خبرگزاری ایسنا |
2 روز پیش

ایجاد بازارچه مرزی خراسان شمالی در دستور کار وزارت خارجه ایسنا

ایجاد بازارچه مرزی خراسان شمالی در دستور کار وزارت خارجه<br>

ایسنا/خراسان شمالیمعاون کنسولی، مجلس و امور ایرانیان وزارت امورخارجه گفت: ایجاد بازارچه مرزی در خراسان شمالی که مطالبه مردم استان محسوب می‌شود، در دستور کار وزارت امور خارجه قرار دارد.

علی رضا بیکدلی، در حاشیه میز خدمت که در جریان سفر رئیس جمهور به خراسان شمالی که در دفتر وزارت امور خارجه استان برگزار شد، در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به اینکه در سند تحول مصوب دولت سیزدهم در خصوص گسترش بازارچه‌های مرزی برنامه‌های روشنی داریم، اظهار کرد: باید در نظر داشته باشیم که روابط خارجی روابطی دو سویه است و تنها با خواست یک کشور امکان‌پذیر نیست.

وی با تأکید براینکه برخی از درخواست‌ها و اقدامات نیاز به زمان دارد، افزود: در خصوص استان خراسان شمالی نیز از خواست مردم، مسئولین و... برای راه‌اندازی بازارچه مرزی آگاه هستیم اما تا امروز موفقیتی در این خصوص حاصل نشده است.

بیکدلی با بیان اینکه ما به دنبال تحقق بخشی از اهداف اقتصادی در خراسان شمالی از طریق راه‌اندازی بازارچه مرزی هستیم، تصریح کرد: روابط ایران و ترکمنستان در حال توسعه است و ما نیز به مردم استان قول می‌دهیم که همچنان به طور جد پیگیر راه‌اندازی بازارچه مرزی در استان باشیم.

معاون کنسولی، مجلس و امور ایرانیان وزارت امورخارجه با تأکید براینکه ایران و ترکمنستان برنامه مشترک و مشخصی دارند، افزود: برای دیپلمات‌های مستقر در استان نیز مأموریت ویژه در خصوص رایزنی‌های مربوط به راه اندازی بازارچه مرزی تعریف کرده‌ایم.

موضوعات دیپلماسی اقتصادی و کنسولی دلیل بیشترین مراجعه به میز خدمت

بیکدلی در رابطه با برپایی میز خدمت در دفتر وزارت امور خارجه در خراسان شمالی در جریان سفر رییس جمهور به این استان، اظهار کرد: این میز خدمت در حاشیه سفر رئیس جمهور به خراسان شمالی برپا شده است و در تمام استان‌ها دو روز پیش از سفر رئیس جمهور به استان، میز خدمت برپا می‌شود.

وی با تأکید براینکه بیشترین علت مراجعه مردم خراسان شمالی به میز خدمت دفتر وزارت امور خارجه موضوعات دیپلماسی اقتصادی و کنسولی بوده است، اضافه کرد: مراجعات کنسولی مربوط به امور گذرنامه، حمایت‌های کنسولی، موضوعات مربوط به دانشجویان خارج از کشور و... می‌شود.

معاون کنسولی، مجلس و امور ایرانیان وزارت امورخارجه در رابطه با مراجعات دیپلماسی اقتصادی، تأکید کرد: در این حوزه نیز مطالبات از تجار خارجی مدنظر مراجعه کنندگان بود که با سفرای خود در این خصوص مطرح کردیم تا مشکلات و دغدغه‌های مراجعه کنندگان با سرعت بیشتری رفع شود.

بیکدلی با اشاره به اینکه در کشور ۲۹ دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه فعال است، تأکید کرد: ۱۴۰ نمایندگی نیز در خارج از کشور فعال است.

انتهای پیام#‌اخبار منبع: خبرگزاری ایسنا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

بررسی نوسانات قیمتی در بازار خودرو حاکی از ریزش قیمت خودروهای پراید و پژو و افزایش قیمت خودروهای سمند و دنا است.

7 ساعت پیش

جانشین مهاجم سابق استقلال در ترکیب الغرافه قطر مشخص شد.

7 ساعت پیش

فال روزانه یکشنبه ۵ تیر ۱۴۰۱

6 ساعت پیش

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا ضمن تشریح آخرین مصوبات ستاد درباره استفاده از ماسک، از تصویب تزریق واکسن یادآور به گروه بالای ۱۲ سال خبر داد.

7 ساعت پیش

​کارت ورود به جلسه داوطلبان کنکور ۱۴۰۱ بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار گرفت و داوطلبان به مدت دو روز فرصت دارند کارت خود را دریافت کنند.

7 ساعت پیش

یک مطالعه جدید نشان می‌دهد که پیاده‌روی به عنوان ورزش می‌تواند درد مکرر زانو را در میان افراد ۵۰ سال و بالاتر که مبتلا به استئوآرتریت زانو، شایع‌ترین شکل آرتروز، هستند، کاهش دهد.

7 ساعت پیش

آیت الله سید ابراهیم رئیسی امشب با مردم به صورت زنده سخن می‌گوید.

7 ساعت پیش

​رئیس‌جمهور ایالات متحده اولین قانون مهم محدودیت حمل سلاح در این کشور را پس از چند دهه امضا کرد.

6 ساعت پیش

مسؤول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با بیان این‌که مذاکرات درباره برجام را در روزهای آتی از سر خواهیم گرفت، گفت: ما باید برجام را دوباره روی ریل قرار بدهیم.

7 ساعت پیش

بیشتر...