ورزش سه‌ |
1 ماه پیش

خبیری: ما کنار استقلال نیستیم دنبال حق خودمانیم ورزش سه

کد خبر : 1838273 |23 مرداد 1401 ساعت 15:19 |20.9K بازدید |27دیدگاه

پولش را داریم و بازیکن بزرگ می‌گیریم؛

خبیری: ما کنار استقلال نیستیم و دنبال حق خودمانیم

عضو جدید هیئت مدیره پرسپولیس معتقد است این باشگاه در مسئله حق پخش در کنار هیچکس نیست و تنها از حق خودش دفاع می‌کند.

به گزارش "ورزش سه"، حسین خبیری عضو هیئت مدیره باشگاهپرسپولیسامروز در گفت‌وگویی با خبرنگاران به سوالات مختلفی پاسخ داد. خبیری در ابتدا درباره طولانی شدن روند معرفی او و شهریاری به عنوان اعضای هیئت مدیره پرسپولیس گفت: هیچ مشکلی نبود و با توجه به اینکه پرسپولیس وارد بورس شده تشریفات قانونی داشت که باید طی می‌شد. کش و قوسی وجود نداشت و خدا را شکر من و آقای شهریاری به هیئت مدیره اضافه شدیم و انشاالله بتوانیم کنار بقیه دوستان و آقای درویش خدمت کنیم. برای من افتخار بزرگی است و با همه وجود در خدمت هستم.

او در خصوص جذب یورگن لوکادیا پس از حضورش در هیئت مدیره پرسپولیس عنوان کرد: اگر اتفاق خوبی رخ می‌دهد لطف خدا و دعای هواداران است. زمانی که می‌بینیم هواداران نگران هستند و به تیم‌شان تعصب دارند، وظیفه خودمان می‌دانیم با همه وجود تلاش کنیم و دغدغه هواداران را برطرف کنیم. آمدن لوکادیا هم زحمت همه همکاران بود و آمدن من تاثیری نداشت و نقش من کمتر از بقیه بود. آقای درویش و دوستان زحمت کشیدند و ما هم در جلسه هیئت مدیره حمایت کردیم تا مهاجم خوب جذب شود. مدیرعامل و همکاران باشگاه هم به خوبی توانستند مدیریت کند و در حال حاضر مهاجمی جذب شده که در تاریخ لیگ برتر بازیکنی با این سابقه ندیده بودیم‌. انشاالله که بتواند خودش را نشان بدهد.

ویدئو: 257414

خبیری افزود: البته پرسپولیس باشگاه بزرگی است و همیشه باید بازیکن بزرگ جذب کند. اینکه ما صرف اینکه مهاجم نیاز داریم، مهاجم جذب کنیم درست نیست؛ ما باید بازیکنی در شان پرسپولیس بگیریم. پرسپولیس پرطرفدارترین باشگاه آسیا است و با میلیون‌ها هوادار حق دارد که بازیکن بزرگ هم جذب کند.

وی در واکنش به اینکه شنیده می‌شود گل‌محمدی درخواست جذب یک مهاجم دیگر هم دارد گفت: اگر آقای گل‌محمدی به عنوان نفر اول کادرفنی نیازی داشته باشد به آقای درویش اعلام می‌کند و وظیفه ما هم در هیئت مدیره حمایت است. ما آمدیم که کمک کنیم و کنار سرمربی و مدیرعامل هستیم و قطعا هر نیازی باشد با تمام وجود کمک می‌کنیم تا اتفاق بیفتد. فکر می‌کنم تیم تقریبا تکمیل است اما اگر بعد از اضافه شدن لوکادیا، آقا یحیی مهاجم دیگری هم بخواهد آقای درویش و دوستان مدیریت می‌کنند تا این نیاز سرمربی اجابت شود. ما با همه وجود در خدمت هستیم تا پرسپولیس کمبودی نداشته باشد.

عضو هیئت مدیره پرسپولیس تصریح کرد: درست است که همه ذهن ها معطوف به مهاجم است اما نباید غافل شویم که همین الان هم تیم ما از نظر فنی بهترین مهره ها را در اختیار دارد. همچنین ضمن احترام به همه مربیانی که زحمت می‌کشند، ما بهترین کادرفنی و مربیان ایران را داریم. بازیکنان ما هم از نظر شخصیتی و هم از نظر فنی ستاره هستند و در فوتبال ایران هم رزومه خوبی دارند.

او در واکنش به اخباری که پیرامون رقم بالای قرارداد لوکادیا وجود دارد عنوان کرد: ما باشگاه بزرگی هستیم و باید بازیکن بزرگ و در شان پرسپولیس بگیریم؛ پولش را هم داریم و می‌گیریم. البته که ما پول زیادی ندادیم؛ من روی جزئیات قرارداد ریز نشدم اما مبالغی هم که می‌گویند درست نیست. هر چند باز هم تاکید می‌کنم که باشگاه بزرگ پرسپولیس بازیکن بزرگ می‌خواهد و زمانی هم که بازیکن بزرگ جذب می‌کنی، باید پول هم بدهی و در شان پرسپولیس خرج کنی. اگر دیگران ناراحت هستند که چرا ما بازیکن بزرگ گرفتیم، تلاش کنند و خودشان را به اینجا برسانند و با جذب بازیکن بزرگ، شان و شخصیت باشگاه‌شان را حفظ کنند.

خبیری در ادامه گفت: از هواداران عزیز می‌خواهم با حوصله از تیم و باشگاه حمایت کنند و مطمئن باشند که همه ما از مدیریت و هیئت مدیره تا کادرفنی و بازیکنان با يکديگر متحد هستیم. در سال های اخیر مهم ترین رمز موفقیت پرسپولیس این بوده که هواداران با جان و دل حمایت کردند و بزرگترین انگیزه هم همین است. انشاالله امسال همه در کنار هم به نتیجه خوبی برسیم و در پایان فصل جام قهرمانی را بالا ببریم و بتوانیم هواداران را خوشحال کنیم.

او درباره روند کسب مجوز حرفه‌ای باشگاه پرسپولیس توضیح داد: من در جریان جزئیات نیستم؛ در‌ جلسه اول موضوعات مهم تری مطرح شد هر چند این مسئله هم مهم است و قطعا در‌ جلسات بعدی بررسی خواهد شد. می‌دانم که در حال برطرف کردن نواقصی که AFC اعلام کرده و بابت آن مجوز حرفه‌ای ما را تعلیق کرده بود، هستند. مهم ترین بحث، خصوصی سازی بوده که این اتفاق رخ داده است. در حدود ۴۰ سال گذشته همیشه در همه دولت ها می‌گفتند می‌خواهیم پرسپولیس را خصوصی کنیم اما این اتفاق نمی‌افتاد؛ البته زحمت‌شان را هم کشیدند اما بستر فراهم نبود. باید از آقای سجادی تشکر کنیم که این شعار را به عمل تبدیل کردند و پرسپولیس به معنای واقعی وارد بورس شده است؛ این اتفاق علاوه بر منافع مالی، مزیت های دیگری هم دارد که مهم ترین آن حرفه‌ای سازی است که فیفا و AFC روی آن تاکید دارند.

ویدئو: 257415

خبیری ادامه داد: اتفاق خوب دیگری هم که در این وزارت و دولت افتاده این است که تبلیغات محیطی به خود باشگاه ها واگذار شده است؛ این یک درآمدی بود که به باشگاه اختصاص داشت اما در انحصار افراد دیگری بود. این حق باشگاه، هواداران و مردم بود که ایفا نمی‌شد و با حمایت آقای سجادی این اتفاق افتاده است. فقط حق پخش باقی مانده که انشاالله صداوسیما یاری کند. ما اگر به حق‌الناس اعتقاد داریم باید به این مسائل رسیدگی کنیم؛ البته باید به صداوسیما هم تکلیف شود و قوانین اصلاح شود. اینکه ما صداوسیما را محکوم کنیم و آنها برابر باشگاه ها بایستند زیبا نیست. ساختار باید درست شود و پس از آن هم ما نفع ببریم، هم صداوسیما نسبت به تجهیزاتی که در اختیار دارد و سرمایه‌گذاری که می‌کند به حقش برسد.

وی افزود: در مورد بحث حرفه‌ای مهم ترین نواقص، بحث خصوصی سازی، مالکیت باشگاه و پرداخت بدهی ها بود که آقای درویش در دو سه هفته اخیر اکثر بدهی ها را هم پرداخت کرد و کار را به خوبی پیش برد. فکر می‌کنم ما دیگر برای حرفه‌ای سازی مشکلی نداشته باشیم اما اگر خرده کاری هم داشته باشد برطرف می‌کنیم تا نگرانی وجود نداشته باشد.

خبیری در پایان در واکنش به اینکه پرسپولیس بیانیه ای اعلام کرد در مسئله حق پخش در کنار استقلال است گفت: ما کنار استقلال نیستیم؛ ما اگر بخواهیم دفاع کنیم هم از حق خودمان دفاع می‌کنیم و کنار کسی نیستیم. سیاست باید طوری باشد که چه باشگاه شهرستانی که با کمترین امکانات، در فوتبال سرمایه‌گذاری می‌کند و چه باشگاهی مثل پرسپولیس که پرمخاطب ترین باشگاه فوتبال است، به حق‌شان برسند. اگر بازی پرسپولیس در شبکه سه پخش نشود، صداوسیما می‌تواند این میزان اسپانسر و تبلیغات بگیرد؟ مخاطب و جذابیتی هست که این‌ اتفاق رخ می‌دهد. ما حق‌مان را می‌خواهیم؛ آقای درویش مدیریت می‌کنند و بدون دعوا جلو می‌رویم تا راهکاری پیدا شود. سیاست گذاری در این بحث را هم آقای درویش و همکاران انجام می‌دهد.

گزارش خطا
گزارش خطا

کاربر گرامی ،
به منظور بررسی بهتر و دقیق تر مشکل مورد نظر، فرم زیر را تکمیل نمایید.

لیگ برتر
پرسپولیس
ذوب آهن
حسین خیبری
فوتبال


#‌اخبار_ورزشی منبع: ورزش سه‌

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

تیم های ملی ایران و سنگال فردا در ورزشگاه خانگی تیم آدمیرا واکر اتریش به میدان خواهند رفت.

11 ساعت پیش

کی‌روش و کاروالیال دو سرمربی فعلی و سابق مهدی طارمی در گفت‌وگو با روزنامه اوجوگوی پرتغال، به دفاع از مهاجم ایرانی پرداخته‌اند.

11 ساعت پیش

دراگان اسکوچیچ و فرهاد مجیدی یک اشتراک جالب دارند.

7 ساعت پیش

تیم‌ والیبال ایفاسرام اردکان یکی از مدعیان قهرمانی این فصل از مسابقات لیگ برتر خواهد بود.

11 ساعت پیش

رامین رضائیان و امید نورافکن این روزها در اصفهان زیر نظر مورایس آماده شروع دوباره لیگ برتر می‌شوند.

11 ساعت پیش

خبرورزشی نوشت: امید حامدی‌فر یکی از بازیکنان جوان استقلال که در نقل و انتقالات تابستانی به جمع آبی‌پوشان اضافه شده بود احتمالا در نیم‌فصل به تیم سابقش برخواهد گشت.

9 ساعت پیش

علیرضا بیرانوند در آخرین تمرین گروهی تیم ملی فوتبال ایران در اتریش شرکت داشته است.

11 ساعت پیش

استقلال بعد از بازی برابر تیم دانشجویان و انجام تمرین ریکاوری امروز استراحت خواهد کرد.

11 ساعت پیش

فوروارد قدرتی فصل پیش تیم مهرام به جمع بازیکنان ذوب‌آهن اصفهان اضافه شد.

11 ساعت پیش

بیشتر...