خبرآنلاین |
2 ماه پیش

هشدار آماده باش مدیریت بحران به تهرانی ها خبرآنلاین

هشدار و آماده‌باش مدیریت بحران به تهرانی‌ها

ایسنا نوشت: مدیرکل مدیریت بحران استان تهران با اشاره به پیش‌بینی هواشناسی از بارش باران در تهران، نسبت به احتمال سیلابی شدن رودخانه‌ها هشدار داد و از دستگاه‌های مسئول خواست که تمهیدات لازم را اتخاذ کنند.

حامد یزدی مهر با اشاره به صدور هشدار سطح زرد سازمان هواشناسی مبنی بر بارش باران در استان تهران گفت: طبق این پیش‌بینی از بعدازظهر چهارشنبه ۲۲ آذر تا اواخر وقت پنجشنبه ۲۳ آذر ماه در سطح استان تهران به ویژه ارتفاعات شاهد بارش باران، گاهی رگبار و رعد و برق و وزش باد و در بعضی ساعات وقوع مه و بارش و کولاک خواهیم بود.

وی گفت: بر همین اساس از همه افرادی که در حاشیه رودخانه‌ها فعالیت دارند یا ساکن این محدوده هستند، می‌خواهم که به هشدارها و توصیه‌ها توجه کرده و مراقبت‌های لازم را به‌عمل آورند تا هیچ‌گونه خسارت جانی و مالی متوجه این عزیزان نشود. همچنین مردم نیز در این مدت از استقرار در حاشیه رودها و مسیل‌ها پرهیز کنند. عدم انجام هرگونه فعالیت در بستر و حاشیه رودها، عدم توقف و نصب چادرهای مسافرتی در اطراف و بستر رودخانه‌ها و حتی مسیل‌های خشک، احتیاط در حضور و تردد در جاده‌های کوهستانی، عدم تردد و توقف افراد و ماشین‌آلات در رودخانه‌ها و مسیل‌ها به‌ویژه در عرض جریان‌های سیلابی از جمله مواردی است که باید مورد توجه قرار گیرد.

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران همچنین با تاکید بر اینکه دستگاه‌های خدماتی و امدادی نیز باید تمهیدات لازم را اتخاذ کنند، اظهارکرد:‌ اقداماتی نظیر پاکسازی کانال‌ها و مسیل‌ها از جمله این موارد است. در همین راستا نیز به همه دستگاه‌های عضو ستاد مدیریت بحران اعلام آماده باش شده است. دستگاه‌های امدادی نیز باید آمادگی لازم برای امدادرسانی در شرایط احتمالی را داشته باشند.

۲۳۳۲۳۳

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهاناپلیکیشن خبرآنلاینرا نصب کنید.


#‌اخبار_جامعه #‌اخبار_اجتماعی منبع: خبرآنلاین

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارائه خدمات امدادی در جنوب سیستان و بلوچستان توسط هلال احمر همچنان ادامه دارد.

2 ساعت پیش

سازمان تعزیرات حکومتی، گزینه «عجله دارم» در تاکسی‌های اینترنتی را مصداق بارز اضافه دریافت و گرانفروشی دانست.

3 ساعت پیش

رئیس اورژانس تهران آخرین شمار مصدومان چهارشنبه‌سوری در استان تهران را یک فوتی و ۱۵ مصدوم اعلام کرد.

3 ساعت پیش

کیفیت هوای تهران در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس است.

7 ساعت پیش

آب‌گرم ازرو بندپی بابل به دلیل تخلف پلمب شد.

3 ساعت پیش

سرپرست شرکت ستاد معاینه فنی خودروهای تهران در پی انتشار خبری مبنی بر کاسبی با صدور معاینه فنی برای خودروهای معیوب توضیحاتی ارائه داد.

7 ساعت پیش

محاکمه ۲ فرزند معاون اول قوه قضائیه آغاز شد.

6 ساعت پیش

سازمان هواشناسی با صدور هشدار زرد رنگ از وقوع کولاک برف و بارش باران شدید با خطر سیل و یخزدگی و همچنین وزش باد شدید در چندین استان کشور خبر داد.

نیم ساعت پیش

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور فراجا آخرین وضعیت جوی و ترافیکی جاده‌های کشور را اعلام کرد.

7 ساعت پیش

بیشتر...