ورزش سه‌ |
۱ هفته پیش

از فیروزه ای به سورمه ای سفید سرگیجه یونیفرم عکس

نظرات دوباره  تغییر کرد؛ارسال البسه جدید به توکیو

از فیروزه‌ای به سورمه‌ای و سفید: سرگیجه یونیفرم(عکس)

آنطور که خبرگزاری مهر گزارش داده، بانوان ایرانی نه با لباس ورزشی که با یک لباس رسمی جدید در مراسم رژه المپیک توکیو شرکت خواهند کرد.

به گزارش “ورزش سه” در فاصله کمتر از یک روز تا آغاز رسمی رقابت‌های المپیک توکیو در ژاپن و در حالیکه اغلب کشورهای شرکت‌کننده سرگرم پوشش اخبار مربوط به ورزشکاران هستند، حاشیه‌های پیرامون لباس کاروان ایران در المپیک تمامی ندارد.

 

در حالی‌که طراح طرح انتخاب شده فیروزه‌ای رنگ ایران که با انتقادات بسیاری در فضای‌مجازی مواجه شد، این موضوع را ناشی از سوتفاهم، عملکرد ضعیف عکاسان و عدم برنامه‌ریزی برای رونمایی و … دانسته است، خبر تازه‌ای درباره جایگزینی طرح‌های آبی‌رنگ قبلی با طرح‌های جدید به گوش می‌رسد.

 

 

 

لباسی که مردان ایران فردا در رژه المپیک با آن شرکت می‌کنند. یک ست ساده سرمه‌ای پلوخوری بدون کوچکترین ظرافت و علامتی که شخصی‌دوزی را نشان بدهد.

 

 

مهر در گزارشی که امروز منتشر کرده با رد اظهارنظر کیکاوس سعیدی دبیرکل کمیته ملی المپیک که اعلام کرده بود ورزشکاران با ست ورزشی در مراسم رژه شرکت می‌کنند، اعلام کرده پوشش بانوان ورزشکار در مراسم افتتاحیه براساس طراحی‌های جدید و نمونه‌دوزی‌های انجام شده با تغییراتی مواجه شده و این لباس‌ها که به رنگ سورمه‌ای و سفید و مزین به پرچم ایران است، به محل مسابقات ارسال شده تا در صورت تایید اعضای کادر سرپرستی، ورزشکاران زن دوباره آن را بر تن کنند.

 

 

 

 

دو نمای مختلف از لباسی که بر تن دختران اعزامی به المپیک کردند. به وضوح اشکلات این طراحی فراتر از عکاسی است.

 

 

 

اعضای ایرانی حاضر در مراسم افتتاحیه شامل رشته‌های بسکتبال، تیراندازی، تکواندو، تنیس روی میز، بوکس و قایقرانی هستند که با ورزشکاران و مربیان خود در این مراسم شرکت می‌کنند.

 

 

این خبر در شرایطی است که بعد از انتقادات تند رسانه‌ها و دنبال‌کنندگان ورزش از نحوه طراحی البسه کاروان ایران، کمیته المپیک قصد ندارد ریسک مجدد رونمایی از البسه جدید را هم به جان بخرد. به خصوص که در رونمایی طرح‌های تازه، بعید است که امکاناتی برای عکاسی بهتر و ارائه جالب‌تر دم دست سرپرست کاروان باشد و حالا باید دید کدام یک از طرح‌ها مورد استفاده کاروان ایران قرار خواهد گرفت. آن‌هم در شرایطی  که ابهامات درباره طراحی قبلی همچنان باقی است.

 

پیگیری خبرنگار "ورزش سه" برای یافتن طراحی‌های احتمالی به ذخیره کردن برخی تصاویر از صفحه طراح رسمی کاروان ورزشی ایران منجر شد که با ارائه کلیه طرحهای ارائه شده، اقدام به اعتراض نسبت به نحوه برخورد با البسه مورد طراحی کرده و با ذکر این نکته که هیچ قرارداد مالی بین طرفین رد و بدل نشده، از عدم معرفی صحیح پوشاک این شرکت ابراز ناراحتی کرده است.

 

 

 

تصویری که مزون طراک لباس دختران ایران در المپیک آن را استوری کرده. همه طرح‌ها در یک قاب. از بین اینها،آن فیروزه‌ای انتخاب شده بود که ظاهرا با رنگ جدیدی عوض می شود.

 

 

 

گفتنی است ورزشکاران مرد ایران با همان کت و شلوار سرمه‌ای رنگ رونمایی شده در مراسم بدرقه در مراسم افتتاحیه شرکت کنند. کت و شلوارهایی که آن‌هم یک داستان جداگانه و یک بی سلیقگی بزرگ را به نمایش می‌گذارد. آن هم در فستیوالی که طراحی لباس و رنگ های زیبا و نمایش به بهترین شکل در این آوردگاه جهانی، از اولویت های هر کشور شرکت کننده به شمار می‌رود؛ البته نه هر کشور شرکت‌کننده‌ای، شاید وضعیت ما شرایط متفاوتی داشته باشد.

 

 

 

 

 

 

 

این هم طرح‌های سفید و سرمه‌ای مدنظر طراح که ظاهرا به توکیو ارسال شده‌اند.


 #‌اخبار_ورزشی منبع: ورزش سه‌

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

قطر در سالهای گذشته همواره از ورزشکارانی با ملیت های گوناگون در تیم های ملی مختلف خود استفاده کرده و در المپیک توکیو نیز ۲ طلا توسط ورزشکاران غیر قطری کسب کرد.

3 ساعت پیش

دونده سرعت کانادایی وارث تخت پادشاهی بولت در 200 متر المپیک شد.

5 ساعت پیش

برای گرجستانی ها شاید کسب مدال طلای المپیک اتفاق عجیبی نباشد، اما لاشا تالاخادزه یک ورزشکار فرازمینی و مردی از دنیایی متفاوت است.

5 ساعت پیش

محمدرضا گرایی دومین طلای کاروان ایران را بعد از 12 روز انتظار کسب کرد.

7 ساعت پیش

محمدرضا گرایی قهرمان وزن 67 کیلوگرم کشتی المپیک، پس از کسب مدال طلا با مادر و خانواده اش تماس تصویری برقرار کرد.

7 ساعت پیش

محمدرضا گرایی در سالن کشتی المپیک توکیو دست به کار بزرگی زد و دومین طلای کاروان ایران را به ارمغان آورد.

7 ساعت پیش

حسن یزدانی با شکست حریف روسی به فینال رسید تا فردا برای دیدار انتقامی با تیلور آماده شود

9 ساعت پیش

«چه وقت چیپ زدن بودن آقای گل‌محمدی؟!» هفده سال از این جمله‌ی همراه با حسرت و گلایه عادل فردوسی پور می‌گذرد.

10 ساعت پیش

کاوه رضایی مهاجم 29 ساله فوتبال ایران با امضای قراردادی به تیم اود هورلی بلژیک پیوست.

10 ساعت پیش

تیم ملی والیبال لهستان با اینکه مرحله گروهی رقابت های المپیک را به خوبی پشت سر گذاشته بود، در مرحله یک چهارم نهایی با شکست برابر فرانسه، حذف شد.

12 ساعت پیش

کشتی‌گیر آزادکار وزن ۸۶ کیلوگرم ایران موفق شد با نتیجه ۱۱ بر ۲ حریف ازبکی را شکست دهد.

12 ساعت پیش

اسکای براون 13 ساله با کسب مدال برنز در رقابت های اسکیت بورد پارک، تبدیل به جوانترین مدال آور بریتانیا در تاریخ المپیک شد.

12 ساعت پیش

کشتی‌گیر آزادکار وزن 86 کیلوگرم ایران موفق شد با نتیجه 11 بر 2 حریف ازبکی را شکست دهد.

16 ساعت پیش

سیزدهمین روز از بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ توکیو با حضور نمایندگان ایران در ۲ رشته ورزشی پیگیری خواهد شد.

18 ساعت پیش

پس از پایان رقابت‌های تیمی و شش اسباب مسابقات المپیک توکیو، قهرمانان ۶ اسباب در بخش مردان و زنان تعیین‌شده‌اند که چینی‌ها تابه‌حال بیشترین مدال را از آن خود کرده‌اند.

1 روز پیش

بیشتر...