خودروتک |
1 ماه پیش

راهنمایی رانندگی تهران 100 ساله شد اولین فوتی در تصادف رانندگی چه کسی بود

راهنمایی و رانندگی تهران 100 ساله شد | اولین فوتی در تصادف رانندگی چه کسی بود؟

سردار حمیدی با بیان اینکه اولین گواهینامه شماره ی یک مربوط به سال ١٣٠٧ بوده است، گفت: اولین تصادف منجر به فوت در سال ١٣٠۵ اتفاق می افتند که فردی بنام درویش خوان که نوازنده موسیقی بوده است در این تصادف فوت می کند

به گزارشخودروتکبه نقل از برنا؛ سردار محمدحسین حمیدیرئیس پلیس راهورتهران بزرگ در آیین افتتاح نمایشگاه عملکرد ١٠٠ ساله یپلیس راهورگفت:  سال ١۴٠٠  با فعالیت یک قرن پلیس راهنمایی رانندگیشهر تهرانمصادف شده است.

او با بیان اینکه در طول این ١٠٠ سال اتفاقات زیاد افتاده است که شامل خدمات شماره گذاری و... بوده است، گفت:همچنین اولین گواهینامه شماره ی یک مربوط به سال ١٣٠٧ بوده است

سردار حمیدی ادامه داد: اولین خودرویی که وارد شهر تهران شد در  سال ١٢٧٩ بود و اولین شماره گذاری سال ١٢٩٨ انجام شد و در این فاصله ی ٢٠ سال خودرو ها در تهران رها بودند و برای شناسایی خودرو ها مالکان مشخصات و آدرس مالکان را بر روی بدنهخودرومی نوشتند

رئیس پلیس راهور تهران افزود:در آن زمان راهنمایی و رانندگی تهرانراهنمایی و رانندگیکشور نیز بود و در سال ١٣٠٠ شعبه الات ناقله در خیابان باب همایون تاسیس شد

او با بیان اینکه اولین تصادف منجر بهفوتدر سال ١٣٠۵ اتفاق می افتند که فردی بنام درویش خوان که نوازندهموسیقیبوده است در اینتصادففوت می کند، گفت:  نوع لباس های همکاران ووسایل نقلیهای که استفاده می کردند در ١٠٠ سال گذشته مشخص است همچنین در این میان حوادث بسیار زیادی رخ داده است که به عنوان مثال در یک برف در تهران ۴ هزار نفر کشته شدند.

 

خودروتک


#‌اخبار منبع: خودروتک

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

مروری بر برخی مطالب تولید شده در بعضی رسانه های داخلی نشان می دهد، لایه هایی از اصلاح طلبان به صورت مستمر در حال تاکید بر کلیدواژه احیای برجام بدون اشاره به ضرورت لغو تحریم ها هستند و این همان خواسته ای است که دشمنان دارند.

لحظاتی پیش

۱۵۶۳ بسته مهر تحصیلی به ارزش بیش از ۳ میلیارد ریال و از محل عواید موقوفه شیخان تهیه و بین دانش‌آموزان نیازمند استان قم توزیع شد.

لحظاتی پیش

فرمانده عملیات بغداد اعلام کرد، طرح امنیتی اربعین در مراحل پایانی آن قرارداشته و در چارچوب آن تاکنون چندین توطئه تروریستی برای هدف قرار دادن زائرین کشف و خنثی شده است.

1 دقیقه پیش

سرپرست وزارت آموزش و پرورش زمان قطعی حضور کلیه دانش‌آموزان در مدارس را اعلام کرد.

9 دقیقه پیش

رییس مرکز پزشکی ایفمارک در خصوص جریمه فرهاد مجیدی که گفته می شد به دلیل شکایت وی است، واکنش نشان داد و آن را تکذیب کرد.

9 دقیقه پیش

محمد نوذری، با تاکید به ممنوعیت تردد در مرز مهران برای حضور در راهپیمایی اربعین از همه مردم ایران خواست که از سفر به استان ایلام جهت تردد از مرز مهران به قصد شرکت در راهپیمایی اربعین خود‌داری کنند.

10 دقیقه پیش

رویاپردازی در دوران کودکی کاری بسیار لذت بخش است که به نظر می رسد یک غریزه طبیعی باشد؛ اما تداوم همین کار لذت بخش در بزرگسالی بسیار سخت است. محققان معتقدند این عمل برای تقویت مغز مفید است.

14 دقیقه پیش

مدیرعامل باشگاه استقلال با حمایت از سرمربی این تیم، از فرهاد مجیدی خواست که با قدرت و انگیزه بیشتر به کارش ادامه دهد.

یک ربع پیش

وزیر امور خارجه کشورمان گفت: ایران آماده گفت‌وگوهایی نتیجه‌محور است.

یک ربع پیش

پیشرفت تکنولوژی و صنعت سبب پیدایش دستگاه‌ها و تجهیزات برودتی بسیاری شده است که در سطوح مختلف صنعتی و خانگی مورد استفاده قرار می‌گیرند. با توجه به اهمیتی که سیستم های برودت هوا و تهویه مطبوع دارند، تنوع بسیار زیادی در این تجهیزات دیده می‌شوند.

یک ربع پیش

معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی با بیان اینکه در اولین رویداد «استان‌آپ» که در کرمان برگزار شد، 13 استارت‌آپ به بیان ویژگی‌های محصول و مدل کسب و کار و نیاز‌های سرمایه‌گذاری خود پرداختند که در پایان رویداد 6 تیم موفق به جذب سرمایه شدند و مذاکراتی میان آنها و سرمایه‌گذار صورت گرفت.

یک ربع پیش

فارس نوشت: وزیر خارجه روسیه شامگاه شنبه در کنفرانس خبری گفت که ایران به ان‌پی‌تی پایبند است اما آمریکا به توافق هسته‌ای که با ایران امضا کرد پایبند نماند.

یک ربع پیش

تیم ملی والیبال ناشنوایان ایران در دومین دیدارش در مسابقات قهرمانی جهان، برابر تیم بلغارستان به پیروزی دست یافت.

یک ربع پیش

سرانجام دلیل جریمه سرمربی تیم فوتبال استقلال توسط کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال مشخص شد.

یک ربع پیش

تبریک ایران! ما مشتاقانه منتظر دیدار شما در جام ملت‌های آسیا هستیم.

نیم ساعت پیش

بیشتر...