خبرگزاری ایسنا |
۱ هفته پیش

آتش توهین تحریف، حریف حقیقت قرآن نمی شود ایسنا

آتش توهین و تحریف، حریف حقیقت قرآن نمی‌شود

رئیس جمهوری سخنان خود در مجمع عمومی سازمان ملل را با دفاع از قرآن و محکوم کردن اهانت به این کتاب آسمانی آغاز کرد.

به گزارش ایسنا، سیدابراهیم رئیسی در سخنرانی خود در هفتادوهشتمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد با اشاره به اقدامات موهن به قرآن در برخی جوامع غربی، گفت: خدمت به محرومان، وفای به عهد، مبارزه با فقر و فحشا و بی‌عدالتی محتوای قرآن است. آیا این نخستین بار است که قرآن را می‌سوزانند؟ این مفاهیم تمدن‌ساز قرآن برای انسان هرگز نمی‌سوزد و ابدی است. آتش توهین و تحریف حریف حقیقت قرآن نمی‌شود.

وی افزود: سوزاندن قرآن، منع حجاب در مدارس و تبعیض‌هایی نظیر آن شایسته انسان معاصر نیست و پشت پرده این نفرت پراکنی طراحی بزرگتری وجود دارد.

رئیسی با بیان اینکه امروز جنایت علیه بشریت فقط استعمار ملت‌ها نیست بلکه هجوم به نهاد خانواده هم جنایت علیه بشریت است، اظهار کرد: تلاش برای حذف مفاهیم متعالی نظیر مادر، پدر و خانواده طبیعی، اقداماتی است که موجب انقطاع نسل بشر است. ما امروز نیازمند جنبش جهانی تعهد به خانواده هستیم.

رئیس دولت سیزدهم در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه جهان در حال تغییر و تحول به سوی یک نظم نوظهور برگشت‌ناپذیر است، گفت: نظم کهنه لیبرال که در سلطه سرمایه‌داران سیری‌ناپذیر بود کنار زده‌شده است. پروژه آمریکایی‌سازی جهان شکست خورده است. ملت ایران به مدد انقلاب اسلامی بیشترین روشنگری را در براندازی نقاب از چهره سلطه‌گران شرق و غرب داشته است. امید است با پدیدآمدن قدرت‌های نوظهور نظم جدیدی بر دنیا حاکم شود.

وی افزود: امروز شاهد تلاش برخی کشورها برای شعله‌ور کردن آتش درگیری در نقاط مختلف جهان هستیم. جمهوری اسلامی ایران قاطعانه بر این باور است که نباید اجازه داد شرق و غرب جدید شکل بگیرد.

این خبر تکمیل می‌شود

انتهای پیام#‌اخبار منبع: خبرگزاری ایسنا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان از صدور شناسنامه الکترونیکی برای زنبورستان‌های این استان خبر داد.

14 دقیقه پیش

معاون سازمان یونسکو گفت: در حال حاضر 50 شهر خلاق در دنیا به ثبت رسیده که زمینه‌ای برای تبادلات فرهنگی‌ و گسترش آداب و فرهنگ است.

یک ربع پیش

روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مشهد در اطلاعیه ای از مجوز نداشتن اجلاس دندانپزشکی در شهر مشهد خبر داد.

14 دقیقه پیش

مهاجران صهیونیست معترض به نتانیاهو و سیاست‌های ائتلافش برای سی و نهمین هفته متوالی در تل‌آویو و 150 نقطه دیگر از فلسطین اشغالی دست به تظاهرات زدند.

یک ربع پیش

سرپرست سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران با اشاره به اینکه نوسازی و بازسازی واحدهای صنعتی در دستور کار این سازمان قرار دارد گفت: در حال حاضر مصرف برق الکتروموتورهای بسیاری از صنایع بیشتر از استاندارد است.

14 دقیقه پیش

پیشکسوتان و راویان دفاع مقدس در نشست صمیمی با محمدمهدی اعلایی در سالن جلسات باغستان دیدار کردند و دغدغه‌ها و مطالباتشان را با استاندار قزوین مطرح کردند.

یک ربع پیش

سخنان خانم جمیله علم‌الهدی همسر آیت‌الله رئیسی درباره بانوی اول کشور با واکنش‌های عمدتا منفی نیروهای انقلابی مواجه شد.

یک ربع پیش

استاندار کردستان گفت: استان کردستان مملو از ظرفیت‌های نهفته خدادادی است و امیدواریم در جشنواره موسیقی ایران منعکس شود.

یک ربع پیش

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی شهرداری قزوین گفت: تصادف شدید 2 خودروی سواری پراید و پژو پارس در جاده قدیم قزوین-رشت به مصدومیت 6 نفر منجر شد.

یک ربع پیش

بیشتر...