شهرآرانیوز |
6 روز پیش

بازی حیثیتی اقتصادی بارسلونا در آلیانز برابر بایرن مونیخ آزمون بزرگ ژاوی شهرآرانیوز

بازی حیثیتی‌- اقتصادی بارسلونا در آلیانز برابر بایرن مونیخ!| آزمون بزرگ ژاوی
در هفته آخر لیگ قهرمانان، بارسا از هر نظر محکوم به بردن بایرن است.

به گزارششهرآرانیوز؛ سه‌شنبه‌شب در گروه‌E لیگ قهرمانان، تیم فوتبال بارسلونا در اولین بازی اروپایی‌اش بعد از انتصاب ژاوی هرناندز به‌عنوان سرمربی، مقابل میهمان خود بنفیکای پرتغال، به تساوی بدون گل بسنده کرد. این نتیجه فاصله دو‌امتیازی بارسلونای رده‌دومی با بنفیکای رده‌سومی را حفظ کرد، اما در‌عین‌حال کار کاتالان‌ها برای صعود را نیز سخت کرد، چرا‌که آن‌ها در آخرین هفته رقابت‌ها میهمان بایرن‌مونیخ خواهند بود و بنفیکا در خانه‌اش پذیرای دیناموکیف. در جدول این گروه پس از بایرن که با ۱۵‌امتیاز از ۵ بازی صعود خود را قطعی کرده است، بارسلونا با ۷ امتیاز و بنفیکا با ۵ امتیاز در رده‌های بعدی هستند و دیناموکیف که دیگر نه شانسی برای صعود دارد نه شانسی برای حضور در لیگ اروپا، با یک‌امتیاز در قعر جدول است.

در آستانه یک تحقیر اقتصادی

بارسلونا برای بهبود وضعیت اقتصادی خود محکوم به خلق معجزه در مونیخ و شکست‌دادن بایرن است. تفاوت صعود به یک‌هشتم نهایی لیگ قهرمانان و رفتن به لیگ اروپا از لحاظ مالی فاحش است. شرایط به‌گونه‌ای است که بارسلونا برای جبران خسارت صعود‌نکردن به دور بعد لیگ قهرمانان حتما باید به فینال لیگ اروپا برود و قهرمان شود. بارسا در صورت پیروزی بر بایرن و رفتن به دور بعد لیگ قهرمانان، ۹.۶‌میلیون یورو دریافت خواهد کرد و اگر به یک‌چهارم نیز راه یابد، ۱۰.۶ میلیون یورو از یوفا پاداش خواهد گرفت.

به‌این‌ترتیب بارسا برای راهیابی به یک‌چهارم در‌مجموع ۲۰.۲‌میلیون یورو دریافت خواهد کرد، ولی اگر به لیگ اروپا برود و به فینال نیز برسد، در‌مجموع ۱۴.۹‌میلیون یورو پاداش خواهد گرفت. به‌عبارتی پاداش قهرمانی در لیگ اروپا حتی برابر با پاداش رسیدن به یک‌چهارم نهایی لیگ قهرمانان نیز نیست. در لیگ قهرمانان تیم‌های نیمه‌نهایی هر کدام ۱۵.۵ میلیون یورو و قهرمان نیز ۲۰‌میلیون یورو پاداش خواهد گرفت. پاداش تیم‌های حاضر در نیمه‌نهایی لیگ اروپا و تیم قهرمان این تورنمنت، فقط ۴.۶ و ۸.۶ میلیون یورو است. بارسا در صورت ناکامی در رسیدن به یک‌هشتم نهایی و کسب رتبه سوم گروه، فقط ۵۰۰‌هزار یورو از یوفا دریافت می‌کند.

فاتی برمی‌گردد؟

بارسا در حالی باید در یک مصاف حساس با بایرن‌مونیخ بازی کند که آنسو فاتی، ستاره جوان بارسلونا، در حال طی‌کردن روند درمان است و احتمال دارد به‌زودی به میادین برگردد.

مشکل جدی بارسلونا در باز کردن دروازه حریفان در دیدار‌های اخیر باعث شده که زمان بازگشت آنسو فاتی به میادین به سؤال اصلی تمام طرف‌داران و اعضای این باشگاه تبدیل شود. تیم ژاوی در ۲ بازی که تحت هدایت این مربی برگزار کرده، فقط یک گل برابر اسپانیول به ثمر رسانده است که از روی نقطه پنالتی بوده و مشکل این تیم در ضربات پایانی در بازی برابر بنفیکا در لیگ قهرمانان به‌خوبی مشهود بود.

حالا روزنامه اسپانیایی آ. اس مدعی شده است ژاوی اطمینان دارد که فاتی تا ۲ هفته آینده به میادین برمی‌گردد و او می‌تواند در بازی حساس برابر بایرن‌مونیخ که آخرین بازی مرحله گروهی لیگ قهرمانان است، از این بازیکن استفاده کند. یکی از منابع نزدیک به رختکن بارسا که پیش‌از‌این از حضور عثمان‌دمبله در دیدار برابر بنفیکا خبر داده بود مدعی شده که فاتی نیز برای بازی با بایرن در اختیار ژاوی قرار خواهد گرفت.

ظاهرا ژاوی قصد دارد از شیوه مشابهی درباره فاتی نیز بهره ببرد: او در فهرست تیم قرار می‌گیرد، به‌همراه د‌یگر بازیکنان عازم مونیخ خواهد شد، شرایط او صبح روز بازی بررسی می‌شود و اگر شرایط بازی ایجاب کند، برابر بایرن به میدان خواهد رفت. فاتی پیش‌از‌این در ۶‌نوامبر در بازی برابر سلتاویگو مصدوم شده بود و باشگاه بارسلونا طبق معمول زمان مشخصی برای بازگشت این بازیکن به میادین اعلام نکرد، اما خیلی زود مشخص شد که مصدومیت او چندان جدی نیست و فاتی می‌تواند کمتر از یک‌ماه پس از آن به میادین برگردد.

بازی بایرن درست در فاصله ۵ هفته پس از این مصدومیت برگزار می‌شود و بازگشت فاتی می‌تواند شرایط تیم را از نظر روانی و از نظر گل‌زنی کاملا تغییر دهد. این ستاره جوان باوجود اینکه فقط در ۵ بازی این فصل از ابتدا در ترکیب بارسا به میدان رفته، اما پس از ممفیس دیپای با ۱۳‌بازی، در رده دوم برترین گل‌زنان بارسلونا قرار دارد و بازگشتش خبر بسیار خوبی برای ژاوی به حساب می‌آید.

عضو شوید:آخرین اخبار کشور را در این صفحه اینستاگرام دنبال کنید#‌اخبار #‌مشهد منبع: شهرآرانیوز

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

وی معتقد است که گرچه «قتل زنان» کمترین میزان خشونت را در کل به خود اختصاص داده است اما در واقع آخرین مرحله خشونت علیه زنان محسوب می شود.

5 روز پیش

در پی اعلام شیوع سویه جدید ویروس کرونا، بورس‌های اروپایی با سقوط شدید مواجه شدند.

5 روز پیش

هوشنگ شجری، کارشناس مسائل اقتصادی کاهش نرخ تورم را یکی از اولویت‌های دولت و از مطالبات اصلی مردم دانست و با تاکید بر ضرورت اصلاحات ساختاری در اقتصاد کشور، برنامه‌ریزی برای کاهش هزینه‌های تولید و عدم قیمت گذاری دستوری را دو مولفه اصلی کاهش نرخ تورم عنوان کرد.

5 روز پیش

وزیر اقتصاد در حالی از حل و فصل اتصال سامانه گمرک و سامانه جامع تجارت پس از هشت سال و در آینده نزدیک خبر داده که طبق گزارش تحقیق و تفحص مجلس، ۹۵ درصد قاچاق از مبادی رسمی انجام می‌شود!

5 روز پیش

پس از چندین بار خلف وعده دولت قبل در راه‌اندازی کامل سامانه جامع تجارت، اکنون دولت سیزدهم یک گام بزرگ در این زمینه برداشته و زمینه اتصال گمرک را به سامانه مذکور فراهم کرده است.

5 روز پیش

وزیر راه‌وشهرسازی از مذاکره با وزارت صنعت، معدن و تجارت برای تثبیت قیمت سیمان و فولاد تا پایان اجرای نهضت ملی مسکن خبر داد و گفت: به‌دنبال وارد کردن مواد، مصالح، کارگر و مهندس به کشور نیستیم، اما قصد داریم توسعه فناوری در صنعت ساختمان ایران را ارتقاء بدهیم.

5 روز پیش

جلسه هم‌اندیشی اعضای کانون سراسری انجمن‌های صنفی کارفرمایی انبوه‌سازان مسکن و ساختمان ایران با وزیر راه و شهرسازی در این وزارتخانه برگزار شد.

5 روز پیش

هرچند تاکنون وعده‌های قبلی سایپا برای عرضه خودرو نیم‌شاسی اطلس محقق نشده است، اما آخرین گمانه‌زنی‌ها حاکی از رونمایی این خودرو در بهمن ماه امسال است. احتمالا پس از آن فروش این خودرو آغاز خواهد شد.

5 روز پیش

پیش از شروع مذاکرات وین در تاریخ ۲۹ نوامبر، به نظر می‌رسد ایران و ایالات متحده همچنان در دو موضع متناقض قرار دارند. ایران با قاطعیت می‌گوید تنها با هدف رفع تحریم‌های غیر قانونی به مذاکرات باز می‌گردد و قصد دارد به ضمانت‌های قانونی دست یابد که براساس آن، هیچ دولتی در آمریکا نتواند از توافق هسته‌ای خارج شود.

5 روز پیش

وزیر راه و شهرسازی ضمن موافقت با ورود فناوری نوین ساخت مسکن به کشور توسط بخش خصوصی، گفت: برای نهضت ملی مسکن زمین رایگان واگذار می‌کنیم.

5 روز پیش

یک اقتصاددان عرضه بدون نظارت و بی حساب کتاب ارز سهمیه‌ای به عامه مردم، با استفاده از کارت ملی را اقدامی در جهت تباهی منابع ارزی کشور دانست.

5 روز پیش

در روز ششم آذر ماه ارزش هر بیت کوین در بازار جهانی به ۵۴ هزار دلار و ارز هر اتریوم به ۴۱۵۰ دلار رسید.

5 روز پیش

محققان در ابتدا توانستند مدل‌های سلولی آزمایشگاهی را در شرایط آزمایشگاهی تولید کنند که عفونت را در گوش داخلی نشان می‌دهد تا مکانیسمی را ایجاد کنند که توسط آن کووید-۱۹ برای گوش و مجرای شنوایی مسری و مضر است.

5 روز پیش

سیاستمداران گمان کردند «عدالت» یعنی مصرف رایگان یا ارزان دولتی. این راهبرد غلط که منجر به عرضه مجانی یا بسیار ارزان آب شده، در کنار سیاست‌هایی که مصرف بالای انرژی را به دنبال دارد، «ابرچالش آب و محیط زیست» را به وجود آورد.

5 روز پیش

در حال حاضر در ۲۲۴ پایگاه اورژانس ۱۷۸۰ نیرو فعالیت می کنند؛ یعنی هر پایگاه حدودا دو نفر تکنسین اورژانس کم دارد که با این شرایط در حال حاضر حدود ۵۰۰ نیرو کم داریم و فقط سعی می کنیم که پایگاه ها را سرپا نگه داریم.

5 روز پیش

بیشتر...