خبرگزاری تسنیم |
1 ماه پیش

انتقاد بی سابقه مقتدی الصدر از برهم صالح اخبار آسیای غربی اخبار بین الملل تسنیم Tasnim


انتقاد بی‌سابقه مقتدی الصدر از برهم صالح

رئیس جریان الصدر عراق با انتقاد از اقدام رئیس جمهور این کشور در عدم امضای قانون جرم‌انگاری سازش با رژیم اسرائیل، آن را مایه شرم‌ساری عراقی‌ها دانست.

- اخبار بین الملل -

به گزارش گروه بین المللخبرگزاری تسنیم،مقتدی الصدر ، رهبر جریان الصدر عراق، رئیس جمهور این کشور را به دلیل تعلل در امضای قانون جرم‌انگاری عادی سازی هرگونه روابط با رژیم اسرائیل به باد انتقاد گرفت.

او در توییتی امروز سه شنبه نوشت که «بسیار جای شرم‌ساری است که آن کسی که رئیس جمهور عراق (برهم) خوانده می‌شود، مخالف امضای قانون جرم‌انگاری عادی‌سازی [روابط با اسرائیل] است.»

صدر گفت که برای مردم عراق عیب است که رئیس جمهورشان طرفدار عادی سازی و سازش و غیرملی باشد وبلکه دنباله رو غرب یا شرق باشد.

رهبر جریان الصدر که طی ماه‌های گذشته قانون جرم‌انگاری سازش با اسرائیل را به پارلمان پیشنهاد کرد، گفت: «من خودم را از جنایت این شخص در برابر خداوند و مردم عراق مبرا می‌کنم و از اینکه در گذشته و آینده نامزد ریاست جمهوری شده و خواهد شد، متأسفم.»

چند روز پیش محافل سیاسی در عراق فاش کردند که برهم صالح از امضای بسیاری از احکام و قوانین مصوبه در این کشور طرفه رفته و همین مسئله باعث شده است که برخی از جریان‌ها و احزاب سیاسی به نیات او شک کنند.

فراکسیون الصدر چند ماه پیش بعد از زمزمه تلاش افراد نزدیک به برخی از احزاب سیاسی مؤتلفه با این جریان در راستای عادی سازی روابط با رژیم تل آویو، در حرکتی پیشدستانه، پیش نویس قانون جرم انگاری روابط با رژیم اسرائیل را به پارلمان برد و نمایندگان عراقی آن را به تصویب رسانده‌اند. برای اینکه این مصوبه به قانون لازم الاجرا تبدیل شود، می‌بایست رئیس جمهور آن را امضا کند.

چرایی و تاثیرات تصویب مصوبه جرم انگاری عادی سازی روابط با اسرائیل در پارلمان عراق/ چهار راهبرد اصلی آمریکا در عراق

انتهای پیام/#‌اخبار منبع: خبرگزاری تسنیم

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

عکس های جدید بهاره رهنما خبرساز شد.

2 ساعت پیش

داده‌های اداره کل آمار عربستان سعودی نشان می‌دهد که شاخص قیمت مصرف کننده (نرخ تورم) در ماه ژوئیه ۲۰۲۲ نسبت به ژوئیه ۲۰۲۱ به میزان ۲.۷ درصد افزایش یافت.

2 ساعت پیش

فارس نوشت : هم‌بند مقام معظم رهبری در کمیته مشترک ساواک می‌گوید: پاسبان در را باز کرد و پرسید: فامیلی‌ات چیست؟ آقا فرمود: حسینی. گفت: پیراهنت را بینداز روی سرت و بیا. ایشان را بردند. ساعتی بعد دیدیم ایشان را در حالی که حسابی زده بودند آوردند.

3 ساعت پیش

 التهاب بخش مهمی از روند بهبودی بدن است. اما هنگامی که ادامه یابد، می‌تواند به طیف گسترده‌ای از بیماری‌های پیچیده از جمله دیابت نوع ۲، بیماری قلبی و بیماری‌های خودایمنی منجر شود.

3 ساعت پیش

انتخاب بالش برای خواب هر شب یک کار بسیار مهم است. شاید متوجه آن نشوید ، اما نوع بالشی که انتخاب می کنید و نحوه مراقبت از آن بر کیفیت خواب و سلامت کلی شما تأثیر خواهد گذاشت.

2 ساعت پیش

با صدور حکمی از سوی مدیرعامل شرکت مادرتخصصی تولید نیروی برق حرارتی، حسین طارمی به عنوان مدیرکل دفتر هیئت مدیره و مدیرعامل، روابط عمومی و امور بین الملل این شرکت منصوب شد.

3 ساعت پیش

روزنامه معاریو اعتراف کرد براساس ارزیابی کمیته مالی کنست، مشخص شد جبهه داخلی اسرائیل حدود ۳۰۰ میلیون شیکل (بیش از ۹۲ میلیون دلار) در جنگ ۳ روزه زیان دیده است.

3 ساعت پیش

تیم ملی والیبال ایران با شکست ۳-۱ کامرون برای چهارمین‌بار قهرمان بازی‌های همبستگی کشورهای اسلامی شد. این نخستین طلای تیمی ایران در قونیه است.

2 ساعت پیش

کرفس طرز تهیه آب کرفس آب کرفس را کی بخوریم مضرات کرفس آب کرفس و هویج برنامه کرفس خورشت کرفس خواص کرفس برای پوست خواص کرفس کوهی کرفس حداقل هشت ترکیب ضد سرطانی را در خودش جای داده است و از رشد تومورهای سرطانی پیشگیری می کند و می تواند تخریب ناشی از رادیکال های آزاد را به حداقل برساند.گیاه کرفس منبعی فوق العاده از ویتامین ث است.

1 ساعت پیش

بیشتر...