خبرگزاری ایسنا |
۱ هفته پیش

۹۰ میلیون هکتار از عرصه کشور نیازمند طرح های آبخیزداری است ایسنا

۹۰ میلیون هکتار از عرصه کشور نیازمند طرح‌های آبخیزداری است

ایسنا/فارسمعاون آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی با اشاره به وسعت ۱۳۵ میلیون هکتاری عرصه‌های کشور، گفت: به منظور پیشگیری از خسارت‌های سیل هنوز ۹۰ میلیون هکتار از این عرصه‌ها نیازمند اجرای طرح‌های آبخیزداری است.

فریبرز عباسی شنبه ۱۵ مرداد در حاشیه سفر به شهرستان های شمالی فارس و بازدید از خسارت‌های سیل تصریح کرد: در سال‌های گذشته سالانه یک تا یک و نیم میلیون هکتار با اعتباراتی که وجود داشته دولت می‌توانسته طرح‌های آبخیزداری انجام دهد.

او با بیان اینکه قرار است برنامه‌ای جدید با اعتبارات ویژه برای اجرای طرح‌های آبخیزداری تدوین شود، اظهار کرد: این برنامه پس از تهیه توسط مقام عالی وزارت در هیات دولت مطرح خواهد شد و منابع اعتباری آن مشخص خواهد شد تا طرح‌های آبخیزداری نسبت به گذشته با سرعت بیشتری دنبال شود.

عباسی با تاکید بر اینکه با اجرای طرح‌های آبخیزداری شاهد خسارت‌های سیل نخواهیم بود یا از شدت آن کاسته خواهد شد، عنوان کرد: در مناطق سیل زده شهرستان‌های بوانات، خرم بید و سرچهان طرح‌های زیربنایی آب و خاک در اثر سیل آسیب دیده بودند؛ هر کمکی بتوانیم به این مناطق محروم، قدر دان و شهید پرور خواهیم کرد.

او با اشاره به اینکه در بعضی از جاها کار خیلی فوری و فوتی است و آبرسانی به باغات و مزارع پایین دست قنوات  آسیب دیده از سیل ضروری است، افزود: دستورات لازم در محل داده شد که با اعتبارات استانی، خودیاری مردم و کمک بسیج سازندگی و سایر اعتباراتی که در استان هست کار شروع شود. 

به گفته عباسی؛ اعتبارات دولتی هم برای تزریق و کمک به مردم و تسریع در انجام کارها به استان و شهرستان تخصیص داده خواهد شد.

انتهای پیام#‌اخبار منبع: خبرگزاری ایسنا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

در حال حاضر ساینا پلاس دنده‌ای مدل 1399 حدود 215,000,000 تومان است.

1 ساعت پیش

در حال حاضر برای خرید گوشی موبایل سامسونگ M33 با 128 گیگ حافظه و 8 گیگ رم باید 7 میلیون تومان پرداخت کنید.

1 ساعت پیش

استاندار تهران گفت: اماکنی در شهر تهران همچون برخی کافه‌ها و رستوران‌ها که با اهدافی خاص در اطراف دانشگاه‌ها شکل گرفته‌اند و ارتباط آن‌ها با ساختارهای بیگانه رصد شده، به زودی ساماندهی می‌شوند.

1 ساعت پیش

مشکل خدمتی محمدحسین مرادمند حل شد و او می‌تواند از هفته دوم در ترکیب استقلال به میدان برود.

1 ساعت پیش

دبیرکل کانون شرکت‌های سرمایه‌گذاری سهام عدالت گفت: قیمت سهام عدالت به طور میانگین ۴۰ تا ۵۰ درصد افزایش می‌یابد. بنابراین از مردم می‌خواهیم سهام عدالت خود را نگه دارند و این سهام طی یکی دو سال آینده بسیار بهتر می‌شود.

1 ساعت پیش

خودروهای دیگنیتی پرایم، فیدلیتی پرایم تیپ ۱ (۵ نفره) و فیدلیتی پرایم تیپ ۲ ( ۷ نفره) بهمن موتور روز چهارشنبه ۲۶ مرداد ماه از طریق بورس کالا به فروش می رسند.

1 ساعت پیش

معاون وزارت خارجه قطر در دیدار با امیرعبداللهیان بر عزم دولت این کشور برای گسترش مناسبات با ایران تأکید کرد.

1 ساعت پیش

اصلاحات آیین‌نامه اجرایی قانون نظام رتبه‌بندی معلمان ابلاغ شد و گفته می‌شود ۸۰۶ هزار معلم مشمول رتبه‌بندی خواهند شد.

1 ساعت پیش

رهبر معظم انقلاب اسلامی با صدور پیامی درگذشت پدر رئیس سازمان بسیج را تسلیت گفتند.

1 ساعت پیش

بیشتر...