خبرگزاری تسنیم |
1 ماه پیش

نگاهی به سوابق اجرایی گرایش سیاسی نمایندگان خراسان شمالی در مجلس دوازدهم ترکیبی از اصلاح طلب اصولگرا تسنیم


نگاهی به سوابق اجرایی و گرایش سیاسی نمایندگان خراسان شمالی در مجلس دوازدهم/ ترکیبی از اصلاح طلب و اصولگرا

با پایان شمارش آراء انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در حوزه‌های انتخابیه استان خراسان شمالی ترکیب نمایندگان جدید استان در مجلس دوازدهم مشخص شد.

- اخبار استانها -

به گزارشخبرگزاری تسنیماز بجنورد با پایان شمارش آراء انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در حوزه‌های انتخابیه استان خراسان شمالی ترکیب نمایندگان جدید استان در مجلس دوازدهم مشخص شد.

در حوزه انتخابیه بجنورد٬راز و جرگلان جاجرم٬ گرمه٬ مانه و سمرقان محمد مهدی شهریاری نماینده دوره هشتم مجلس شورای اسلامی و نامزد اصلاح طلب که در واپسین روزهای تایید صلاحیت توانسته بود مجوز ورود را از شورای نگهبان به کارزار انتخابات دریافت کند٬ با 75 هزار رای وارد مجلس شد.

شهریاری جدی‌ترین گزینه اصلاحات در استان خراسان شمالی بود که در کنار علی قربانی نماینده ادوار مجلس نامش در همه لیست‌های اصلاحات و اعتدال حضور داشت. سابقه یک دوره نمایندگی مجلس استانداری آذربایجان غربی در دولت روحانی و حضور به عنوان کاردار ایران در سفارت ایران در آلمان را در کارنامه دارد.

سید محمد پاکمهر نامزد مورد حمایت ائتلاف اصولگرایان نماینده دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی نیز توانست با 49000 رای از حوزه انتخابیه بجنورد و 5 شهرستان دیگر راهی بهارستان شود.

پاکمهر علاوه بر نمایندگی مجلس سابقه فرمانداری بجنورد و ریاست دو دوره شورای اسلامی شهر و استان خراسان شمالی را در کارنامه دارد و نام او در لیست شورای ائتلاف جبهه صبح ایران و برخی دیگر از ائتلاف‌های مرتبط با اصولگرایان حضور داشت.

در حوزه انتخابیه اسفراین٬ هادی قوامی نماینده سه دوره مجلس شورای اسلامی توانست با کسب حداکثر آرا در مقابل امان الله حسین‌پور نماینده دوره قبل مجلس شورای اسلامی به پارلمان راه پیدا کند.

طرفداران گرایش اصلاحات و اعتدال در همه لیست‌های خود نام هادی قوامی را گنجانده بودند و می‌شود این دوره او را به عنوان نماینده اصلاح طلبان در مجلس شورای اسلامی معرفی کرد.

وی سابقه نمایندگی مجلس شورای اسلامی٬ عضویت کمیسیون برنامه و بودجه٬ سخنگوی کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی و معاونت وزیر اقتصاد و دارایی را در کنار تدریس در دانشگاه فردوسی مشهد در کارنامه دارد.

در شهرستان شیروان٬ رقابت بین دو گزینه جدید به نام عباس قدرتی و حمید جدی بود که عباس قدرتی توانست با کسب بیش از 14 هزار رای به مجلس شورای اسلامی راه پیدا کند.

در کارنامه عباس قدرتی سوابق چندان سیاسی و اجرایی دیده نمی‌شود و وی تحصیل کرده رشته اقتصاد در مقطع دکتراست که توانست با برادر نماینده دوره قبل مجلس شورای اسلامی در این شهرستان رقابت و بر او پیروز شود.

در حوزه انتخابیه قوچان و فاروج که حوزه مشترک بین استان‌های خراسان رضوی و شمالی است نماینده دوره قبل مجلس شورای اسلامی یعنی علی آذری توانست اکثریت آرا را از آن خود کرده و به مجلس دوازدهم راه پیدا کند.

با مشخص شدن آراء کسب شده توسط نمایندگان جدید مجلس دوازدهم آنچه پیش از همه می‌آید عدم حضور سه نماینده دوره قبل مجلس شورای اسلامی در مجلس دوازدهم است. جدی نماینده دوره قبل مجلس شورای اسلامی در شیروان نتوانست از شورای نگهبان مجوز ورود به فعالیت‌های انتخاباتی را پیدا کند.

از سوی دیگر محمد وحیدی نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی و امان الله حسین‌پور نماینده اسفراین و عضو کمیسیون کشاورزی نیز نتوانستند اقبال مردم را برای حضور در بهارستان دوازدهم از آن خود کنند.

انتهای پیام/311#‌اخبار منبع: خبرگزاری تسنیم

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

در حالیکه اسرائیل آینده اقتصاد خود را به کریدور IMEC گره زده بود، عملیات «وعده صادق» در بامداد امروز مهمترین نیاز شکل‌گیری این کریدور یعنی امنیت رژیم صهیونستی را هدف گرفت

یک ربع پیش

مرکز وکلای قوه قضائیه برای استفاده از ظرفیت‌های حقوقی_قضایی در راستای هماهنگی‌های ملی، منطقه‌ای و بین‌المللی برای پیگیری حمله رژیم صهیونسیتی به کنسولگری ایران در دمشق اعلام آمادگی کرد.

نیم ساعت پیش

کاظمی قمی گفت:‌ عملیات دیشب در امتداد عملیات طوفان الاقصی بود و در سطح راهبردی دشمن کامل شکست خورده است.

نیم ساعت پیش

یک بوفالوی آمریکایی ناخواسته به روباه قرمز در پیدا کردن شکار کمک می‌کند.

نیم ساعت پیش

رهاسازی برخی از معابر پس از کنده کاری برای کابل کشی زمینی فیبر نوری برای شهروندان شاهرودی دردسرساز شد.

نیم ساعت پیش

دولت چین یکشنبه شب در واکنش به حملات ایران به اسرائیل، از محکوم کردن این اقدام تهران خودداری کرد.

یک ربع پیش

چند شاعر برای عملیات «وعده صادق» سروده‌هایشان را منتشر کردند.

نیم ساعت پیش

معاون هماهنگ‌کننده سپاه نبی اکرم (ص) استان کرمانشاه از آماده شدن استان برای میزبانی از ۵۰ هزار نفر از هموطنانمان در ارتفاعات بازی دراز به مناسبت سالروز «عملیات بازی‌دراز» خبر داد.

یک ربع پیش

داده‌های بورس اوراق بهادار تل آویو نشان داد که شاخص اصلی (TASE ۳۵) امروز با افت ۰.۵ درصدی به ۱۹۲۸.۵ واحد باز شد، قبل از اینکه اندکی بهبود یابد و اُفت آن به ۰.۲ درصد کاهش یابد.

یک ربع پیش

بیشتر...