خبرگزاری ایسنا |
۲ هفته پیش

اجاره ۳۰۰ میلیونی کد ملی صحت دارد ایسنا

اجاره ۳۰۰ میلیونی کد ملی واقعیت دارد؟

در چند روز اخیر احتمالا برای شما هم این پیامک آمده باشد که دوره دوم فروش خودروهای وارداتی آغاز شده و برای ثبت‌نام باید به سامانه یکپارچه فروش مراجعه کنید.

به گزارش ایسنا، به نقل از همشهری آنلاین، آنهایی که قصد خرید خودروی وارداتی را دارند حتما می‌دانند که تنها با یک کد ملی می‌توان در این سامانه ثبت‌نام کرد. به همین دلیل هم آن عده از افراد سودجویی که در این جور مواقع درصدد فرصت هستند تا سودی به جیب بزنند، برای کد ملی افراد دیگر آگهی می‌کنند تا با چند کد ملی بتوانند در سامانه ثبت‌نام کنند.

به این شکل که مثلا شما که قصد خرید ماشین ندارید، کد ملی خودتان را به این افراد می‌دهید و در ازای آن ۲۵۰ تا ۳۰۰ میلیون تومان دریافت می‌کنید تا آنها بتوانند با کد ملی شما خودروی وارداتی بخرند و در بازار آزاد گران‌تر بفروشند.
با اینکه در نگاه اول این پول حسابی وسوسه انگیز به‌نظر می‌رسد، اما در نگاه دوم اگر گول بخورید و وسوسه شوید، کلی ضرر خواهید کرد، چراکه اتحادیه نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودروی تهران اعلام کرده که هرگونه خرید و فروش کدملی اشخاص تحت هر عنوان و قراردادی به شخص ثالث، به منزله‌ حقیقی تخلف بوده و عواقب سنگین حقوقی، کیفری و مالیاتی در پی خواهد داشت.

بنابراین حواستان باشد که فریب این افراد سوءاستفاده‌گر را نخورید و خودتان را توی دردسر نیندازید.

انتهای پیام#‌اخبار منبع: خبرگزاری ایسنا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

هفته گذشته سه مرحله بارش شهرستان‌های منطقه بلوچستان در جنوب استان سیستان و بلوچستان را فرا گرفت که حجم زیاد این بارندگی‌ها موجب جاری‌شدن سیلاب شد و حالا هنوز سیلاب قبلی فروکش نکرده که هواشناسی اعلام کرده موج جدید بارش در راه است.

4 دقیقه پیش

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب سیستان و بلوچستان گفت: با وجود نبود امکان رفع حوادث طی 48 ساعت ابتدایی وقوع سیل، تاکنون شبکه آب 200 روستا وارد مدار بهره‌برداری شده است.

3 دقیقه پیش

رییس اداره امور عشایر استان قزوین گفت: ۵۰۰ خانوار عشایر استان در نیمه دوم امسال از خدمات رایگان پزشکی و بهداشتی برخوردار شدند.

یک ربع پیش

بوکسور وزن ۸۰ کیلوگرم ایران، در گام نخست مسابقات جهانی انتخابی المپیک، حریف هندی را ناک‌اوت کرد.

13 دقیقه پیش

وزیر فرهنگ گفت: چند مطالبه روی زمین مانده در حوزه قرآنی داریم و یکی از مطالبات تربیت ده میلیون حافظ قرآن کریم است که توسط رهبر انقلاب تاکید شده است.

یک ربع پیش

محمد بن سلیم، رئیس اماراتی فدراسیون جهانی اتومبیلرانی (FIA) به دلیل دخالت احتمالی در نتایج مسابقات گرندپری فرمول یک تحت بازجویی قرار گرفت.

3 دقیقه پیش

رئیس سازمان اورژانس استان تهران با اشاره به مصدوم شدن 15 نفر در حوادث مرتبط با چهارشنبه‌سوری در استان تهران از ابتدای اسفندماه گفت: یک نفر از مصدومان جان خود را از دست داده است.

3 دقیقه پیش

رئیس گروه احیا و تعادل بخشی آب‌های زیرزمینی شرکت آب منطقه‌ای اصفهان از اصلاح و تعدیل بیش از 3130 پروانه بهره‌برداری چاه‌های مجاز کشاورزی در سال جاری خبر داد.

4 دقیقه پیش

مدیر امور آبفای شهرستان کرمان، گفت: امسال بارندگی‌های خوبی در کرمان نداشتیم و حفر 20 حلقه چاه برای جبران ناترازی در برنامه است که وارد مدار خواهد شد.

4 دقیقه پیش

بیشتر...