22 ساعت پیش
2 بازدید

نیاز مبرم بیمارستان‌های کرونایی به ۱۰۰۰ نیروی جهادی | خبر24

نیاز مبرم بیمارستان‌های کرونایی به ۱۰۰۰ نیروی جهادی
به گزارشخبر24، حجت‌الاسلام رضا کریمی، استاد حوزه معصومیه قم و مسئول قرارگاه جهادگران سلامت حضرت نرجس خاتون سلام‌الله‌ علیها در گفت‌وگو با فارس با اشاره به اینکه نیروهای جهادی در موج سوم شیوع ویروسکروناهم‌اکنون در سه بیمارستان تهران در حال خدمت‌رسانی هستند، اظهار داشت: هم‌اکنون ۱۰۰ نیروی جهادی ما در بیمارستان‌ها مشغول فعالیت هستند و سه بیمارستان نیز در صف انتظار برای ورود نیروهای جهادی هستند.


نیروهای جهادی بسیج شوند

وی با اشاره به اینکه برای خدمت‌رسانی کامل به بیمارستان‌های درگیر با ویروس
کرونانیازمند حضور هزار نیروی جهادی هستیم، گفت: نیروهای جهادی و داوطلبان می‌توانند با مراجعه به سایت قرارگاه سلامت نرجس خاتون به نشانی jsalamat.ir ثبت‌نام لازم را انجام دهند تا پس از گذراندن دوره‌های لازم بتوانند در بیمارستان‌ها خدمت‌رسانی کنند.


نیاز مبرم بیمارستان‌هایکرونایی به ۱۰۰۰ نیروی جهادی

کریمی گفت: در موج سوم شیوع ویروسکرونا، متاسفانه هم شدت این بیماری افزایش پیدا کرده است و هم حجم بیماران و تعداد مرگ و میرها افزایش یافته است و از سوی دیگر نیز خستگی کادر درمان در طول این ۸ ماه تلاش برای مبارزه با این بیماری موجب شده است، نیازمندی بیش‌تری برای حضور نیروهای جهادی حتی به نسبت به دوره اول وجود داشته باشد. بنابراین برای خدمت‌رسانی کامل به بیمارستان‌های تهران نیازمند ثبت نام ۱۰۰۰ نیروی جهادی هستیم که بتوانند دو روز در هفته در بیمارستان‌ها حضور پیدا کنند.
 
 
 فراخوان نیروهای جهادی برای موج سوم

مسئول قرارگاه جهادی نرجس خاتون با بیان اینکه دومین قدمی که این قرارگاه بنا دارد در موج سوم شیوع ویروس
کرونابردارد، خدمت‌رسانی روحی و معنوی به کادر درمان و خانواده‌هایکرونایی برای کاهش فشار روانی است، تصریح کرد: با توجه به افزایش تعداد بیماران و تعداد مرگ و میرها فضای روانی بیمارستان‌ها بسیار به هم ریخته است که نیازمند اجرای برنامه‌های متنوعی برای کنترل استرس و مدیریت آن هستیم، بنابراین نیازمندیم خیرین و بانیان خیر به ویژه در مناسبت‌های ماه ربیع  با برنامه‌ها و کمک‌های خود برای تغییر حال و هوای بیمارستان‌ها تلاش کنند.


وی ادامه داد: از سوی دیگر، جهادگران این قرارگاه بنا دارند برای اموات
کرونایی به منظور ادای احترام و آداب نسبت به آنان و همچنین کمک به خانواده اموات برای ایجاد آرامش روانی نیز تلاش کنند.

روزانه چند هزار نفر بر اثر مرگ بیمارانکرونایی متألم می‌شوند

کریمی افزود: این روزها کشته‌های ویروسکرونابه قریب ۲۷۰ نفر در برخی از روزها می‌رسد که به تبع، چند هزار نفر را درگیر می‌کند. بنابراین نیازمند اجرای برنامه‌هایی به منظور کنترل استرس این خانواده‌ها هستیم.
 
 
برنامه روحیه‌افزایی نیروهای جهادی در بیمارستان بهارلو تهران همزمان بااربعین

مسئول قرارگاه جهادی نرجس خاتون با اشاره به سومین برنامه این قرارگاه گفت: نیروهای جهادی و کادر درمان در طول این ۸ ماه خسته شدند و خانواده‌های آنها نیز با مشکلات بسیاری مواجه شدند. بنابراین نیازمند آن هستیم تا برای افزایش روحیه و نشاط این عزیزان نیز برنامه‌ریزی کنیم که این اقدامات می‌تواند جنبه‌های مختلف داشته باشد تا بتوانیم فضای آرام و امیدبخش و به دور از استرس فراهم کنیم. فعالیت‌های مردمی که برآمده از عشق و همدلی درونی آنهاست، مانند دوره اول می‌تواند بسیار کارگشا باشد.


نیروهای جهادی «همراه بیمار»کرونایی‌ها می‌شوند

وی با اشاره به خدمات نیروهای جهادی در بیمارستان‌ها گفت: نیروهای جهادی در بیمارستان‌ها درست مشابه یک همراه بیمار، خدمت‌رسانی می‌کنند و کارهایی همچون غذا دادن به بیماران، تعویض لباس و پوشینه‌های سالمندی، استحمام و ... را انجام می‌دهند.

نهادهای خدماتی مجددا به پا خیزند

کریمی در پایان خاطرنشان کرد: متاسفانه در موج سوم شیوع ویروس
کروناهیچ نهاد و سازمانی مانند موج اول پای کار نیستند. در موج اول سازمان تبلیغات اسلامی، بنیاد علوی و غیره کمک‌رسان نیروهای جهادی بودند، اما در این دوره متاسفانه هنوز وارد عمل نشده‌اند که حضور مجدد آنها می‌تواند بسیار مفید باشد. نیروهای جهادی رایگان خدمت‌رسانی می‌کنند و نیازمند پول نیستند، اما می‌توان با حمایت از طرح‌های این جهادگران در بیمارستان‌ها اقدامات را موثرتر کرد.منبع: خبر 24


مطالب پیشنهادی

چگونه شیره بادام را بگیریم | چگونه شیره بادام را بگیریم و خواص شیره بادام

چگونه شیره بادام را بگیریم و آیا می دانید چگونه شیره بادام را بگیریم و خواص شیره بادام و خواص شیره بادام در بارداری و خواص شیره بادام برای استخوان ها را در پرشین وی بخوانید

تغییر چهره سیاسی پارلمان یازدهم /سونامی اصولگرایان به بهارستان رسید

نتیجه یازدهمین دوره انتخابات مجلس تغییر حداکثری در چهره سیاسی پارلمان را رقم زد و اکثریت نمایندگان مجلس فعلی حداقل برای ۴ سال آینده در پارلمان حضور نخواهند داشت.

اشتباهات رایج آشپزی | اشتباهات رایج آشپزی که هر آشپزی باید بداند

اشتباهات رایج آشپزی و اشتباهات رایج آشپزی که هر آشپزی باید بداند و نکات آشپزی و ترفندهای مهم آشپزی و نکات ماهرانه اشپزی را در پرشین وی بخوانید

روش نرم شدن خلال بادام | روش نرم شدن خلال بادام و خلال پسته در غذاها

روش نرم شدن خلال بادام و روش نرم شدن خلال بادام و خلال پسته در غذاها و نکات درست کردن خلال بادام و خلال پسته درمنزل را در پرشین وی بخوانید

طرز تهیه ذرت مکزیکی بخارپز | طرز تهیه ذرت مکزیکی بخارپز و ذرت مکزیکی اصل

طرز تهیه ذرت مکزیکی بخارپز و طرز تهیه ذرت مکزیکی بخارپز و ذرت مکزیکی اصل و طرز تهیه ذرت به سبک مکزیکی را در پرشین وی بخوانید

انکار ادعای شبکه فارسی زبان خارجی درباره روحانی و شورای عالی امنیت ملی

معاون ارتباطات و اطلاع‌رسانی دفتر رئیس‌جمهوری ادعای یکی از شبکه‌های فارسی زبان خارج از کشور درباره جلسه شورای عالی امنیت ملی را تکذیب کرد.

چمران: رای اصولگراها کاهش یافته/انتخابات ۱۴۰۰ قابل پیش‌بینی نیست

مهدی چمران با بیان اینکه رای اصولگرایان کاهش داشته است گفت: من نمی خواهم به تقسیم بندی ها تاکید داشته باشم ولی به طور کلی مشارکت در این دور از انتخابات کمتر از دفعات قبل بود، ما پیش از این وقتی به مساجد و مجالسی که عموما می رفتیم شاهد شور و هیجان بیشتری بودیم اما اینبار شور و هیجان کمتری را دیدیم .

موارد مصرف سس سویا | موارد مصرف سس سویا برای مزه دار کردن غذا

موارد مصرف سس سویا و موارد مصرف سس سویا برای مزه دار کردن غذا و سس سویا چیست و فواید سس سویا چیست و خواص سس سویا را در پرشین وی بخوانید

جایگزین آب آهک در مربای کدو | جایگزین آب آهک در مربای کدو چیست

جایگزین آب آهک در مربای کدو و جایگزین آب آهک در مربای کدو چیست و خواص کدو حلوایی و مربای کدو حلوایی چگونه طبخ می شود را در پرشین وی بخوانید

تاسیس جمهوری اسلامی در ایران، آرمان‌ها و دغدغه‌ها

ضمن عرض تبریک چهل و یکمین سالروز تأسیس جمهوری اسلامی در ایران به محضر هموطنان عزیز، لازم می دانم به همین مناسبت مطالبی را در خصوص نحوه تحقق آرمانهای نظام و نگرانیها و دغدغه های پیش رو باستحضار برسانم:

طلایی: در انتخابات ۱۴۰۰ کاندیدای اصولگراها ۲۵ میلیون رای دارد

مرتضی طلایی می‌گوید: اصولگرایان هر کاری می‌خواهند بکنند از الان انجام دهند که سال ۱۴۰۰ با یک چهره پا به عرصه انتخابات بگذارند. اگر این اتفاق رقم بخورد من تضمین می کنم که کاندیدای اصولگرایان ۲۵ میلیون رای خواهد داشت.

توئیت دبیر شورای‌عالی امنیت ملی با هشتگ اجتماع قلب‌ها

دبیر شورای‌عالی امنیت ملی در توییتر نوشت: نیمه شعبان نماد انتظار امیدآفرین و پیش‌برنده برای نسل ما بوده است.

کرونا و رفتارهایی نامتعارف به بهانه دین‌دار بودن

هر روز که می گذرد دامنه شیوع ویروس کرونا گسترده‌تر می‌شود، تفاوتی هم بین فقیر و غنی، چپ و راست و ...نمی‌گذارد و همه را درگیر کرده است.

رییس مجلس ترکیه جویای حال علی لاریجانی بعد از ابتلا به کرونا

ایسنا نوشت: مصطفی شنتوپ، رئیس مجلس ملی ترکیه طی تماس تلفنی با علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی، ضمن آرزوی بهبودی برای وی درباره اقدامات مشترک دو کشور برای مهار کرونا گفت وگو کرد.

ساختار شورای نگهبان قابل بازنگری و اصلاح است؟ / پاسخ دو حقوقدان

آیا قانون اساسی بعد از ۳ دهه از آخرین بازنگری نیازمند اصلاحی دیگر است؟ آیا با وجود انتقادات به عملکرد شورای نگهبان به مرحله بازنگری در ساختار این شورا رسیده‌ایم؟ چرا به اصل رفراندوم نگاه منفی وجود دارد؟ و ...سوالاتی که در میزگردی که به مناسب سالگرد تصویب قانون اساسی در کافه خبر خبرگزاری خبرآنلاین برگزار شد به آن ها پاسخ داده شد.

اگر خورش شور شد چکار کنیم | اگر خورش شور شد چکار کنیم تا شوری آن از بین برده شود

اگر خورش شور شد چکار کنیم و اگر خورش شور شد چکار کنیم تا شوری آن از بین برده شود و چند روش کاربردی برای رفع شوری غذا را در پرشین وی بخوانید

نصیحت مشفقانه به منتخبان جدید خانه ملت

من به تازگی راجع به کارنامه سال ۹۸ فکر می کردم، از سیل در روزهای ابتدایی سال شروع شد، ابتدا پنج استان را به خود درگیر کرد و سپس به ۲۵ استان رسید.

پیشنهاد عضو شورای عالی اصلاح‌طلبان: ناطق‌نوری و امامی کاشانی بین ما و حاکمیت واسطه شوند

حسن رسولی، عضو شورای عالی سیاستگذاری اصلاح طلبان و چهره نزدیک به عارف می‌گوید:با کمال تاسف مرز اجرا و نظارت اصلا وجود خارجی ندارد و روز به روز میزان دخالت حوزه نظارت در بخش اجرایی تحت تاثیر قانون نظارت استصوابی که انتظار داشتیم مجلس دهم این قانون را لغو بکند، بیشتر توسعه پیدا کرده است. 

۳ اولویت مهم پارلمان یازدهم و یک نگرانی

این روزها با اعلام نتایج انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی، این پرسش در اذهان عمومی مطرح است که نمایندگان این دوره می‌بایست بر چه موضوعاتی متمرکز باشند و چه اولویت‌هایی را برای تصمیم‌گیری مدنظر داشته باشند.

جهش تولید را در روزهای کرونایی فراموش نکنیم

سال ۹۸ بسیار سخت و با اتفاقات غیرقابل پیش بینی تمام شد. نه بلاهای طبیعی مانند سیل و زلزله قابل پیش بینی بودند و نه بیماری کرونا که ناگهان آمد و گریبان همه را گرفت.

مطالب مرتبط