مجله دلتا |
7 ماه پیش

مجازات بوسیدن در انظار عمومی مجازات بوسیدن بوسیدن در انظار عمومی مجله دلتا

بر طبق ماده ۶۳۷ قانون مجازات اسلامی کشور، اگر زن و مردی که به زوجیت هم درنیامده باشند، دست به روابط نامشروع و یا اعمال منافی عفت غیر زنا بزنند، با آن‌ها برخورد خواهد شد.
مجازات بوسیدن در انظار عمومی

مطابق با قانون مجازات اسلامی و شرع مقدس اسلام، انجام اعمال منافی عفت، ممنوع و حرام است. قانون برای آن مجازات‌هایی نیز در نظر گرفته است. از جمله این اعمال می‌توان به جرم بوسیدن در انظار عمومی اشاره نمود که قانون مجازات اسلامی انجام آن را منع کرده و مجازاتی را نیز برای آن مقرر نموده است. در این مطلب ازمجله دلتابه موضوعمجازات بوسیدن در انظار عمومیمی‌پردازیم.

مجازات جرم بوسیدن در انظار عمومی

در ماده۶۳۷ قانون مجازات اسلامی آمده است:هر گاه زن و مردی که بین آن‌ها رابطه ازدواج نباشد، مرتکب روابط نامشروع یا عمل منافی عفت غیر از زنا از قبیل تقبیل یا مضاجعه ‌شوند، به شلاق تا نود و نه ضربه محکوم خواهند شد. همچنین اگر عمل با اجبار و اکراه باشد فقط اکراه‌کننده مجازات می‌شود. (تقبیل به معنای بوسیدن و مضاجعه به معنای همبستر شدن است). یکی از اشتباهات بسیار رایج آن است که افراد تصور می‌کنند رابطه نامشروع و زنا یک جرم هستند در صورتی‌که این دو عمل متفاوت‌اند. برای آگاهی از تفاوت این دو جرم به مطلبتفاوت رابطه نامشروع و زنا چیست؟مراجعه کنید.

در ماده ۶۳۸ قانون مجازات اسلامی آمده است:هر کس علنا در انظار و اماکن عمومی و معابر، تظاهر به عمل حرامی نماید علاوه بر کیفر عمل به حبس از ده روز تا دو ماه یا تا (۷۴)‌ ضربه شلاق محکوم می‌گردد. همچنین درصورتی‌که مرتکب عملی شود که نفس آن عمل دارای کیفر نیست ولی عفت عمومی را جریحه‌دار نماید فقط به حبس از ده روز تا دو ماه یا تا (۷۴) ضربه شلاق محکوم خواهد شد.

مجازات بوسیدن

شکایت از رابطه نامشروع

در آیین دادرسی کیفری آمده است:در جرایم روابط نامشروع احتیاجی به شاکی خصوصی یا مدعی‌العموم نیست. نیروی انتظامی می‌تواند با صلاح خود هر زمان بخواهد به این جرایم رسیدگی کند. زمانی‌که نیروی انتظامی دختر و پسر را دستگیر کنند پس از رفتن به کلانتری در مرحله دوم به دادسرا فرستاده می‌شوند.

اثبات روابط نامشروع

برای اثبات رابطه نامشروع راه‌حل‌های گوناگونی وجود دارد که می‌توان کارهایی مانند بررسی مکالمه‌های بین زن و مرد، پرینت گرفتن از آن‌ها، پرینت پیامک‌ها، وجود تصاویر یا فیلم و بررسی رابطه هم چنین اقرار، شهادت شاهدان، علم خود قاضی قابل اثبات است.

ماده ۳۰۶ قانون آیین دادرسی کیفری آمده است:به جرائم منافی عفت به‌طور مستقیم، در دادگاه صالح رسیدگی می‌شود.

تبصره:منظور از جرائم منافی عفت در این قانون، جرائم جنسی حدی، همچنین جرائم رابطه نامشروع تعزیری مانند تقبیل ومضاجعهاست.

بوسیدن در انظار عمومی

پیشنهاد مطالعه:برای آشنایی با نکات حقوقی مطلبجمله می‌کشمت چه‌قدر زندانی دارد؟را مطالعه کنید.

دانلود اپلیکیشن


#‌مقررات #‌قوانین_خانواده منبع: مجله دلتا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

واکنش قاسم افشار به انتشار آهنگ خلیج فارس قاسم افشار در اظهار نظر جدید خود گفت: آهنگ خلیج فارس را معروف کردم!

3 ماه پیش

برای افراد سوال است که در چه مبلمانی در چیدمان و دکوراسیون رایج هستند. این مطلب به این سوال چه مبلی از مد افتاده است پاسخ می‌دهیم.

3 ماه پیش

پروتز چانه چیست؟, پروتز چانه برای چه افرادی مناسب است؟, چگونه عمل جراحی پروتز چانه انجام می‌شود؟ مزایای پروتز چیست؟

3 ماه پیش

ساعت پخش برنامه خانه ما از عید فطر 1401 اعلام شد.فصل یازدهم خانه ما از فردا ۱۲ اردیبهشت ماه و به مناسبت عید سعید فطر در شبکه افق سیما آغاز می‌شود. این مستند مسابقه قرار است سه شب در هفته و در روزهای دوشنبه، سه‌شنبه و چهارشنبه ساعت ۲۱ روی آنتن برود.

3 ماه پیش

ترش کردن معده، معروف به سوءهاضمه، یک بیماری شایع است. می‌توانید علائم آن را در ادامه بخوانید.

3 ماه پیش

همچنین بخوانید: اثبات خیانت از طریق پیامک کلاهبرداری از طریق پیامک شرایط ضمن عقد چیست؟ قانون پس گرفتن جهیزیه همه چیز درباره فروش مال غیر

3 ماه پیش

معرفی فیلم های هفته دوم اردیبهشت 1401 تلویزیون در پایان هفته دوم اردیبهشت لیست فیلم‌هایی که قرار است از شبکه ها پخش شود را منتشر کرد.

3 ماه پیش

نادر طالب‌زاده مجری و برنامه ساز با سابقه تلویزیون درگذشت.

3 ماه پیش

سریال 87 متر از تابستان 1401 پخش می شود؟ تلویزیون بعد از پایان چند سریال رمضانی قرار است با مجموعه‌های جدیدی به استقبال ایام عید فطر برود

3 ماه پیش

بیشتر...