مجله دلتا |
۲ هفته پیش

مجازات بوسیدن در انظار عمومی مجازات بوسیدن بوسیدن در انظار عمومی مجله دلتا

بر طبق ماده ۶۳۷ قانون مجازات اسلامی کشور، اگر زن و مردی که به زوجیت هم درنیامده باشند، دست به روابط نامشروع و یا اعمال منافی عفت غیر زنا بزنند، با آن‌ها برخورد خواهد شد.
مجازات بوسیدن در انظار عمومی

مطابق با قانون مجازات اسلامی و شرع مقدس اسلام، انجام اعمال منافی عفت، ممنوع و حرام است. قانون برای آن مجازات‌هایی نیز در نظر گرفته است. از جمله این اعمال می‌توان به جرم بوسیدن در انظار عمومی اشاره نمود که قانون مجازات اسلامی انجام آن را منع کرده و مجازاتی را نیز برای آن مقرر نموده است. در این مطلب ازمجله دلتابه موضوعمجازات بوسیدن در انظار عمومیمی‌پردازیم.

مجازات جرم بوسیدن در انظار عمومی

در ماده۶۳۷ قانون مجازات اسلامی آمده است:هر گاه زن و مردی که بین آن‌ها رابطه ازدواج نباشد، مرتکب روابط نامشروع یا عمل منافی عفت غیر از زنا از قبیل تقبیل یا مضاجعه ‌شوند، به شلاق تا نود و نه ضربه محکوم خواهند شد. همچنین اگر عمل با اجبار و اکراه باشد فقط اکراه‌کننده مجازات می‌شود. (تقبیل به معنای بوسیدن و مضاجعه به معنای همبستر شدن است). یکی از اشتباهات بسیار رایج آن است که افراد تصور می‌کنند رابطه نامشروع و زنا یک جرم هستند در صورتی‌که این دو عمل متفاوت‌اند. برای آگاهی از تفاوت این دو جرم به مطلبتفاوت رابطه نامشروع و زنا چیست؟مراجعه کنید.

در ماده ۶۳۸ قانون مجازات اسلامی آمده است:هر کس علنا در انظار و اماکن عمومی و معابر، تظاهر به عمل حرامی نماید علاوه بر کیفر عمل به حبس از ده روز تا دو ماه یا تا (۷۴)‌ ضربه شلاق محکوم می‌گردد. همچنین درصورتی‌که مرتکب عملی شود که نفس آن عمل دارای کیفر نیست ولی عفت عمومی را جریحه‌دار نماید فقط به حبس از ده روز تا دو ماه یا تا (۷۴) ضربه شلاق محکوم خواهد شد.

مجازات بوسیدن

شکایت از رابطه نامشروع

در آیین دادرسی کیفری آمده است:در جرایم روابط نامشروع احتیاجی به شاکی خصوصی یا مدعی‌العموم نیست. نیروی انتظامی می‌تواند با صلاح خود هر زمان بخواهد به این جرایم رسیدگی کند. زمانی‌که نیروی انتظامی دختر و پسر را دستگیر کنند پس از رفتن به کلانتری در مرحله دوم به دادسرا فرستاده می‌شوند.

اثبات روابط نامشروع

برای اثبات رابطه نامشروع راه‌حل‌های گوناگونی وجود دارد که می‌توان کارهایی مانند بررسی مکالمه‌های بین زن و مرد، پرینت گرفتن از آن‌ها، پرینت پیامک‌ها، وجود تصاویر یا فیلم و بررسی رابطه هم چنین اقرار، شهادت شاهدان، علم خود قاضی قابل اثبات است.

ماده ۳۰۶ قانون آیین دادرسی کیفری آمده است:به جرائم منافی عفت به‌طور مستقیم، در دادگاه صالح رسیدگی می‌شود.

تبصره:منظور از جرائم منافی عفت در این قانون، جرائم جنسی حدی، همچنین جرائم رابطه نامشروع تعزیری مانند تقبیل ومضاجعهاست.

بوسیدن در انظار عمومی

پیشنهاد مطالعه:برای آشنایی با نکات حقوقی مطلبجمله می‌کشمت چه‌قدر زندانی دارد؟را مطالعه کنید.

دانلود اپلیکیشن


#‌مقررات #‌قوانین_خانواده منبع: مجله دلتا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

هنا داکوتا فانینگ در سن هفت سالگی با نقش‌آفرینی در فیلم من سم هستم در سال ۲۰۰۱ درخشید. در فیلم ها و سریال های زیادی نقش آفرینی کرده است.

دیروز

بردلی چارلز کوپر بازیگر تلویزیون، سینما و تئاتر آمریکایی که با بازی جذاب خود توانسته مخاطبان زیادی را به خود جذب کند.

دیروز

حمید حامی که به‌تازگی پس از هفت سال سکوت، آلبوم نارنج و ترنج را منتشر کرده است، نخستین کنسرت پساکرونایی خود را 12 بهمن‌ماه سال جاری برگزار می‌کند.

دیروز

بریتنی اسپیرز بازیگر و خواننده آمریکایی که در زمینه نویسندگی نیز فعالیت دارد.

دیروز

 سیرین عبدالنور ابتدا یک مدل بود و در مسابقات مختلفی که برای انتخاب ملکه زیبائی در لبنان و کشورهای عربی برگزار میشد مقام می آورد و از جمله آنها میتوان به انتخاب او بعوان مدل سال در سال 2002 اشاره کرد.

دیروز

 روابط عمومی شبکه پنج سیما در پى اظهارات بهروز افخمی کارگردان سریال رعد و برق در خصوص پخش این سریال نکاتى را براى تنویر افکار عمومى اعلام کرد.

دیروز

 افرادی که به موجب قانون، از فرد متوفی ارث می‌برند، مشخص است. در این مطلب از مجله دلتا به موضوع ارث بردن عمه و عمو می‌پردازیم.

دیروز

مایلی سایرس بازیگر و خواننده آمریکایی که در زمینه ترانه سرایی نیز فعالیت دارد.

پریروز

امیلیا کلارک ( Emilia Clarke) بازیگر انگلستانی است که بیشتر برای ایفای نقش دنریس تارگریان در مجموعه تلویزیونی فانتزی قرون وسطایی بازی تاج و تخت که از شبکه اچ‌بی‌او پخش می‌شود شناخته می‌شود.

پریروز

 رایان نیومن بازیگر و خواننده جوان آمریکایی که توانسته مخاطبان زیادی را به خود جذب کند. و همچنین در زمینه مدلینگ نیز فعالیت دارد.

پریروز

بهترین سریال تاریخی در آمازون پرایم, لیتسی از بهترین سریال های خارجی تاریخی در سال 2022

پریروز

مهریه مالی است که قابلیت تملک داشته باشد. در عقد نکاح، مرد متعهد می‌شود که به زن بپردازد. امروز به اجرا گذاشتن مهریه برای بار دوم می‌پردازیم.

پریروز

نکات حقوقی، اساسی‌ترین موضوع در تنظیم و انعقاد هر نوع قرارداد است. در این مطلب از مجله دلتا به موضوع نکاتی مهم در تنظیم قرارداد می‌پردازیم.

پریروز

دیابت نوع 2 چیست؟ چه چیزی باعث آن می شود؟, ارتباط بین دیابت نوع 2 و وزن

2 روز پیش

عایشه‌گل جوشکون بازیگر،خواننده، و ترانه‌سرای اهل ترکیه که در خانواده ای اهل موسیقی رشد کرد.

2 روز پیش

بیشتر...