ایران آنلاین |
۲ هفته پیش

افشای جزئیات بی سابقه از آزار تبعیض جنسی در گوگل ایران آنلاین

افشای جزئیات بی سابقه از آزار و تبعیض جنسی در گوگل

تعدادی از کارکنان گوگل جزئیات بی سابقه و تکان‌دهنده‌ای از آزار جنسی و تبعیض جنسیتی را در شرکت گوگل افشا کرده‌اند که نشان دهنده سابقه طولانی این رفتارهاست.

پیش از این تعدادی از مدیران حوزه هوش مصنوعیگوگلدر ماه دسامبر به علت اخراج تیمنیت گبرو مهندس رایانه از این شرکت که در حال نگارش مقاله‌ای در مورد خطرات وجود رویه‌های تبعیض آمیز در زمینه استفاده از هوش مصنوعی بود، مورد انتقاد قرار گرفته بودند.

در آن زمان تصور می‌شد پدیدهآزار جنسی و تبعیض جنسیتیدرگوگلسابقه چندانی ندارد، اما بررسی‌های جدید بلومبرگ نشان می‌دهد که درگیری بر سر این موضوع در گوگل از مدت‌ها قبل آغاز شده است.

در سال ۲۰۱۸ و بعد از گذشت مدت کوتاهی از ورود خانم گبرو بهگوگل، وی به رئیس خود خبر داد که یکی از همکارانش در بخش دیگری بهآزار جنسیمتهم شده است. این فرد کاترین هلر نام داشت و یکی از محققان گوگل بود. گوگل تحقیقاتی را در این زمینه آغاز کرد، اما در عمل برخورد جدی با این موضوع نشد.

در همان ایام اندی روبین طراح اصلی سیستم عامل اندروید علیرغم آنکه بارها به رفتارهای نامناسب جنسی در گوگل متهم شده بود، در زمان اخراج از گوگل ۹۰ میلیون دلار پاداش دریافت کرد که این امر به اعتراض‌های گسترده در گوگل منجر شد و ۲۰ هزار کارمند این شرکت نسبت به این موضوع به طور علنی و با برگزاری تظاهرات اعتراض کردند.

به دنبال این تحولات گبرو و مارگارت میشل همکار گبرو در حوزه امور اخلاقی مرتبط با هوش مصنوعی به سراغ رئیس بخش هوش مصنوعیگوگلیعنی جف دین رفتند و نگرانی‌های خود را به وی منتقل کردند. آنها در مورد برخی آزارهای جنسی دیگر در گوگل نیز گزارش دادند و افزودند که الگوهای مشخصی از تبعیض جنسیتی بر علیه زنان در این شرکت وجود دارد که موجب می‌شود بانوان خلاق و مستعد از گروه‌های تحقیقاتی گوگل حذف شوند. در مواردی نیز زنانی که توانایی و صلاحیت بیشتری از مردان دارند، در عمل پست‌های سطح پایین‌تری دریافت می‌کنند. میشل نیز تصریح کرد شانس ترفیع را به علت شکایت مبهم بخش منابع انسانی در مورد ویژگی‌های شخصیتی خود از دست داده است.

جف دین در پاسخ اظهار داشت در این مورد تحقیق می‌کند، ولی افزود که در مورد این ادعاها بدبین است و وجود الگوی تبعیض جنسیتی بر علیه زنان در گوگل را رد کرد. در نهایت فرد متجاوز در گوگل مسئول انجام یک طرح تحقیقاتی جدید شد ولی این مرد ۹ ماه بعد به علت آنچه موضوعات مرتبط با رهبری وی اعلام شد، از گوگل اخراج شد. وی به سو رفتار در گوگل متهم شد و تحقیقات در مورد عملکرد وی هنوز ادامه دارد و به نتیجه نرسیده است.

بعد از اخراج این فرد، ویگوگلرا به پیگرد قضائی متهم کرد و از امکان اقدام وکلای خود بر علیه زنان معترض خبر داد. در عین حالگوگلتلاش جدی برای حمایت قضائی از کارکنان زن آزاردیده خود نکرد. جالب آنکه خانم گبرو و همکاران زن وی در ماه‌های بعد نیز کماکان با رفتارهای نامناسب جنسی و قلدری برخی همکاران مرد خود مواجه بودند. گوگل در واکنش به این افشاگری‌ها از بررسی مجدد موضوع خبر داده است./مهر#‌اخبار منبع: ایران آنلاین

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

دانش آموزان پایه نهمی‌ و دوازدهمی‌ در اعتراض به برگزاری امتحات حضوری در مقابل یکی از ساختمان های آموزش و پرورش تجمع کردند,تجمع اعتراضی دانش آموزان به برگزاری حضوری امتحانات

یک ربع پیش

کارخانه تاژ در شهرک صنعتی لیا در استان قزوین طعمه حریق شد.

یک ربع پیش

مدیریت نظارت بر بازار اولیه سازمان بورس از درج شرکت «گروه صنعتی انتخاب الکترونیک آرمان» در شرکت فرابورس خبر داد.

2 ساعت پیش

شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه اعلام کرد: کلیه سهامدران حقیقی و حقوقی باید کد شهاب حساب را در سیستم بانکی خود ثبت کنند تا پرداخت سود، اصل سررسید اوراق و ... با اختلال مواجه نشود.

3 ساعت پیش

عضو هیات علمی دانشگاه علامه طباطبایی، بازار سرمایه را مانع و نه عاملی در ایجاد تورم دانست و گفت: اگر حجم سنگین نقدینگی به بازار مسکن، طلا ، خودرو یا هر بازار موازی دیگری وارد می شد، وضعیتی ویرانگر را شاهد بودیم .

3 ساعت پیش

شرکت «سرمایه‌گذاری هامون صبا» در بازار اول فرابورس درج شد.

3 ساعت پیش

اعلام نتایج چهارمین دور مذاکرات وین در 17 اردیبهشت 1400,در چهارمین دور از رایزنی ها برای احیای برجام در وین چه گذشت؟,گزارشی از چهارمین دور مذاکرات برجام در وین,,واکنش‌ها به برگزاری چهارمین مذاکرات وین در 17 اردیبهشت 1400,واکنش بایدن به نتایج چهارمین دور مذاکرات وین,برگزاری دور پنجم مذاکرات برجام در وین,,,

3 ساعت پیش

یک کارشناس بازار سرمایه، راه نجات بورس در وضعیت فعلی را هدایت پول های فریز شده خارج بازار به داخل بازار سرمایه در کنار کاهش نرخ بهره دانست.

4 ساعت پیش

یک کارشناس اقتصادی گفت: تحقیقات در کشورهای مختلف نشان داده که بازار سرمایه نه تنها تورم زا نیست، بلکه سدی در مقابل تورم است، بنابراین با استناد به چه مدارک و شواهدی  گفته می شود که بورس عامل تورم است ؟!

4 ساعت پیش

بانک مرکزی نرخ رسمی ۴۶ ارز را برای امروز اعلام کرد که بر اساس آن نرخ ۲۹ ارز افزایش و ۶ ارز کاهش یافت. نرخ ۱۱ ارز نیز ثابت ماند.

4 ساعت پیش

در جلسه معاملاتی روز چهارشنبه ۱۵ اردیبهشت ماه در بازار سایر اوراق بهادار قابل معامله بورس انرژی ایران و در تابلوی اوراق گواهی ظرفیت، ۲۳ هزار و ۱۴۱ ورقه گواهی ظرفیت نقدی با ارزش ۳۶۳ میلیارد و ۶۳۷ میلیون و ۶۷۴ هزار ریال معامله شد.

4 ساعت پیش

سهام بازارهای آمریکا در پایان معاملات دیروز، علی‌رغم گزارش اشتغال ناامیدکننده این کشور رشد کرد و شاخص داوجونز به رکورد تاریخی جدیدی دست یافت.

4 ساعت پیش

تالار محصولات صنعتی و معدنی بورس کالای ایران روز شنبه ۱۸ اردیبهشت ماه میزبان عرضه ۶ هزار تن ورق گالوانیزه خودرو و یک هزار تن ورق گالوانیزه لوازم خانگی است.

4 ساعت پیش

چرا روزی را به نام قدس گرامی میداریم,

17 ساعت پیش

سامانه دوم راه اندازی نشود 4300 لیتر در ثانیه کمبود آب شرب خواهیم داشت

19 ساعت پیش

بیشتر...