مدال |
۱ هفته پیش

شناسایی نهایی مشتریان «سیاه‌چاله»/ رونمایی از مدعیان صندلی جنجالی

ثبت نام برای حضور در انتخابات فدراسیون فوتبال در شرایطی روز شنبه به پایان می رسد که از چند وقت قبل یارکشی برای رسیدن به صندلی جنجالی این فدراسیون بین مدعیان آغاز شده است....

شناسایی نهایی مشتریان «سیاه‌چاله»/ رونمایی از مدعیان صندلی جنجالی
خبرگزاری مهر- گروه ورزشی: فدراسیون فوتبال که درسالهایاخیر پرحاشیه و به نوعی سیاه‌ترین روزهای خود را سپری کرده قرار است اسفندماهسالجاریبا شناخت رئیس و هیات رئیسه خود فصل جدیدی از دوران پر تنش خود را آغاز کند.

ثبت ناماز نامزدهای حضور در هیات رئیسه و صندلی ریاست فدراسیون فوتبال که از چند روزقبلآغاز شده است، روز شنبه به پایان خواهید رسید و چهره مدعیان نشستنروی یکیاز جنجالی‌ترین صندلی‌های ریاست در کشور و همچنین اعضای هیات رئیسه مشخص خواهند شد.

یارکشی برای حضور در این انتخابات از چند وقتقبلآغاز شد و بسیاری از افرادی که با اساسنامه جدید خود را شایسته حضور در این جایگاه می‌دانستندشالو کلاه کردند تا برای حضور در انتخاباتثبت نامکنند.

هر چند فدراسیون فوتبال هم مثل بسیاری از فدراسیون‌های دیگر با ضعف «مدیر» و «رئیس» شایسته و «همه چی تمام» مواجه است امابه هر حالدر این کویر بیمدیریورزش ایران باید به همینداشته‌هااکتفا کرد.

این را مسئولان ورزش هم به خوبی می‌دانند کهدر حال حاضرمدیری که بتواند فوتبال را از «سیاه چالهای» که گرفتارش شده بیرون بیاورد پیدا نمی‌شود اما شاید ترکیبی از نفراتفعلیبتواند به اوضاع بحرانی این فدراسیون سروسامان دهد.

با فروکش کردن تنش‌هایی که پیرامون اصلاح اساسنامه به وجود آمد، یارکشی‌ها برای انتخاب تیمی هماهنگ جهت حضور در انتخابات آغاز شد که نخستین تیم آنها روز پنجشنبهثبت نامکرد.

حیدر بهاروند سرپرستفعلیفدراسیون فوتبال به همراه شهابالدینعزیزی خادم و منصور قنبرزاده و شهره موسوی برای یکی از ترکیب‌های حضور در انتخابات نام نویسی کردند و به نظر می‌رسد سایر افراد روز شنبه را به عنوان رونمایی از خود برای حضور در این انتخابات پرحاشیه انتخاب کردند.

هر چند هنوز به طور رسمی مشخص نیست چه افرادی برای حضور در انتخاباتثبت نامکنند اما علی کریمی بازیکن پیشین تیم ملی فوتبال ایرانجزواولین نفراتی بود که در صفحه شخصیاشاعلام کرد برای حضور در انتخابات فدراسیون فوتبال نام نویسی خواهد کرد.

از سوی دیگر برخی گزینه‌هایی هم که درثبت نامقبلی حضور پیدا کردند همچنان بر حضور خود اصرار دارند و به احتمال فراوان روز شنبهثبت نامخواهند کرد. حبیب کاشانی و مصطفی آجورلوجزواین گزینه‌ها هستند که به نظر می‌رسد در صورت رسیدن به جمع بندی نهایی اینثبت نامرا انجام خواهند داد.

در این میان وزارت ورزش تلاش کرده است گزینه‌ای را منتسب به خود روانه این انتخابات کند که در همین راستا مهدی علی نژاد معاون ورزش قهرمانی این وزارتخانه نشست‌هایی را با برخی افراد داشته تا بتواند برای انتخاب بهترین گزینه مشورت‌های لازم را بگیرد.

از کیومرث هاشمی رئیس پیشین کمیته ملی المپیک که سابقه حضور در فدراسیون فوتبال در دوران انتقالی را هم دارد به عنوان یکی از گزینه‌های دیگر حضور در این انتخابات نام برده می‌شود. در این مورد گفته می‌شود مهدی محمدنبی دبیرکل فدراسیون فوتبال نیز در کنار کیومرث هاشمی خواهد بود.

برخی افراد اما برای حضور در هیات رئیسه برنامه ریزی کرده‌اند که تعدادشان زیاد است و باید دید کدام یک می‌توانند خود را به گزینه ریاست نزدیکتر کنند و حمایت او را داشته باشند.

آنچه مسلم است شرایط فدراسیون فوتبال آنقدر بحرانی و سیاه هست که هر فردی مسئولیت ریاست را برعهده بگیرد حداقل باید یک سال روزهای سخت و طاقت فرسایی را پشت سر بگذارد تا بتواند از این سیاه چاله بیرون بیاید و اوضاع فدراسیون را روی روال عادل قرار دهد. بدهی‌های انباشته و شرایط سخت تیم ملی برای صعود به جام جهانی از مهمترین چالش‌های پیش روی فدراسیون فوتبال است.#‌فوتبال #‌اخبار_ورزشی
منبع: مدال


تبلیغات

مطالب مرتبط

مربی جدید نساجی مازندران درباره آغاز کارش در این عرصه و فعالیت در کنار مجید جلالی صحبت کرد.

7 دقیقه پیش

در دیدارهای هفته بیست و دوم رقابت‌های لیگ برتر والیبال تیم صدرنشین سپاهان به راحتی تیم آذرباتری ارومیه را شکست داد.

یک ربع پیش

فوتبال ایران که در سالهای اخیر موفقیت چندانی در سازندگی نداشته است، با یک اتفاق نگران کننده دیگر مواجه شده و خبری از جوانان در بین مدعیان آقای گلی این فصل نیست!

3 ساعت پیش

عضو هیات مدیره باشگاه پرسپولیس گفت: در مورد پرداخت بدهی‌های بین‌المللی باشگاه هم در هیات مدیره صحبت کردیم.

4 ساعت پیش

شهاب زاهدی مهاجم ایرانی تیم فوتبال المپیک دونتسک ممکن است در نقل و انتقالات زمستانی همین فصل راهی تیم زوریا لوهانسک شود.

4 ساعت پیش

منچسترسیتی با پیروزی ۵-۰ در خانه وست‌بروم، به صدر جدول لیگ برتر صعود کرد.

5 ساعت پیش

تیم والیبال سایپا تهران با شکست شهرداری قزوین و کسب یازدهمین برد متوالی، با اقتدار عنوان قهرمانی لیگ برتر والیبال بانوان سال ۹۹ را به دست آورد.

6 ساعت پیش

تیم والیبال بانوان سایپا عنوان قهرمانی لیگ برتر را کسب کرد.

6 ساعت پیش

سخنگوی باشگاه استقلال پیرامون آخرین وضعیت‌شان قبل از آغاز نقل و انتقالات اظهار نظرهایی درباره جدایی یا ماندن بازیکنان انجام داد.

7 ساعت پیش

روز نخست فصل جدید مسابقات لیگ شمشیربازی با برگزاری دیدارهای دور رفت اسلحه سابر و صدرنشینی تیم دانشگاه آزاد همراه بود.

7 ساعت پیش

مجید صدری به عنوان رییس جدید هیات مدیره باشگاه پرسپولیس انتخاب شد.

7 ساعت پیش

زووله در هفته نوزدهم رقابت های لیگ فوتبال هلند (اردی ویسه) در مصاف با هراکلس در شب گلزنی بازیکن ایرانی خود از شکست گریخت.

7 ساعت پیش

آنتورپ در هفته بیست و دوم رقابت های لیگ فوتبال بلژیک با درخشش دروازه بان ایرانی خود مقابل یوپن به پیروزی رسید.

7 ساعت پیش

آرسنال در دیداری خارج از خانه موفق شد با نتیجه 3-1 ساوتهمپتون را شکست بدهد.

8 ساعت پیش

منچسترسیتی با پیروزی 5-0 در خانه وست‌بروم، به صدر جدول لیگ برتر صعود کرد.

8 ساعت پیش