خبر 24 |
1 ماه پیش

پیام پنهان روسیه به آمریکا خبر24

پیام‌ پنهان روسیه به آمریکا!
به گزارشخبر24، فرماندهی دفاع هوافضای آمریکای شمالی (نوراد) اعلام کرد که شماری هواپیمای تجسسی روسیه در انجام عملیات در منطقه شناسایی دفاع هوایی آلاسکا مشاهده شدند. در این بین رسانه‌های آمریکایی بر این باورند که روسیه با نفوذ در منطقه دفاع هوایی آلاسکا پیام‌های پنهانی به ارتش آمریکا ارسال می‌کند.

نفوذ ایلوشین‌های روسیه به منطقه شناسایی هوایی آلاسکا

بر اساس این گزارش، ارتش ایالات متحده چهارشنبه گذشته اعلام کرد که یک هواپیمای تجسسی روسیه به منطقه شناسایی پدافند هوایی ایالات متحده  نزدیک آلاسکا نفوذ کرده است. منطقه شناسایی پدافند هوایی فراتر از مرزهای ملی است و انتظار می‌رود هواپیماهای ورودی هویت و مقصد خود را اعلام کنند. اینکه آیا این یک هواپیمای تجسسی روسی بود یا یک هواپیمای گشت دریایی و به احتمال زیاد «ایلوشین-۳۸» نامشخص است. صرف نظر از این، در حالیکه روسیه هر از گاهی این نفوذها را انجام می‌دهد، به احتمال زیاد کرملین در تلاش است پیام‌هایی را با انجام این ماموریت‌ها ارسال کند.


توانایی روسیه در تهدید ساحل غربی آمریکا

اول از همه، روسیه با اینگونه ماموریت‌ها به توانایی خود برای تهدید ساحل غربی ایالات متحده اشاره می‌کند. تقویت غرور و قدرت روسیه، در دکترین راهبردی «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه نقش اساسی دارد. با تنش‌ها بین ایالات متحده و روسیه در سطوح بالا بر سر جنگ در اوکراین، این نمایش به پوتین اجازه می‌دهد مطلبی را به ایالات متحده یادآوری کند. یعنی روسیه همچنان می‌تواند سرزمین آمریکا را تهدید کند.

کمبود رپتورهای برتری هوایی

برخی وجود «جنگنده اف-۲۲» برای آمریکا را در این زمینه حائز اهمیت می‌دانند. در ماموریت اخیر دستکم یک فروند اف-۲۲، هواپیمای روسیه را رهگیری کرد، اما مشکل اینجاست که تعداد زیادی اف-۲۲ رپتور در دسترس ارتش ایالات متحده نیست. «جو بایدن» رئیس جمهور آمریکا در واکنش به تهدیدات روسیه علیه جناح شرقی ناتو، اخیراً ۶ فروند جنگنده اف-۲۲ نیروی هوایی را از به لهستان منتقل کرد.


با توجه به تعداد محدود آنها در مجموع حدود ۱۴۰ فروند و توانایی استثنایی آنها (به عنوان جنگنده‌های برتری هوایی) رپتورها بسیار برتر از اف-۳۵ هستند، اما برنامه‌های ایالات متحده برای دفاع و حمله به نیروهای راهبردی روسیه مستلزم حفظ برخی از جنگنده‌های برتری هویی رپتور در آلاسکاست که با توجه به وضعیت کنونی دشوار است.

منابع رسانه‌ای روز شنبه نیز از استقرار ۱۲ فروند جنگنده «اف-۲۲رپتور» آمریکا در لهستان با هدف ایجاد پوشش هوایی در منطقه خبر دادند. پنتاگون (وزارت دفاع آمریکا) اعلام کرده که در راستای برنامه ناتو در تقویت دفاع جامع کشورهای عضو این ائتلاف، ۱۲ فروند جنگنده برتری هوایی اف-۲۲ رپتور آمریکا با ترک پایگاه خود در آلاسکا وارد لهستان شده‌اند.


کمک روسیه به چین

به نظر می‌رسد مسکو به نوبه خود، از طریق این ماموریت هوایی به واشنگتن یادآوری می‌کند که می‌تواند داشته‌های نظامی ایالات متحده را محدود کند. این ماموریت‌های هوایی روسیه در حاشیه نیز به چین کمک می‌کند زیرا این جت‌ها( اف-۲۲) برای مبارزه با ارتش چین در دسترس نیستند.

پکن که از سفر اخیر «نانسی پلوسی» رئیس مجلس نمایندگان آمریکا به تایوان خشمگین و مصمم به تشدید تنش علیه منافع ایالات متحده در پاسخ است، تهاجمات اخیر روسیه را به عنوان یک نمایش خوشایند همبستگی خواهد دید. پوتین نیز رابطه خود با چین را عنصری حیاتی برای حفظ موقعیت قدرت بزرگ روسیه می‌داند.

در خاتمه باید گفت، تهدید روسیه در شمال آمریکا فقط برای نمایش نیست و روسیه چیزی فراتر از یک پیام ارسال می‌کند. در این بین، ایالات متحده فاقد ظرفیت نظامی برای مقابله با تهدیدات جنگی همزمان از سوی مسکو و پکن است.

منبع: فارس


منبع: خبر 24

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

بالاخره پس از گذشت حدود ۲ ماه از اعلام خبر احتمال افزایش دوباره حقوق کارمندان و گمانه‌زنی‌ها در این خصوص، تکلیف روشن شد و به نظر می‌رسد افزایش حقوق به سال آینده موکول شد.

6 ساعت پیش

دادگاه حکم بستری حسام نواب صفوی در بیمارستان اعصاب و روان را صادر کرده است.

6 ساعت پیش

برنامه فوتبال یک بعد از دو هفته تعطیلی به جدول پخش شبکه ورزش بر می‌گردد.

6 ساعت پیش

سرمربی تیم شهرداری گرگان گفت: جای چند مربی بزرگ در لیگ برتر خالی است که امیدوارم در ادامه شاهد حضور آن‌ها باشیم.

6 ساعت پیش

تهران - معاون اول رئیس جمهور با بیان اینکه باید روند توسعه مناسبات با روسیه به سرعت دنبال شود، گفت: توسعه روابط ایران و روسیه برای دشمنان دارای این پیام است که تحریم‌ها نمی‌تواند مانع از اجرای برنامه‌های ما باشد.

5 ساعت پیش

وزیر امور خارجه گفت: ما تداوم تجاوزات و اقدامات تروریستی گروهک‌ها که در اقلیم پناه گرفته‌اند و امنیت ملی ایران را هدف قرار داده‌اند، تحمل نخواهیم کرد.

5 ساعت پیش

تهران-پویش مهر و کرامت نبوی همزمان با هفته وحدت در شهر‌های مختلف کشور اجرا می‌شود.

5 ساعت پیش

دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین با بیان اینکه به هم پیمانی با ایران و سایر جبهه های محور مقاومت ادامه می دهیم و به آن افتخار می کنیم، تأکید کرد: مبارزه تا سرنگونی طرح صهیونیستی ادامه دارد.

5 ساعت پیش

ید در بسیاری از عملکردهای بدن نقش دارد و کمبود این ماده معدنی می تواند اثرات مخربی بر سیستم ایمنی و غده تیروئید داشته باشد همچنین ممکن است بر کیفیت پوست و مو تاثیر بگذارد. با توجه به اینکه بدن نمی تواند به تنهایی ید تولید کند، باید آن را از طریق مصرف مواد غذایی یا مکمل‌ها تامین کرد.

5 ساعت پیش

بیشتر...