۱ هفته پیش
2 بازدید

تصمیمات مهم بازار اجاره اعلام شد/ برنامه‌ای برای ساخت واحد ۲۵ متری نیست - رضوی

تصمیمات مهم بازار اجاره اعلام شد/ برنامه‌ای برای ساخت واحد ۲۵ متری نیست
به گزارشخبرگزاری رضوی، امروز در جلسه ستاد مقابله با کرونا تصمیمات مهمی برای کنترل بازار اجاره اخذ شد که این تصمیمات خود می تواند بخشی از التهاب در بازار مسکن را کاهش دهد. با اعلام شدن حد نصاب افزایش اجاره‌بها بخشی از مستاجران به آرامش رسیدند.
در این جلسه اعلام شد که از فردا اضافه شدن اجاره‌بها در تهران بیش از ۲۵ درصد، در کلانشهرها بیش از ۲۰ درصد و در سایر شهرها بیش از ۱۵ درصد ممنوع است. این قراردادها تا ۳ ماه بعد از زمانی که وزارت بهداشت اوضاع کرونا را عادی یا ضعیف اعلام کند اعتبار خواهد داشت.
در همین رابطه محمود محمود زاده معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی، با بیان اینکه امروز در جلسه ای با حضور وزیر راه و شهرسازی و مسئولان در خصوص مصوبات لازم درباره کنترل بازار اجاره تصمیم گیری شد گفت: پیشنهاداتی در این خصوص مطرح شده که به طور قطع این پیشنهادات در کنترل بازار اجاره و کمک به مستاجران تاثیر بسیار زیادی خواهد داشت.
او با اشاره به اینکه تصمیماتی بلند مدت و کوتاه مدت درباره وضعیت بازار مسکن و همچنین بازار اجاره گرفته شده است، افزود: تصمیمات کوتاه مدت باید فوری اجرا شود چرا که برای تنظیم بازار اجاره عملیاتی شدن این تصمیمات لازم است.
محمود زاده اظهار کرد: بعد از کاهش التهاب بازار تصمیمات بلند مدت برای بازار مسکن اخذ و اجرایی می شود.
معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه حوزه مسکن در مقایسه با سایر بازارها به دلیل آنکه دولت با مالکیت خصوصی مواجه هست دارای شرایط بسیار سختی است، افزود: دولت نمی تواند در این بازار دخالت های لازم را داشته باشد بنابراین باید اقدامات عملیاتی را در دستور کار خود قرار دهد.
محمود زاده توضیح داد: تنها راه برای کنترل بازار مسکن افزایش تولید و ارائه پیشنهادات تشویقی و همچنین اخذ مالیات از خانه های خالی و عایدی مسکن است که از طریق آن می‌توانیم اقدامات لازم را برای کنترل بازار مسکن انجام دهیم.
محمودزاده با اشاره به اینکه تحویل واحدهای مسکن مهر و اجرایی شدن طرح اقدام ملی مسکن می‌تواند در این بازار موثر باشد، بیان کرد: مشکل اصلی در بازار مسکن آن است که تابع بازارهای رقیب و موازی از جمله بازار ارز و سکه است و با تغییر قیمت در آن‌ها این بازار هم با افزایش قیمت روبرو می شود.
معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه دریافت کد رهگیری برای دریافت تسهیلات توسط تمامی متقاضیان بازار اجاره و بازار خرید و فروش الزامی است بیان کرد: مشاوران املاک حق ندارند بابت ارائه کد رهگیری از متقاضیان وجهی اخذ کنند در صورتی که این موضوع دیده شود باید اصناف هرچه سریع‌تر اقدامات لازم را برای رسیدگی به آن انجام دهد.
محمود زاده تصریح کرد: ما برای کنترل بازار مسکن و اجاره تصمیماتی را اخذ کرده ایم که یکی از این تصمیمات ساخت شهرک‌های جدید است که جانمایی های آن‌ها انجام شده و در کلان شهرها همراه با ساخت تمامی مراکز از جمله  مراکز اقامتی خواهد شد.
او با اشاره به اینکه ۸۱۲ هزار نفر در مرحله دوم طرح اقدام ملی مسکن از طریق پیامک ثبت نام کردند گفت: تا ساعت ۲۴ ششم تیرماه متقاضیان مهلت داشتند اطلاعات خود را در سامانه بارگذاری کنند که از این تعداد تنها ۱۰۷ هزار نفر مراجعه کردند و به عنوان ثبت نام کنندگان قطعی در مرحله دوم شناخته شده اند.
محمود زاده با اشاره به اینکه هیچ برنامه‌ای برای ثبت نام مرحله سوم طرح ملی مسکن نداریم، افزود: در مرحله قبل حدود ۵۴۲ هزار نفر از طریق سامانه ثبت نام کرده و ۸۰۰ هزار نفر هم از طریق پیامک ثبت نام کردند که از این تعداد ۴۲ درصد واجد شرایط و ۵۸درصد واجد شرایط نبودند.
 
برنامه ای برای ساخت واحدهای ۲۵ متری نداریم
معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد: وزارت راه و شهرسازی هیچ برنامه‌ای برای ساخت  واحدهای مسکونی کوچک متراژ ۲۵ متری ندارد و با وجود آن که چندین بار برای برگزاری جلسه با شهرداری اعلام آمادگی کرده ایم اما تاکنون محقق نشده است.
گفتنی است  رییس جمهور در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا اعلام کرد: از فردا اضافه شدن اجاره‌بها در تهران بیش از ۲۵ درصد، در کلانشهرها بیش از ۲۰ درصد و در سایر شهرها بیش از ۱۵ درصد ممنوع است.


#‌اخبار_روز
منبع: خبرگزاری رضوی


مطالب پیشنهادی

رویارویی‌ پارلمانی احمدی‌نژادی‌ها با روحانی /قالیباف ضربه‌گیر می‌شود؟

نوع کنشگری اصولگرایان مجلس یازدهم در قبال دولت حسن روحانی به پرسش اصلی این روزهای محافل سیاسی تبدیل شده است.

کنایه‌های قطعی رهبری به آمریکایی‌ها /دولتی ماسک دولت دیگر را می‌برد و برای چند دستمال توالت به جان هم می‌افتند /یک سناتور گفته غرب وحشی زنده شد - خبرآ

مقام معظم رهبری فرمودند: خوشبختانه احساس تفکر اسلامی و زنجیره ارزش های اسلامی در مردم بسیار قوی و راسخ است.

زمانه فتح «سنگر به سنگر» اصولگرایان فرا رسیده است؟

آیا اصولگرایان می توانند پس از راه یافتن به بهارستان، پاستور را نیز ضمیمه فتوحات خود کنند؟ آیا در انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۴۰۰ که یک سال و چندماه دیگر موعد آن است، قدرت به جناح راست بازخواهد گشت؟ پاسخ به این چنین سوالاتی، بی شک با درنظر گرفتن عوامل متعدد امکان پذیر است.

نحوه دم کردن قهوه با قهوه جوش | نکات مهم و نحوه دم کردن قهوه با قهوه جوش

نحوه دم كردن قهوه با قهوه جوش و نکاتی پیرامون نحوه دم كردن قهوه با قهوه جوش و نحوه دم کردن انواع قهوه و روش دم کردن قهوه را در پرشین وی بخوانید

تقابل کودکانه با دولت را کنار بگذارید

با معرفی منتخبان حاضر در مجلس یازهم و ترکیب نمایندگان، یکی از نگرانی‌هایی که در ارتباط با مجلس وجود دارد، این است که در شرایط تحریمی و فشارهایی که به کشور وارد می‌شود برخی تندروی پیشه کنند و تقابل با دولت را جزو برنامه‌های مجلس آینده قرار دهند.

تقدیر دستیار ویژه لاریجانی از کمک های چین به ایران در روزهای نشر کرونا

دستیار ویژه رییس مجلس در امور بین‌الملل کمک‌های ⁧چین⁩ به ایران در مبارزه با ⁧کرونا را⁩ قابل تقدیر دانست.

انکار یک خبرسازی درباره دولت و حسن روحانی

ایسنا نوشت:معاون پارلمانی رئیس جمهور با تکذیب ارتباط ویدیویی رئیس جمهور با نمایندگان مجلس برای رای اعتماد به وزیر پیشنهادی جهاد کشاورزی گفت: در جلسه امروز، معاون اول رئیس جمهور به جای رئیس جمهور حاضر خواهد شد.

گپ و گفت خواندنی با یکی از کارگزاران رژیم پهلوی در مورد امام خمینی: یک پاپاسی از وجوهات را جابجا نمی کرد/امام خمینی در حد پاپ است

جماران نوشت: یکی از مسئولین رده بالای دولت شاه در مصاحبه ای گفت: تمام چیزی که به «سهم امام» معروف است پولی مال آنها است و طبق موازین شرعی از شیر مادر هم برای آنها حلال تر است. ولی تمام این پول از یک طرف می آید و از یک طرف دیگر می رود. آدمی که در حد پاپ است، زندگی او در حد ارزان ترین زندگی است.

علت تیره شدن خورش قیمه | علت تیره شدن خورش قیمه چه می تواند باشد

علت تیره شدن خورش قیمه و علت تیره شدن خورش قیمه چه می تواند باشد و خوشرنگ شدن خورشت و چگونه خورشت قیمه خوشرنگ طبخ کنیم را در پرشین وی بخوانید

ساختار شورای نگهبان قابل بازنگری و اصلاح است؟ / پاسخ دو حقوقدان

آیا قانون اساسی بعد از ۳ دهه از آخرین بازنگری نیازمند اصلاحی دیگر است؟ آیا با وجود انتقادات به عملکرد شورای نگهبان به مرحله بازنگری در ساختار این شورا رسیده‌ایم؟ چرا به اصل رفراندوم نگاه منفی وجود دارد؟ و ...سوالاتی که در میزگردی که به مناسب سالگرد تصویب قانون اساسی در کافه خبر خبرگزاری خبرآنلاین برگزار شد به آن ها پاسخ داده شد.

اگر خورش شور شد چکار کنیم | اگر خورش شور شد چکار کنیم تا شوری آن از بین برده شود

اگر خورش شور شد چکار کنیم و اگر خورش شور شد چکار کنیم تا شوری آن از بین برده شود و چند روش کاربردی برای رفع شوری غذا را در پرشین وی بخوانید

پخت خورش خوشمزه | نکات پخت خورش خوشمزه و ترفندهای خوشمزه شدن آن

پخت خورش خوشمزه و نکات پخت خورش خوشمزه و ترفندهای خوشمزه شدن خورش و روش های خوشمزه کردن غذا و چگونه خورشت خوشمزه درست کنیم را در پرشین وی بخوانید

وا نرفتن کوفته تبریزی | نکات مهم وا نرفتن کوفته تبریزی که باید بدانید

وا نرفتن کوفته تبریزی و نکات مهم وا نرفتن کوفته تبریزی که باید بدانید و طرز تهیه کوفته تبریزی و چگونه کوفته خوشمزه ای درست کنیم را در پرشین وی بخوانید

دستورات مهم روحانی درباره اجرای فاصله‌گذاری هوشمند مقابله با کرونا

رئیس جمهور پس از دریافت گزارش‌های جداگانه‌ای از وزیران کشور و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی درباره اجرای طرح فاصله‌گذاری هوشمند از روز شنبه و آغاز فعالیت کسب و کارهای کم‌ریسک در همه استان‌ها به جز تهران، تاکید کرد که این طرح باید با نظارت دقیق و رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی اعلام شده از سوی وزارت بهداشت و ستاد ملی مبارزه با کرونا اجرا شود.

نصیحت مشفقانه به منتخبان جدید خانه ملت

من به تازگی راجع به کارنامه سال ۹۸ فکر می کردم، از سیل در روزهای ابتدایی سال شروع شد، ابتدا پنج استان را به خود درگیر کرد و سپس به ۲۵ استان رسید.

کف کردن روغن | دلایل و از بین بردن کف کردن روغن در مواقع سرخ کردن کوکو

کف کردن روغن و رفع کف کردن روغن در مواقع سرخ کردن کوکو و نکات استفاده از روغن سرخ کردنی و نکات روغن سالم را در پرشین وی بخوانید

نامه نماینده اصولگرا به آیت الله جنتی

تسنیم نوشت: رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از آیت الله جنتی خواست نماینده شورای نگهبان در نشست آتی این کمیسیون حاضر شده تا استفساریه استخدام معلمان حق التدریس بررسی شود.

پیشنهاد عضو شورای عالی اصلاح‌طلبان: ناطق‌نوری و امامی کاشانی بین ما و حاکمیت واسطه شوند

حسن رسولی، عضو شورای عالی سیاستگذاری اصلاح طلبان و چهره نزدیک به عارف می‌گوید:با کمال تاسف مرز اجرا و نظارت اصلا وجود خارجی ندارد و روز به روز میزان دخالت حوزه نظارت در بخش اجرایی تحت تاثیر قانون نظارت استصوابی که انتظار داشتیم مجلس دهم این قانون را لغو بکند، بیشتر توسعه پیدا کرده است. 

بخاطر کرونا، دین و علم را مقابل هم قرار ندهید

متاسفانه چند هفته ای می‌شود که کشور درگیر ویروسی شده که مداس و دانشگاه ها، مراسمات مذهبی چون نمازجمعه و اعتکاف و کسب و کارها را به تعطیلی کشانیده است.

رییس مجلس ترکیه جویای حال علی لاریجانی بعد از ابتلا به کرونا

ایسنا نوشت: مصطفی شنتوپ، رئیس مجلس ملی ترکیه طی تماس تلفنی با علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی، ضمن آرزوی بهبودی برای وی درباره اقدامات مشترک دو کشور برای مهار کرونا گفت وگو کرد.

مطالب مرتبط