جنگ در غزه، تحصن در کلمبیا خبرنامه دانشجویان ایران

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران»؛ جنگ رژیم صهیونیستی علیه غزه کلاس‌های دانشگاه کلمبیا در نیویورک آمریکا را مجازی کرده است. مجازی شدن کلاس‌های درس دانشگاه کلمبیا به عنوان یکی از معتبرترین و معروف‌ترین دانشگاه‌های جهان پس از آن صورت گرفت که هفته گذشته حدود ۱۰۰ دانشجوی معترض به جنگ علیه غزه و حامی فلسطین بازداشت شدند و بازداشت این دانشجویان به گسترش اعتراضات و ادامه تحصن در این دانشگاه منجر شد، تا آن جا که مسئولان دانشگاه بخشی از کلاس‌های درس را مجازی کرده‌اند. سخنگوی کاخ سفید، دانشجویان معترض حامی فلسطین را به حمایت از جنبش مقاومت حماس متهم کرده و «اریک آدامز» شهردار دموکرات شهر نیویورک هم با انتشار پستی در شبکه اجتماعی «ایکس»، معترضان حامی فلسطین در دانشگاه کلمبیا را یهودی ستیزی توصیف کرده است.

گفته شده یکی از معترضان که در حملات پلیس بازداشت شد، «اسرا هیرسی» دختر «ایلهان عمر»، نماینده فلسطینی‌تبار دموکرات مجلس نمایندگان آمریکاست. از سوی دیگر براساس گزارش‌ها، معترضان ضدجنگ در دانشگاه کلمبیا شامل طیف‌های مختلف دانشجویان هستند و در میان آنان نیز برخی دانشجویان یهودی مخالف جنگ غزه دیده می‌شوند، تا آن جا که «سیمون زمرمن»، بازیگر زن یهودی تبار با حضور در میان معترضان ضد جنگ در دانشگاه کلمبیا اعلام کرد که جناح یهودی جنبش همبستگی با فلسطین در حال رشد است و دیدن آن‌ها بسیار امیدوار کننده است. تحصن دانشجویان در دانشگاه کلمبیا برای ششمین روز متوالی در حالی ادامه یافت که به نظر می‌رسد حتی خشونت و تهدید پلیس آمریکا علیه تحصن کنندگان برای پایان دادن به اعتراضات تا کنون بی اثر بوده است.

ادامه تحصن دانشجوی مخالف جنگ غزه در دانشگاه کلمبیا، به گسترش اعتراضات علیه جنگ حتی به فراتر از این دانشگاه منجر شده و فعالان ضد اسرائیل در دانشگاه ییل در ایالت کنتیکت نیز تظاهراتی در همبستگی با دانشجویان معترض برگزار کردند. شبکه فاکس نیوز گزارش داد فعالان معترض حامی فلسطین در دانشگاه ییل در اقدامی مشابه با دانشگاه کلمبیا، یک کمپ اعتراضی برای تحصن چند روزه را تشکیل دادند. گفته شده در دانشگاه ییل نیز حداقل ۴۵ دانشجوی معترض شرکت کننده در تحصن محوطه دانشگاه بازداشت شده‌اند. از طرف دیگر، بازداشت دانشجویان معترض دانشگاه کلمبیا با واکنش اعضای هیئت علمی این دانشگاه روبرو شده و بخشی از اساتید دانشگاه کلمبیا با برگزاری تظاهرات روبروی اتاق رئیس دانشگاه بازداشت دانشجویان معترض ضدجنگ را اقدامی غیرقانونی عنوان کردند.

دانشگاه‌های مختلف در آمریکا از حدود ۷ ماه پیش تا کنون و از زمان آغاز جنگ علیه غزه شاهد تظاهرات ضد اسرائیلی در حمایت از فلسطین بوده‌اند.#‌اخبار منبع: خبرنامه دانشجویان ایران

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

فرمانده نیروی زمینی ارتش گفت: در رابطه با خودروهای تانک‌بر ما یک قرارداد با سوئد داشتیم و ۱۵۰ دستگاه خریداری کرده بودیم. تا امارات نیز آمدند آما آمریکایی‌ها متوجه شدند و آن را برگرداندند. ما گفتیم هیچ اشکالی ندارد. روی پای خود ایستادیم و حتی تا یک ماه آینده یک تانک‌بر هم در نیروی زمینی کسری نداریم. با توجه به علم و نوآوری این اتفاق رقم خورد. این همایش می تواند کمک کند دستاوردهای علمی خود را بین همه مراکز علمی به اشتراک بگذاریم. جهاد و کوشش و تلاش ما با تایید مهر ولایت معنای جهاد می یابد. تلاش ما دانش بنیان کردن نیروی زمینی است./ ایسنا

۱ هفته پیش

بارش شدید باران مجددا از شامگاه پنجشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۳ در مشهد آغاز شد.

۱ هفته پیش

شبکه اسرائیلی «کان» گزارش داد دولت جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا ارسال سلاح به اسرائیل را بعد از تعلیق موقت آن از سر گرفت.

۱ هفته پیش

رویداد ملی جوانی جمعیت با شعار «هر فرزند هدیه‌ای از بهشت» در باغ موزه دفاع مقدس استان قم برگزار شد.

۱ هفته پیش

شاهدان دروغگو یا دلالان کذاب، افرادی هستند که مقابل مجتمع‌های قضایی برای شهادت دروغ در محاکم در ازای دریافت پول حاضر می‌شوند؛ موضوعی که در قانون جرم‌انگاری شده و قوه قضاییه درصدد است با رصد هوشمند این پدیده مذموم از وقوع و تکرار آن جلوگیری کند.

۱ هفته پیش

معاون نخست وزیر اسلواکی می‌گوید به دلیل پیچیدگی جراحات وارده ، وضعیت نخست وزیر این کشور هنوز «وخیم» است و در بخش مراقبت‌های ویژه نگهداری می‌شود.

۱ هفته پیش

سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی از حمله اشتباهی نظامیان این رژیم به محل اختفای یک گروه دیگر از صهیونیست‌ها خبر داد.

۱ هفته پیش

سخنگوی سازمان مدیریت بحران کشور از تشدید سامانه بارشی در روزهای آینده برای استان‌های خراسان شمالی، نیمه شمالی خراسان رضوی، گلستان، مازندران، گیلان، اردبیل، مناطق مرکزی و شرقی فارس خبر داد.

۱ هفته پیش

به گفته معاون رئیس‌جمهور امسال مبلغ ۷۵ هزار میلیارد تومان به پروژه‌های راه و شهرسازی اختصاص داده شد‌.

۱ هفته پیش

بیشتر...