قوه قضائیه در مسیر تحول خدمت بیشتر به مردم قرار گرفته است رضوی

رئیس کل دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد:
قوه قضائیه در مسیر تحول و خدمت بیشتر به مردم قرار گرفته است
به گزارش خبرنگارخبرگزاری رضویاز یاسوج، «حسن نگین تاجی» امروز در دیدار شورای قضائی استان با نماینده ولی فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد و امام جمعه یاسوج گزارشی از اقدامات انجام گرفته در دستگاه قضایی استان، به برنامه‌های سال های اخیر قوه قضائیه در راستای خدمت رسانی بیشتر به مردم نکاتی را بیان کردند.

رئیس کل دادگستری و رئیس ستاد بزرگداشت هفته قوه قضائیه در استان کهگیلویه و بویراحمد تحول و تعالی قضایی در سال‌های اخیر را برای مردم ملموس خواند و اظهار داشت: تحول و تعالی قضائی در سال‌های اخیر برای مردم در دستگاه قضائی ملموس و از شعار و تبلیغات خارج شده است.

وی در خصوص طراحی برنامه های عملیاتی در راستای تحول و تعالی قضائی هم گفت: طراحی ۱۵برنامه عملیاتی برای تحول بر اساس ویژگی های هر استان موجب اجتماعی شدن قوه قضائیه و ورود به دوران برون زدایی دستگاه قضایی شده است.

نگین تاجی گفت: با تقویت رویکردهای تخصصی، هم اکنونهیچ پرونده مانده و رسوبی مانده از سال ۱۳۹۸ و ماقبل آن در دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد وجود ندارد.

رئیس ستاد بزرگداشت هفته قوه قضائیه استان کهگیلویه و بویراحمد افزود: به منظور اجتناب از برخورد هیجانی، جنجالی و سطحی توسط دستگاه قضائی، با ایجاد قرارگاه راهبردی مبارزه با تجاوز به حقوق بیت المال در اراضی ملی و منابع طبیعی و بستر رودخانه‌ها، آن را با حضور ‌دادستان، معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان و ادارات و سازمان هایی که در این زمینه نقشی برعهده دارند، ایجاد کردیم.

وی با بیان اینکه هم اکنون قوه قضائیه در مسیر تحول و خدمت بیشتر به مردم قرار گرفته است، گفت: در سال گذشته ۴۰ هکتار از بستر رودخانه های استان را رفع تصرف نمودیم.

نگین تاجی در خصوص استخدام‌ های غیر مجاز و بدون مجوز در بعضی از دستگاه‌های اداری استان کهگیلویه و بویراحمد هم اظهار داشت: در سال گذشته با استخدام بیش از 530 نفر از افرادی که خارج از ضوابط، شرایط برای جذب و استخدام را نداشتند برخورد کردیم.

رئیس کل دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد افزود: ۵۳۵ نفر از افرادی که در مراحل پایانی استخدام بودند، جلوی آنها گرفته شد و از یک بحران دیگر در بحث استخدام‌ های غیرقانونی و بدون مجوز جلوگیری شد.

وی فرهنگ بزرگ نمایی در هنجارهای اجتماعی را یک زخم خواند و گفت: حرکت ضد هنجار اجتماعی موجب ایراد خسارت فراوان به اقتصاد استان و مردم می‌شود که می‌تواند موجب عدم حضور سرمایه‌گذار کلان در استان باشد.

نگین تاجی گفت: دستگاه قضایی منتظر سایر نهادهای نظارتی خارج از این قوه نمی‌ماند و هیچ جریانی در دادگستری استان نمی‌تواند نفوذ کند.

رئیس کل دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد در برخورد با استفاده کنندگان غیرمجاز از اسلحه در استان کهگیلویه و بویراحمد تأکید کرد:در این زمینه با هیچ کس تعارف نداریم و وامدار هیچ جریانی نیستیم، قانون و تبعیت از ولایت فقیه را سرلوحه کار خود قرار داده ایم.

وی در پایان کمبود نیروی انسانی قضایی و اداری در استان کهگیلویه و بویراحمد را بیشتر از سایر نقاط کشور دانست و گفت: همین امر موجب عدم توسعه شعب بیشتر در دادسراها و دادگاه‌ها و شعب تجدیدنظر شده و به نوعی از موارد اطاله دادرسی باشد.


#‌اخبار_روز منبع: خبرگزاری رضوی

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

جان کربی هماهنگ کننده ارتباطات راهبردی شورای امنیت ملی کاخ سفید اعلام کرد واشنگتن از عادی سازی روابط رژیم صهیونیستی با کشوری عرب منطقه غرب آسیا حمایت می‌کند.

3 ساعت پیش

بعد از ۲۸ ماه مرز شلمچه بر روی زائران عتبات عالیات باز شد

2 ساعت پیش

طبق اعلام روزنامه الرای قطر، دو بازیکن سابق پرسپولیس زوج خط دفاعی الاهلی در فصل جدید لیگ ستارگان خواهند بود.

4 ساعت پیش

چالش کارگران بازنشسته با دولت بر سر افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی هنوز ادامه دارد. بازنشستگان معترض از نزدیک بودن نظر هیات تطبیق مقررات مجلس به نظر خود خوشحالند و منتظرند تا هیات دولت مستمری بازنشستگان سایر سطوح را به میزان ۳۸ درصد افزایش دهد.

3 ساعت پیش

مصرف شیشه چه بلایی سر بدن می آورد خبر24

4 ساعت پیش

علی اکبر عیوضی گفت: خواسته‌ی بازنشستگان، خاتمه‌ی ماجرا و احیای مصوبات مزدی شورایعالی کار قبل از پایان تیرماه است؛ یعنی قبل از زمانی که قرار است مستمری‌ها واریز شود.

4 ساعت پیش

وی گفت: سیاست همسایگی از اولویت‌های ماست و نتایج خوبی را به بار می‌آورد در برخی موارد تا ۴۵۰ درصد رشد تبادلات تجاری با کشور های همسایه داشته ایم، صادرات خدمات فنی و مهندسی به ۱۸ کشور همسایه داریم دو و نیم میلیارد ارزش صادرات فنی مهندسی ایران به کشورهای منطقه است. رئیس جمهور افزود: سهم ایران در تجارت و ترانزیت منطقه بسیار بالاست و تازه در اول راه هستیم ارتباط ایران با کشورهای عضو شانگهای، بریکس و اکو بسیار مهم است در سه ماهه اول امسال ۲۰ درصد رشد تجاری داشته‌ایم ما در صادرت خدمات فنی مهندسی حرف برای گفتن داریم. در وسط مذاکره قطعنامه صادر می کنند رئیسی اظهار داشت: همزمان با رفع تحریم‌ها، خنثی سازی تحریم ها را هم دنبال می کنیم این تحریم‌ها ظالمانه و بر خلاف تعهدات آمریکا و اروپاست در وسط مذاکره قطعنامه صادر می کنند برای خنثی سازی تحریم ها قرارگاهی در دولت به ریاست محمد مخبر معاون اول رئیس جمهور ایجاد شده است. وی خاطر نشان کرد: کار آمریکا و اروپا در پیشنهاد قطعنامه علیه ایران در شورای حکام بسیار ناشایست بود کار مذاکره با تأکید بر مذاکرات عزتمندانه دنبال می‌شود. رئیس جمهور ادامه داد: باب سرمایه‌گذاری در کشور باز است سرمایه‌گذاری یکی از الزامات رشد اقتصادی است باید بتوانیم بخش خصوصی را به میدان بیاوریم تا سرمایه گذاری کند باید نهادهای زیر مجموعه انقلاب اسلامی را هم پای کار بیاوریم از چهار حوزه داخلی کار سرمایه گذاری آغاز شده است. شخصاً اجرای مصوبات جمعیت را پیگیری می کنم رئیسی ادامه داد: در قانون جمعیت دستگاه‌های مختلفی مسئولیت دارند شخصاً اجرای مصوبات جمعیت را پیگیری می کنم مسائل فرهنگی در ترغیب جوانان به ازدواج و فرزندآوری و افزایش جمعیت نقش بسیار مؤثری دارد. وی با بیان این که نظام پرداخت در کشور باید عادلانه شود، تصریح کرد: ما به دنبال رفع تفاوت‌های نابه‌حق هستیم قبل از دولت ما بحث اعتراض ها به حقوق و دستمزدها در میان اقشار مختلف مطرح بوده است تبعیض در حقوق ها مشکلی است که وجود دارد باید نظام پرداخت متحول و عادلانه شود. نگاه دولت به کل حقوق بگیران و نظام عادلانه پرداخت برای ملت ایران است رئیس جمهور ادامه داد: من از شرایط و وضعیت پرداخت ها اطلاع دارم و دنبال رفع این تبعیض ها هستیم اما اقشار مختلف توجه داشته باشند نگاه دولت به کل حقوق بگیران و نظام عادلانه پرداخت برای ملت ایران است باید آثار تصمیمات هم بررسی شود و آثار اجرای نظام عادلانه باید بر تمامی بخش‌ها بررسی شود مهار تورم در گرو مدیریت صحیح منابع و مصارف است. افزایش هزینه‌های دولت موجب شکل گیری تورم خواهد شد رئیسی گفت: تغییر وضعیت کارکنان دولت در دستور کار دولت و مجلس شورای اسلامی است به نحوی که هزینه‌های دولت افزایش نیابد زیرا افزایش هزینه‌های دولت موجب شکل گیری تورم خواهد شد.

4 ساعت پیش

بیشتر...