بیتوته |
2 سال پیش

خودروی برقی با سیستم شارژ خورشیدی به بازار می آید
  اخباراقتصادی ,خبرهای اقتصادی  ,نیکولا

یک شرکت خودروسازی تولید خودروی برقی را آغاز کرد که می تواند صفر تا ۱۰۰ کیلومتر را در ۳.۹ ثانیه طی کند و دارای سیستم شارژ خورشیدی خواهد بود.

به گزارش مهر به نقل از نیواطلس، هنگامیکه نیکولا موتورز مشخصاتZero خودروی الکتریکی جدید خود را اعلام کرد، قدرت ۵۲۰ اسب بخار برای یک خودروی اسپرت معمولی به نظر می رسد. اما بقیه خصوصیات جالب Zero آن را از بقیه متمایز می کند. اما اکنون که شرکت برای تولید خودرو آماده می شود، برخی مشخصات آن نیز تغییر کرده اند. به عنوان مثال قدرت موتور خودرو سه برابر شده و عمر باتری آن از مدل Model S ۱۰۰D شرکت تسلا نیز بیشتر است. جالب آنکه قیمت آن با خودروی مدل ۳ تسلا یکسان است.

  اخباراقتصادی ,خبرهای اقتصادی  ,نیکولا

خودروی ۴۰۰ ولتی Zero با دو موتور انتخابی عرضه می شود که هر دوی آنها بی سروصدا و مطابق استانداردهای UTV هستند. قدرت اولیه موتور ۴۱۵ اسب بخار است. موتور دیگر با قدرت ۵۵۵ اسب بخار عرضه می شود.

همچنین باتری خودرو قابلیت تامین ۵۰ کیلووات ساعت برق را دارد. اما گزینه دیگر آن می تواند ۱۲۵ کیلووات ساعت برق در خود ذخیره کند. این باتری از تمام خودردوهای سواری الکتریکی موجود در بازار آمریکا بیشتر است.

  اخباراقتصادی ,خبرهای اقتصادی  ,نیکولا

علاوه برآن بیشترین سرعت خودرو ۳۲۲ کیلومتر برساعت است. البته باتری های دیگر با قدرت ذخیره ۷۵ و ۱۰۰ کیلووات ساعت برق در خود نیز عرضه می شوند. Zero می تواند صفر تا ۱۰۰ کیلومتر را در ۳.۹ ثانیه طی کند.

در این خودرو یک صفحه نمایش ۱۰ اینچی نصب می شود که اطلاعات مربوط به کنترل و رصد نشانگرهای خود را در اختیار راننده قرار می دهد. جالب آنکه یک سیستم شارژ خورشیدی ۴ کیلوواتی نیز به طور انتخابی برای خودرو نصب خواهد شد.

این خودرو با قیمت ۳۵ هزار دلار در سال ۲۰۱۸ میلادی عرضه خواهد شد.#‌مقایسه_خودرو منبع: بیتوته

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

بیشتر...