ورزش سه‌ |
۳ هفته پیش

۱۴ میلیارد تومان برای ۱۸ فدراسیون ورزشی ورزش سه

کد خبر : 1873068 |09 اسفند 1401 ساعت 16:00 |2.9K بازدید |2دیدگاه

۱۴.۵ میلیارد تومان برای ۱۸ فدراسیون ورزشی

از سوی سازمان برنامه بودجه ذیل بند «الف» تبصره (۱۴) قانون بودجه سال ۱۴۰۱ کل کشور، معادل ۱۴.۵ میلیارد تومان به ۱۸ فدراسیون افزایش تخصیص صورت گرفت.

۱۴.۵ میلیارد تومان برای ۱۸ فدراسیون ورزشی

به گزارش "ورزش سه" و به نقل از ایسنا، بر اساس ابلاغیه مسعود میرکاظمی رئیس سازمان برنامه و بودجه به وزارت ورزش و جوانان، اعتبارات ذیل تبصره ۱۴ قانون بودجه ۱۴۰۱ مشخص شد.

بر اساس این نامه، جزء (۶۵) جدول (۲-۲۴) ردیف ۲۸ ذیل بند «الف» تبصره (۱۴) قانون بودجه سال ۱۴۰۱ کل کشور، اعتبارات ذی‌ربط به آن دستگاه ابلاغ می‌شود تا برابر قوانین و مقررات و چارچوب موافقت‌نامه متبادله با این سازمان مورد اقدام قرار گیرد.

افزایش تخصیص موضوع این ابلاغیه بابت پرداخت به فدراسیون‌های ورزشیهاکی۹ میلیارد ریال،تنیس خاکی۱۰ میلیارد ریال،ورزش‌های زورخانه‌ای و کشتی پهلوانی۱۰ میلیارد ریال،وزنه‌برداری۱۰ میلیارد ریال،بسکتبال۱۰ میلیارد ریال،تکواندو۱۰ میلیارد ریال،جودو۵ میلیارد ریال،دوچرخه سواری۵ میلیارد ریال،دو و میدانی۱۰ میلیارد ریال،ژیمناستیک۵ میلیارد ریال،سوارکاری۵ میلیارد ریال،قایقرانی۱۰ میلیارد ریال،نابینایان و کم بینایان۵ میلیارد ریال،روستایی و بازی‌های بومی۱۰ میلیارد ریال،ورزش‌های رزمی۵ میلیارد ریال،ووشو۱۰ میلیارد ریال،ورزش همگانی۱۰ میلیارد ریال ورزمی و کونگ فو۶ میلیارد ریال است.

به گزارش ایسنا، ‌در اجرای قانون هدفمندکردن یارانه‌ها با هدف تحقق عدالت، کاهش فقر مطلق و توسعه بهداشت و سلامت مردم و همچنین معطوف کردن پرداخت یارانه به خانوارهای نیازمند، تمامی دریافتی‌ها به حساب سازمان هدفمندی یارانه‌ها واریز و پس از تخصیص سازمان برنامه و بودجه، مطابق جدول تبصره ۱۴ هزینه می‌شود.

قانون بودجه ۱۴۰۱ مبلغی معادل ۳۱۵ میلیارد تومان بودجه ویژه و اختصاصی را برای ۲۸ فدراسیون ورزشی شامل تکواندو، تیروکمان، جانبازان و معلولان، جودو، دوومیدانی، قایقرانی، کاراته، کشتی، ورزش‌های دانش آموزی، هاکی، هندبال، ورزش روستایی و بازی‌های بومی محلی، ورزش همگانی، ورزش‌های رزمی، وزنه‌برداری، ووشو، تنیس خاکی، ورزش‌های زورخانه‌ای و کشتی پهلوانی، ژیمناستیک، فوتبال، نابینایان و کم بینایان، هنرهای رزمی و کونگ فو، والیبال، بسکتبال، شنا، دوچرخه‌سواری، تنیس روی میز و سوارکاری در نظر گرفت.

باید خاطرنشان کرد که پیش از این طی سال‌های گذشته جدا از بودجه سالانه ورزش کشور از محل قانون بودجه، ردیف بودجه‌ای جداگانه‌ای به برخی فدراسیون‌های ورزشی اختصاص یافته بود که این مبلغ به صورت کلی در اختیار وزارت ورزش و جوانان قرار می‌گرفت و در نهایت این وزارتخانه اقدام به تخصیص اعتبار مربوطه می‌کرد؛ این درحالی بود که تعداد این فدراسیون‌ها محدود و به چند فدراسیون خلاصه می‌شد. در سال جاری اما شرایط به گونه‌ دیگری رقم خورد و با توجه به توزیع نامتوازن ۳۱۵ میلیارد تومان اختصاص یافته به برخی فدراسیون‌ها، رؤسای برخی فدراسیون‌ها نسبت به این مسئله اعتراض کرده و نامه اعتراضی خود را به رئیس مجلس شورای اسلامی ارائه کردند.

وزارت ورزش و جوانان
گزارش خطاگزارش خطا
گزارش خطا

کاربر گرامی ،
به منظور بررسی بهتر و دقیق تر مشکل مورد نظر، فرم زیر را تکمیل نمایید.#‌اخبار_ورزشی منبع: ورزش سه‌

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

بیشتر...