که سر سلسله امر تعلیم خود خداوند است و خداوند در بحث تعلیم خود را معلم معرفی می کند و تعریف ویژه اش هم نسبت به پیامبرش است که می فرماید هرآنچه را تو نمی توانی بیاموزی ما به تو آموختیم و البته پیامبر که معدن و شهر علم است امام علی(ع) را دروازه این شهر معرفی کرده است و معلمان در ادامه این سلسله تعلیم الهی هستند و باید به جایگاه خود توجه داشته باشند و قدر آن را بدانند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان بیان کرد: در بحث تربیت هم همین گونه است وخداوند مربی اول و «رب العالمین» است به طوری که پرورش دهنده همه عالمیان بوده و تربیت ویژه او هم برای پیامبرش است که از پیامبر گرامی اسلام نقل شده پروردگار من مرا خوب ادب و تربیت کرده برای همین ایشان واسطه فیض الهی بین خدا و مردم بودند و از امام علی(ع) نیز  نقل شده من ادب شده و تربیت شده دست پیامبر(ص) هستم و من هستم که مومنان را تربیت و ادب می کنم و چنانچه پیامبر اکرم(ص) واسطه فیض بین خدا و مردم بود امام علی(ع) هم واسطه فیض بین پیامبر و جامعه اسلامی است و معلمان و اساتید ما در این سلسله تربیت قرار می گیرند‌.

نماینده ولی‌فقیه در استان گفت: معلمان و اساتید باید به جایگاه ارزشمند خود توجه داشته و به رسالت خطیر خود درست عمل کنند و وظیفه ما مردم مسلمان نیز این است که زحمات این عزیزان را خصوصا در زمان شیوع ویروس کرونا و سختی هایی که در راه تعلیم و تربیت پیش آمده قدر بدانیم.

عدالت امام علی (ع) عامل شهادت ایشان بود

وی گفت: ۱۹ ماه مبارک رمضان سالروز ضربت خوردن امیرالمومنین علی(ع) در مسجد کوفه و ۲۱ ماه رمضان نیز سالروز شهادت ایشان است و باید توجه داشته باشیم که امام علی(ع)، برادر، وصی، جانشین و برترین خلق بعد از پیامبر(ص) است و نه تنها سردار جبهه های جنگ اسلام علیه کفر  بلکه سردار جبهه اقتصادی هم بود و در سال هایی که خانه نشین شده و از هدایت جامعه اسلامی کنار گذاشته شده بود همواره در حال کار و تلاش بود و چاه آب حفر کرده و نخلستان درست می کرد و اینها را نه برای خود بلکه برای خدمت به جامعه اسلامی وقف می کرد.

امام جمعه زاهدان ادامه داد: امام علی(ع) نه تنها سردار جبهه اقتصادی که سردار مدیریت جامعه اسلامی و به دنبال عدالت خواهی بود و در دوره پنج ساله حکومتش با همه درگیری ها، جنگ ها و سختی ها تابلوی درخشانی از عدالت خواهی را نشان داد که این دوران کوتاه حکومت علوی همچنان بر صفحه تاریخ می درخشد و تلالو آن چشم های مردمان عدالت خواه را به خود خیره می کند و همین متانت و عدالت او بود که باعث شد عده ای نتوانند تحمل کنند و زمینه شهادت او را فراهم کردند.

محامی با عرض تسلیت شهادت امیرالمومنین علی(ع) توفیق برای استفاده بیشتر و بهتر از برکات ماه مبارک رمضان و شب های قدر را از درگاه ایزد منان خواستار شد.


در حال بروزرسانی...


#‌اخبار #‌سیستان_و_بلوچستان منبع: عصرهامون

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

ماجرای انتقاد میرسلیم از کاندیداتوری قالیباف و رئیسی در انتخابات 1400,واکنش میرسلیم به کاندیداتوری قالیباف و رئیسی در انتخابات ریاست جمهوری,تاثیر مذاکرات وین بر انتخابات 1400

3 ساعت پیش

مشکل فاضلاب کوی عشایر باید تا ۴۵ روز آینده رفع شود

5 ساعت پیش

تعیین حداقل دستمزد برای کارگران عامل شکنندگی بازار کار شده است

5 ساعت پیش

عرضه اولیه فگستر بخریم یا نه,اعلام یک عرضه اولیه جدید پس از مدت‌ها,جزئیات عرضه اولیه فگستر,معرفی شرکت صنایع روی ایرانیان با نماد فگستر,درج نماد شرکت گسترش صنایع روی ایرانیان با نماد فگستر در بازار دوم فرابورس,موضوع فعالیت و عمده تامین کنندگان مواد اولیه شرکت صنایع روی ایرانیان با نماد فگستر,هدف از پذیرش فگستر در بورس,سرمایه و ترکیب سهامداران گسترش صنایع روی ایرانیان با نماد فگستر,مقایسه فگستر با رقبا,مقایسه مالی فگستر با هم گرو هی هایش,صورت سود و زیان 5 سال اخیر گسترش صنایع روی ایرانیان,صورت سود و زیان 5 سال اخیر گسترش صنایع روی ایرانیان,سود تقسیمی گسترش صنایع روی ایرانیان طی 5 سال گذشته

5 ساعت پیش

دیدار مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان با امام جمعه بندرعباس

5 ساعت پیش

تعرفه مهندسان نظام مهدسی در سال 1400,حق الزحمه های نظام مهندسی در سال 1400,جدول تعرفه های نظام مهندسی در سال 1400,جزئیات نامه وزیر راه برای تعرفه های ناچیز مهندسان نظام مهندسی,حق الزحمه نظام مهندسی

5 ساعت پیش

با توجه به مصوبه شورای عالی بورس مبنی بر افزایش تدریجی وپیرو مطالعات صورت گرفته؛ هیات مدیره سازمان بورس؛متقارن سازی دامنه در همین مقطع و سپس افزایش تدریجی دامنه به صورت متقارن را مصوب کرد.

9 ساعت پیش

بر اساس اظهارات رضا برادران قانون جدید چک در سال 97 مطرح شد و در قالب آن، شاهد برخی نوآوری‌ها در راستای سیاست‌های پیشگیرانه، هستیم. به اعتقاد این فعال اقتصادی مهم ترین نوآوری به ماده 23 اصلاحیه قانون چک مربوط می‌شود که در آن روش جدید وصول چک در نظر گرفته شده است

10 ساعت پیش

مدیر عملیات بازار فرابورس ایران از عرضه اولیه ۱۵ درصد از سهام شرکت صنایع روی ایرانیان در فرابورس به عنوان اولین عرضه اولیه سال جدید در بازار سرمایه خبر داد و گفت: این عرضه اولیه چهارشنبه هفته جاری ۲۲ اردیبهشت‌ماه به روش ثبت سفارش انجام می‌شود و ناشر این سهام با هدف حمایت از این سهم، اوراق اختیار فروش تبعی با نرخ حدود ۲۰ درصد منتشر می‌کند.

10 ساعت پیش

گزارش بازار بورس در 19 اردیبهشت 1400,در بورس امروز چه گذشت,تحلیل بورس در 19 اردیبهشت 1400,پیش بینی بورس در 20 ادیبهشت 1400

12 ساعت پیش

آشنایی با خودرو مرسدس بنز Mercedes-Benz amg e63 مدل2021,مشخصات خودرو مرسدس بنز Mercedes-Benz amg e63 مدل2021,پیشرانه خودرو مرسدس بنز Mercedes-Benz amg e63 مدل2021,ظاهر خودرو مرسدس بنز Mercedes-Benz amg e63 مدل2021

12 ساعت پیش

رئیس هیات مدیره بانک گردشگری گفت: شروع اجرای پروژه بانکداری دیجیتالی و ارائه خدمات بانکی به صورت الکترونیک، کاهش قیمت تمام شده پول، به ثمر رسیدن بسیاری از پروژه ها و ساماندهی بدهی بازار بین بانکی از مهم‌ترین دستاوردهای بانک گردشگری در سال 99 بود.

12 ساعت پیش

احکام و میزان زکات فطره سال 1400,مراجع تقلید میزان فطریه 1400 را اعلام کردند,نظر مراجع تقلید درباره میزان زکات فطره و کفاره روزه ,زمان کنار گذاشتن فطریه و پرداخت آن ,مبلغ فطریه ۱۴۰۰ از نظر آیت الله علوی گرگانی,مبلغ فطریه و کفاره روزه ۱۴۰۰ از نظر آیت الله علوی گرگانی ,نظر آیت الله صافی گلپایگانی درباره میزان زکات فطره و کفاره روزه 1400,اعلام میزان و مبلغ زکات فطره ۱۴۰۰ از سوی آیت الله سبحانی,میزان زکات فطره ماه مبارک رمضان ۱۴۴۲,اعلام میزان و مبلغ زکات فطره ۱۴۰۰ از سوی آیت الله وحید خراسانی,اعلام مبلغ فطریه از سوی آیت الله سیستانی

12 ساعت پیش

پیش بینی آب و هوا در تعطیلات عید فطر 1400,پیش بینی 3 روزه وضع آب و هوا,وضعیت آب و هوا در تعطیلات عید فطر 1400,,,

12 ساعت پیش

این روزها بسته سیاستی ۳+۷ که به تصویب شورایعالی هماهنگی اقتصادی نیز رسیده موضوع اول صحبت های خانواده بازارسرمایه است، بسته ای که اجرای آن به زعم صاحب نظران بازار سرمایه، آثار مثبت کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت را به همراه دارد. کارشناسان بازار سرمایه در خصوص این بسته می گویند: ۳+۷ و مجموعه اقدامات مکمل آن به همراه قیمت های جهانی و معادلات سیاسی بین المللی به زودی مسیر بازار سرمایه را تغییر می دهند.

15 ساعت پیش

بیشتر...