خبرگزاری رضوی |
1 ماه پیش

آموزش تربیت فعالان قرآنی از فعالیت های وزارت ارشاد بوده است رضوی

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی:
آموزش و تربیت فعالان قرآنی از فعالیت‌های وزارت ارشاد بوده است
به گزارشخبرگزاری رضوی،سیدمحمد مهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در آئین اختتامیه سی و نهمین دوره مسابقات بین المللی قرآن کریم که شامگاه امروز چهارشنبه سوم اسفندماه در سالن اجلاس سران برگزار شد، اظهار داشت: حلول ماه شعبان را تبریک عرض می‌کنم و خداوند را شاکرم که سی و نهمین دوره مسابقات بین المللی تهران با موفقیت به پایان رسیده و امروز در مراسم اختتامیه در محضر رئیس جمهور هستیم. از دست اندر کاران و همه افرادی که در این دوره از مسابقات حضور داشتند تشکر می‌کنم
وی با اشاره به فعالیت‌های دولت در حوزه فعالیت‌های قرآنی افزود: ما در دولت به عنوان وزارتخانه‌ای که متولی فعالیت‌های قرآنی و مسئول فعالیت‌های ترویجی هستیم تمام تلاشمان در یکسال و نیم اخیر این بود که فضای فعالیت‌های عمومی را برای گروه‌ها و مؤسسات مردمی میسر و ممکن کنیم.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان فعالیت‌هایی که در زمان کرونا انجام شد گفت: بعد از کرونا مجموعه مؤسسات قرآنی همانند دیگر مشاغل آسیب دیدند که تلاش شد تا حدممکن مورد حمایت قرار بگیرند. مصوبه‌ای در دولت برای همین منظور به تصویب رساندیم و بخشی از فعالان قرآنی عضو صندوق هنر شده و نام فعالان قرآنی به صندوق نیز اضافه شد. در حال حاضر بیش از ۱۵ هزار فعال قرآنی در این حوزه مورد حمایت قرار می‌گیرند و بیش از سه هزار مؤسسه قرآنی در وزارت ارشاد ثبت شدند و مورد توجه قرار گرفتند.
اسماعیلی با اشاره به خاطره حضورش در یک روستای دور افتاده سبلان که بیش از سیصد حافظ قرآن در آنجا وجود داشت گفت: در آن روستا یک طلبه مردم را آموزش و تعلیم قرآن قرار داده بود کسانی که می‌خواهند عظمت انقلاب را درک کنند باید نگاهی به فعالیت‌های قرآنی جمهوری اسلامی داشته باشند. وقتی در یک روستای دور افتاده حافظ قرآن وجود دارد آنها را وارد جرگه حمایت فعال قرآنی کردیم.
وی با بیان چند فعالیت به عنوان تصدی گری وزارت ارشاد گفت: آموزش و تربیت فعالان قرآنی از فعالیت‌های وزارت ارشاد بوده است. بیش از ۵ هزار نفر به عنوان مربی قرآن آموزش دیدند و در مسیر ترویج قرآن قرار گرفتند. همچنین طرح‌های دیگری هم در حال اجراست و امیدواریم در نقش تسهیلگری برای گسترش فعالیت‌های قرآنی حاکم کنیم.
اسماعیلی با اشاره بر اینکه توجه به ترویج و تعلیم پیام‌های قرآنی سرلوحه همه فعالیت‌های هنری و فرهنگی قرار گرفته است، گفت: این افتخار برای دولت ثبت شده است که در همه بخش‌ها به قرآن به عنوان صدر فعالیت‌ها نگاه و توجه می‌کند. در کمتر از یک ماه نمایشگاه بزرگ قرآن را در تهران خواهیم داشت که نسبت به سال گذشته سطح کیفیت آن رشد پنجاه درصدی پیدا کرده است. همه دستگاه‌ها و نهادها سعی شأن این است که مطالبات رهبر معظم را به سرانجام برسانند.


#‌اخبار_روز منبع: خبرگزاری رضوی

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

تصویری از محمدرضا حیاتی، گوینده اسبق صداوسیما و همسرش در کنار سیدجواد هاشمی، بازیگر معروف و ژاله درستکار در فضای مجازی پربازدید شده است.

2 روز پیش

بسیاری از ستاره های هالیوود برای دستیابی به شهرت و موفقیت از لذت های زندگی خانوادگی دست می‌کشند.

2 روز پیش

خبرگزاری تسنیم به برخی شایعات درباره کشته شدن یک جوان در کرمانشاه با تیراندازی ماموران نیروی انتظامی واکنش نشان داد.

2 روز پیش

ویدئویی از برگزاری برنامه نوروزی شهرداری تهران در برج میلاد در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده که مورد توجه کاربران قرار گرفته است.

2 روز پیش

معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی پایتخت از قتل یک زن 40 ساله به دست همسرش در شرق تهران خبر داد.

2 روز پیش

مددجویان تحت پوشش سازمان بهزیستی مبلغی معادل یک ماه مستمری در قالب عیدی پرداخت می‌شد، اظهارات سخنگوی شبکه ملی تشکل‌های مردم‌نهاد افراد دارای معلولیت حاکی از آن است که هنوز عیدی مددجویان پرداخت نشده است.

2 روز پیش

معاون تحقیقات، طراحی و تکوین محصول گروه صنعتی ایران‌خودرو ضمن تاکید بر ادامه تولید خودرو پارس اعلام کرد: دو محصول پارس و آریسان۲ موفق شدند آزمون ایمنی عابر پیاده را با موفقیت پشت سر بگذارند.

2 روز پیش

خبرگزاری فارس با انتشار تصاویری از جشن و پایکوبی برخی مسافران نوروزی در قالب تور گردشگری از بازداشت عوامل هنجارشکنی در منطقه شهیون دریاچه سد دز در دزفول خبر داد.

2 روز پیش

کاربران تیک تاک سال گذشته اولین ویدیو از مجموعه ویدیوهای مگی هوسوار (Maggie HusVar) را تماشا کردند.

2 روز پیش

بیشتر...