خبر 24 |
1 ماه پیش

جزئیات افزایش قیمت شیر خام محصولات لبنی چقدر گران می شود خبر24

جزئیات افزایش قیمت شیر خام/ محصولات لبنی چقدر گران می شود؟
به گزارشخبر24، مقدسی، رئیس انجمن صنفی گاوداران در برنامه گفت و گوی ۱۸:۳۰ شبکه خبر در خصوص نرخ شیر خام تصریح کرد: پس از برگزاری جلسات متعدد تنظیم بازار در خصوص شیر خام، قیمت هر کیلو از این محصول ۶ هزار و ۴۰۰ تومان درب دامداری تصویب شد.

او گفت: دو هفته پیش در جلسه ستاد تنظیم بازار قیمت شیر خام مورد بررسی قرار گرفت، اما از ما خواهش کردند قیمت تا بعد از انتخابات اعلام نشود ما هم قول دادیم مساعدت کنیم. 

مقدسی ادامه داد: امسال عواملی همچون خشکسالی و افزایش قیمت نهاد‌های دامی از علل گرانی محصولات لبنی است.  از اول سال تا کنون همه هزینه‌های دامداران با قیمت‌های جدید بوده  است. نرخ ۳ قلم نهاده که ۱۰۰ درصد تولید داخل است افزایش یافته است. نرخ کاه  از ۸۰۰ تومان به ۴ هزار تومان و یونجه از ۲۵۰۰ تومان  به ۵۸۰۰ تومان و ذرت علوفه‌ای از ۶۰۰ تومان  به ۱۸۰۰ تومان رسیده است.

افزایش قیمت شیر امروز ابلاغ می‌شود
رئیس انجمن صنفی گاوداران بیان کرد: افزایش قیمت شیر تصویب شده و امروز ابلاغ می‌شود و اگر این اتقاق نیفتد صنعت دامداری نابود می‌شود.

مقدسی در خصوص این ادعا که دامدار شیر خام را با قیمت گرانتر از نرخ مصوب به فروش می رساند گفت: به هیچ وجه اینطور نیست نرخ مصوب شیر خام با درصد چربی مشخص شده ۴ هزار و ۵۰۰ بوده و دامدار شیر را با درصد چربی بالاتر با نرخ ۵ هزار تومان می فروشد.

احتمال افزایش ۷۰ درصدی قیمت محصولات لبنی
در ادامه برنامه بنی‌طبا، سخنگوی انجمن صنفی صنایع لبنی ایران در این خصوص گفت: افزایش قیمت شیر خام تاکنون ابلاغ نشده است و اعلام قیمت از طرف افراد غیر مسئول موجب التهاب بازار می‌شود.

او ادامه داد: این عدد اعلام شده اگر مصوب شود، فرایند ابلاغ دارد و هنوز رسمی نیست.

سخنگوی انجمن صنفی صنایع لبنی ایران گفت: ما مشکلی با افزایش قیمت شیر خام نداریم، اما قیمت گذری دستوری راهکار تعادل بازار نیست، هیچ کجا قیمت گذاری دستوری منجر به برطرف شدن مشکلات و رضایت تولیدکننده و مصرف کننده نشده است.

بنی طبا نظارت را موجب فشار بر تولید کننده دانست و گفت: نظارت بر بازار امکان پذیر نیست. راهکار اساسی این نیست که قیمت شیر خام و محصولات لبنی را دستوری مشخص کنیم.

او افزود: صنعت لبنیات، انحصاری نیست و ۴۰۰ برند در این صنعت رقابت می‌کنند و فعالان این صنعت بخش خصوصی است از این جهت قیمت گذاری راهکار اساسی نیست. اگر می خواهیم نظارت کنیم و قیمت گذاری دستوری داشته باشیم باید بر کل زنجیره نظارت وجود داشته باشد.

این مقام مسئول در خصوص اینکه چرا گفته شد افزایش نرخ شیر خام ، گرانی ۷۰ درصدی محصولات لبنی را به همراه دارد، توضیح داد: ۶۵ درصد ضریب تبدیل شیر خام به محصولات لبنی است همچنین از ابتدای امسال افزایش حقوق و دستمزد به علاوه افزایش حدود ۱۰۰ درصدی نرخ محصولات پتروشیمی را داشته ایم که این عوامل به افزایش ۷۰ درصدی قیمت تمام شده محصولات لبنی منجر می شود.


منبع: خبر 24

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

از آن‌جا که هشدار هرچه زودتر حمله یا سکته قلبی در افراد اهمیت زیادی دارد، محققان پچ پوستی ساخته‌اند که با ارسال پالس‌های فراصوت بروز چنین خطراتی را هشدار می‌دهد.

4 روز پیش

پاسخ رهبر معظم انقلاب به استفتائاتی درباره احکام معاملات، وام، صندوق‌های قرض‌الحسنه خانگی و غسل منتشر شد.

4 روز پیش

فهرست مشاغل مجاز به فعالیت در تهران و البرز از امروز (شنبه) اعلام شد.

4 روز پیش

فروغی به فینال تیراندازی در ماده تپانچه 10 متر بازی های المپیک توکیو 2020 راه یافت.

4 روز پیش

مدیر گروه مطالعات اندیشه‌ورزان در یادداشتی، جشنواره انتخاب کتاب سال دفاع مقدس را عاملی مؤثر برای ورود پژوهش‌محور محققان و اندیشمندان دانشگاهی به این حوزه دانست.

4 روز پیش

با وجود اعلام قبلی معاون گردشگری برای بازگشایی مرزها به روی گردشگران خارجی از نیمه تیرماه، اما نماینده وزارت امور خارجه می‌گوید: ویزای توریستی به دستور ستاد ملی کرونا همچنان صادر نمی‌شود و متوقف است.

4 روز پیش

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان سیستان و بلوچستان گفت: همزمان با تعطیلات عید سعید قربان 28 گشت ویژه راهداری و ترابری استان به منظور تشدید نظارت ها در شبکه راههای استان خدمات ارائه دادند.

4 روز پیش

لبنان از دستگیری یک تبعه آمریکایی که اقدام به جاسوسی برای رژیم صهیونیستی می‌کرده خبر داد. وی در فرودگاه بیروت دستگیر شده است. 

4 روز پیش

دختر نوجوانی که در جریان یک درگیری دخترانه در یکی از بوستان‌های اصفهان قمه‌کشی کرده بود ضمن تعهد به تکرار نکردن این رفتار باید دوره‌های آموزشی و تربیتی را بگذراند.

4 روز پیش

دسترسی به اینترنت پرسرعت و شبکه ملی اطلاعات این روزها به یک نیاز تبدیل شده و محدود به شهرها نیست، کارنامه دولت تدبیر و امید در توسعه فناوری اطلاعات با پوشش صد درصدی روستاهای بالای ۲۰ خانوار یزد و افزایش ۴۸ برابری پهنای باند اینترنت استان بیانگر اقدامات موثر دولت در این زمینه است.

4 روز پیش

زن جوان که به‌دنبال اختلاف خانوادگی دچار افسردگی و اعتیاد شده بود خودش را از پشت‌بام خانه به پایین پرت کرد. به‌گزارش خبرنگار حوادث «ایران»، چند روز قبل ساکنان یک ساختمان با شنیدن صدای مهیبی به کوچه دویدند و ناگهان با پیکر در هم شکسته و خونین زن جوان همسایه رو به رو شدند که روی زمین افتاده بود. با اعلام ماجرا به امدادگران اورژانس و مأموران پلیس دقایقی بعد تیم جنایی در محل حاضر شد، امدادگران اورژانس مرگ وی را تأیید کردند و بدین ترتیب تحقیقات آغاز شد.

4 روز پیش

طبق زمان‌بندی اعلام شده قاعدتا باید حقوق همه‌ی گروه‌های بازنشستگی واریز شده باشد و تا چند روز آینده نیز باید وام ۱۰ میلیون تومانی برای بیش از ۲۰ هزار بازنشسته پرداخت شود.

4 روز پیش

هر روز بر میزان استفاده از روبات‌ها در جنبه‌های مختلف زندگی بشر افزوده می‌شود. حالا دیگر روبات‌ها در صنایع، کشاورزی، ساخت‌وساز، مراقبت‌های پزشکی، جراحی و... مورد استفاده قرار می گیرند و هرچند تلاش می‌شود تا روبات‌های ساخت بشر ارتباط نزدیکی با انسان‌ها داشته باشند اما هنوز هم به‌نظر می‌رسد تا رسیدن به این مرحله راه درازی در پیش باشد.

4 روز پیش

دو دختر 60 و 65 ساله پدر سرطانی خود را به قتل رساندند.

4 روز پیش

شهید باقری در بحبوحه عملیات رمضان با اشاره به واقعه‌ای منحصربه فرد در تاریخ اسلام گفت: کجا سابقه داشته در یک امتی یا یک شهری ۲۰۰ شهید ببرند و یک روزه تشییع جنازه کنند و ۳۰ کیلومتر طول تشییع‌کننده‌ها باشد.

4 روز پیش

بیشتر...