خبرگزاری رضوی |
۳ هفته پیش

خانواده، مدرسه جامعه سه ضلع مهم امور تربیتی هستند رضوی

خانواده، مدرسه و جامعه سه ضلع مهم امور تربیتی هستند
به گزارشخبرگزاری رضوی، حسین کمالی در سخنان پیش از خطبه‌های نمازجمعه چالوس در ابتدای سخنان خود ضمن تبریک فرا رسیدن اعیاد شعبانیه، روز پاسدار را به تمامی پاسداران عرصه‌های حراست از میهن اسلامی تبریک گفت و افزود: معلمان و فرهنگیان امروز به عنوان پاسداران مرزهای فرهنگی و علمی جامعه شناخته می‌شوند.
وی همچنین با اشاره به هفته امور تربیتی گفت: تربیت باید مطالبه همه آحاد مردم باشد و تنها برای خانواده‌ها و اجتماع تربیت علمی کافی نیست و در کنار آن تربیت اخلاقی، اجتماعی، عبادی، سیاسی و زیستی باید دغدغه خانواده‌ها باشد.
مدیرکل آموزش و پرورش مازندران با اشاره به موقعیت استراتژیک چالوس در کشور و استان به تبیین نقش بی‌بدیل فرهنگیان شهرستان بر نمایان سازی ظرفیت‌های سرشار نظام مقدس جمهوری اسلامی پرداخت.
وی در ادامه یکی از مهمترین عملکردهای وزارت آموزش و پرورش را بازگشایی مدارس پس از ۲ سال وقفه عنوان و خاطرنشان کرد: دشمنان نظام اسلامی در این زمان به تخریب افکار و انحراف عقاید نوجوانان و جوانان پرداختند اما معلمان و خانواده‌ها با حفظ هوشیاری مانع از افتادن دانش‌آموزان در بازی دشمن شدند.
مدیرکل آموزش و پرورش استان با قدردانی از زحمات فرهنگیان گفت: چشم امید دستگاه تعلیم و تربیت کشور به همین نیروهای کارآمد و صاحب‌نظر مذهبی و انقلابی است که تربیت نسل جدید را از مسیر ارزش‌های نظام و انقلاب اسلامی اجرا می‌کنند.
وی تصریح کرد: خانواده، مدرسه و جامعه سه ضلع مهم امور تربیتی هستند و کاستی‌های فعلی در جامعه به ناهماهنگی در این سه بخش است و برنامه داریم با همگرایی و پیوند بیشتر بین خانواده‌، مدرسه و جامعه و به‌کارگیری ظرفیت‌های متعالی فرهنگی نظام اسلامی آینده‌ای درخشان را برای آینده‌سازان رقم بزنیم.
وی دانش آموزان را امانتی نزد مدارس نامید و مهمترین رویکرد سازمان را تربیت انقلابی دانست و گفت: با وجود ضعف‌ها و نقایص موجود، مسیر تربیت مشخص و راه برای ساخت و هدایت نسل جدید هموار است.


#‌اخبار_روز منبع: خبرگزاری رضوی

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

بیشتر...