تیتر برتر |
۱ هفته پیش

علت اصلی جذابیت بازار ارزهای دیجیتال سایت تیتربرتر TitreBartar com

علت اصلی جذابیت بازار ارزهای دیجیتال

تیتربرتر؛کارشناسان معتقدندارزهای دیجیتالتوانایی جذب مشتری بیشتری نسبت به سایر بازارها دارند.

علت جذابیت بازار ارزهای دیجیتال

مدیرعامل شرکت مشاور سرمایه‌گذاری زرآفرین در خصوصبازار رمزارزهاعنوان کرد: شاخص‌های بازار ارز دیجیتال با بازار سنتی تفاوت دارند.
واقعیت امر این است که در بازار رمزارزها نوسانات کوتاه‌مدت و جاری هستند و این امر اتفاقا عامل جذابیت این بازار است. چراکه همواره امکان کسب سود به راحتی وجود دارد. اما در بازارهای سنتی شاخص‌ها عموما در نزدیکی قله پایدار می‌مانند، یا آنکه نزول‌ها بسیار طولانی هستند.

پیش بینی بیت کوین در روزهای آینده

تحلیل گران بر این باور هستند بیت کوین اگر مرز قیمت ۶۰ هزار دلار رد کند، دیگر افت قیمت کمتر رخ دهد. از سوی دیگر قیمت طلا هنوز در برزخ تورم قرار دارد

بیت‌کوین بعد از سقف‌شکنی و رسیدن به محدود ۶۵ هزار دلار ریزش کرد و تا ۴۸ هزار دلار هم رسید اما حالا سیگنال‌های مثبتی در معاملات رمزارزها دیده می‌شود. احتمال شروع رشد دوباره چقدر است؟

ابوالفضل قاسمی، کارشناس بازارهای مالی در رابطه با سیگنال‌های شروع رشد بازار رمزارزها گفت: اصولا وقتی قرار است بازار روند صعودی قوی داشته باشد اول اتریوم شروع به حرکت می‌کند و بعد روند صعودی بیت‌کوین و سایر ارزهای بازار شروع می‌شود.

این کارشناس در ادامه گفت: از دید تکنیکال یک مقاومت در محدوده ۵۸ هزار دلار داریم که به نظرم این مقاومت تا چند روز آینده شکسته می‌شود و احتمال دارد بیت‌کوین تا حدود ۱۰۰ هزار دلار هم رشد داشته باشد. احتمال روند صعودی بیشتر از اصلاح است.

قاسمی در رابطه با هزینه تراکنش بیت‌کوین گفت: هزینه تراکنش بیت‌کوین به شدت پایین آمده است و این موضوع احتمالا باعث تقویت تقاضا می‌شود.

این کارشناس در رابطه با اینکه چرا بازار روندی نزولی گرفت گفت: محدوده ۶۰ تا ۶۵ هزار دلار محدوده سیو سود وال‌ها و نهنگ‌ها بود و زمانی که این سیو سود به پایان برسد رشد شروع می‌شود.

این کارشناس در رابطه با احتمال اصلاح بازار گفت: احتمال روند صعودی بیشتر از روند نزولی است و بازار در محدوده قیمتی ۴۵ تا ۶۰ هزار دلاری بیت‌کوین اصلاح زمانی کرده است و از طرفی تورم انتظاری بالا در آمریکا و سیاست‌های پولپاشی دولت آمریکا در دوره کرونا احتمال رشد کریپتوکارنسی‌ها را افزایش داده است.

این کارشناس در پایان گفت: محدوده حمایت مهم بیت‌کوین ۴۲ تا ۴۷ هزار دلار است و به نظرم هر ریزشی زیر محدوده ۴۷ هزار دلار فرصت طلایی خرید است.

تحلیلگران تاکید کردند داده هایی که قرار است منتشر شود به نظر می رسد بازارها را تحت تاثیر قرار دهد و قیمت طلا به دلیل افزایش انتظارات تورمی احتمال افزایش قیمت دارد. این در حالی است که برای اولین بار در نظرخواهی کیتکو نیوز صعود طلا طرفداری نداشت.

در حال حاضر ، بازار طلا نرخ بهره پایین ، هزینه های بیشتر دولت و افزایش انتظارات تورمی را نادیده گرفته است. با این حال ، هفته آینده می تواند موضع سیاست فدرال رزرو را آزمایش کند . در هفته پیش رو همه نگاه ها به اطلاعات اقتصادی کلان بسیار قوی ، از جمله گزارش های تولید و اشتغال ، معطوف خواهد شد.

بارت ملک ، رئیس استراتژی جهانی TD Securities ، گفت: طلا در موقعیت خوبی قرار دارد تا از سطح هزار و ۸۰۰ دلار عبور کند. ما هنوز هدف 1900 دلاری خود را حفظ می کنیم.

حتی اگر هفته گذشته روند نزولی در بازارها مشاهده شد ، اما به نظر می رسد همه چیز آرام شده است زیرا به نظر می رسد بیت کوین جای خود را پیدا کرده است.

بورس تجاری شیکاگو (CME) از تاریخ 3 می (۱۳ اردیبهشت) راه اندازی شاخص بیت کوین میکرو را اعلام کرد که می تواند افزایش علاقه سرمایه گذاران خرده فروشی را به همراه داشته باشد.

در حالی که تنظیم کنندگان آمریکا ارزیابی تاییدیه ETF بیت کوین را ادامه می دهند ، موسسات به جمع آوری بیت کوین بیشتری ادامه می دهند. نکسون جدیدترین شرکت لیست شده برای خرید بیت کوین شد.

شرکت بازی مستقر در توکیو با پیوستن به تسلا ، مایکرو استراتژی  و دیگران ، 100 میلیوندلار بیت کوینبا قیمت متوسط 58هزار و 266 دلار خریداری کرد.اگر خریداران بتوانند بیت کوین را به بالای 60هزار و 103 دلار برسانند و بالاتر از این نگه دارند ، سناریوی نزولی به طور احتمالی باطل خواهد شد.

بررسی درآمد ماینرها در سال گذشته

همانطور که در نمودار زیر نشان داده شده است، درآمد ماینرها در ماه آوریل (فروردین) نسبت به مارس (اسفند) با افتی ۵۰۰ میلیون دلاری به ۱٫۷ میلیارد دلار رسیده است. بعد از رشدقیمت بیت‌کوینتا محدوده ۶۰ هزار دلار درآمد ماینرها تقویت شده بود اما حالا که بیت‌کوین در محدوده ۵۷ هزار دلاری قرار گرفته آنها نیز با کاهش درآمد مواجه شده‌اند.

بیشترین درآمده ماینرهای بیت‌کوین در چهارماه ابتدایی شروع سال میلادی محقق شده است و این افزایش درآمد به دلیل رشد شارپی قیمت بیت‌کوین در این چهار ماه بوده است.

طبق داده‌های موجود، ۱۴٫۵ درصد معادل ۲۴۷ میلیون دلار از درآمد ماه فروردین از هزینه معاملات حاصل شده که بیشترین رقم ثبت شده از سال ۲۰۱۸ است.

سلطه طولانی مدت چین در فضای مزارعبیت‌کویندر حال کم رنگ شدن است و این کم‌رنگ شدن به دلیل  رشد سرمایه‌گذاری در آمریکای‌شمالی و تقویت مزارع استخراج بیت‌کوین در آمریکاست.

گردآورنده:احمد عزیزی#‌اقتصاد منبع: تیتر برتر

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

ثبت نام از داوطلبان انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری ,زمان بررسی صلاحیت داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری,مدارک لازم برای ثبت نام داوطلبان در انتخابات ریاست جمهوری, لیست داوطلبان تایید صلاحیت شده,زمان اعلام لیست داوطلبان تایید صلاحیت شده ,نظر آیت‌الله جنتی درباره رئیس جمهور آینده,نحوه احراز شرایط داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری

2 روز پیش

استاندار اصفهان در نشستی که با حضورمدیران ادارات استان اصفهان در بعدازظهر 19 اردیبهشت برگزار شد به تشکیل کمیته ستاد ومدیریت بحران انرژی تاکید کرد

2 روز پیش

معاون امور اقتصادی استانداری اصفهان گفت: روال کنونی حاکم بر جامعه کارگری درست نیست و لازم که کارگران متناسب با مزد تحت پوشش بیمه قرار بگیرند.

2 روز پیش

صعود اتریوم به قله 4 هزار دلاری, پیش‌بینی قیمت اتریوم, پیش‌بینی آینده اتریوم,رسیدن اتریوم به کانال 4 هزار دلار برای اولین بار,پیش بینی قیمت اتریوم تا پایان سال 2021,چرا اتریوم صعودی شد؟,آیا اتریوم از بیت کوین سبقت می‌گیرد؟,چرا اتریوم صعودی شد؟,آخرین وضعیت ارزهای دیجیتال در بازار,افزایش تردیدها در بازار ارزهای دیجیتالی

2 روز پیش

رئیس انجمن سنگ‌آهن ایران گفت: قیمت غیرمنطقی و دستوری محصولات معدنی طی سال‌های اخیر علت اصلی فرار سرمایه از بخش معدن بوده است که با منطقی‌سازی قیمت‌ها با عرضه سنگ آهن و سایر محصولات در بورس کالا، می‌توان راه بازگشت سرمایه‌ها به حوزه معدن را مجدد باز کرد.

2 روز پیش

معاملات هفتگی بازار جهانی نه تنها برای فلزات بلکه برای طلا و نفت نیز با رشد قیمت به پایان رسید.

2 روز پیش

آتش زدن دیوار بیرونی کنسولگری ایران در کربلا ,جزییاتی از آتش زدن دیوار کنسولگری ایران در کربلا ,میزان خسارت وارد شده به کنسولگری ایران در شهر کربلا,پشت پرده ناآرامی در کنسولگری ایران در کربلا چیست؟,عامل ترور ایهاب الزونی فعال اجتماعی,,,,,,

2 روز پیش

شانس کدام اعضای هیئت‌ رئیسه مجلس برای پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری بیشتر است؟,نقطه ضعف همکاران قالیباف در انتخابات 1400,شانس پیروزی کدام همکاران قالیباف در انتخابات ریاست جمهوری بیشتر است؟,احتمال ردصلاحیت حاجی بابایی برای انتخابات ریاست جمهوری,,,,

2 روز پیش

تالار محصولات صنعتی و معدنی بورس کالای ایران، روز دوشنبه ۲۰ اردیبهشت ماه، میزبان عرضه ۲۰ هزار تن ورق سرد، ۵ هزار تن ورق رنگی و ۲ هزار تن ورق گالوانیزه است.

2 روز پیش

بانک مرکزی نرخ رسمی ۴۶ ارز را برای امروز اعلام کرد که بر اساس آن نرخ ۱۹ ارز افزایش و ۱۹ ارز کاهش یافت. نرخ ۸ ارز نیز ثابت ماند.

2 روز پیش

در جلسه معاملاتی امروز دوشنبه ۲۰ اردیبهشت ماه در تابلوی برق بازار فیزیکی بورس انرژی ایران، ۵۲ هزار کیلووات ساعت برق توسط شرکت‌ تولید برق پرند مپنا و شرکت تولید نیروی برق نیروگاه شهدای پاکدشت برای دوره تحویل ماهانه خرداد ۱۴۰۰ عرضه خواهد شد.

2 روز پیش

تعرفه مهندسان نظام مهندسی در سال 1400,حق الزحمه های نظام مهندسی در سال 1400,جدول تعرفه های نظام مهندسی در سال 1400,جزئیات نامه وزیر راه برای تعرفه های ناچیز مهندسان نظام مهندسی,حق الزحمه نظام مهندسی

2 روز پیش

مشکل فاضلاب کوی عشایر باید تا ۴۵ روز آینده رفع شود

3 روز پیش

تعیین حداقل دستمزد برای کارگران عامل شکنندگی بازار کار شده است

3 روز پیش

ارز دیجیتال لایت کوین چه کاربردهایی دارد,آشنایی با ارز دیجیتال لایت کوین,کار لایت کوین چگونه است,لایت کوین کش چیستLCC,چرا لایت کوین ارزشمند است,خرید لایت کوین,مقایسه لایت کوین و بیت کوین, قیمت لایت کوین,سرعت در شبکه ی LTC,توسعه دهندگان Litecoin, حریم خصوصی در لایت کوین Litecoin و بیتکوین Bitcoin,لایت کوین یا اتریوم

3 روز پیش

بیشتر...