خودروتک |
2 سال پیش

استقلال در رم از استراماچونی رضایت می گیرد

 استقلال در رم از استراماچونی رضایت می‌گیرد

سعادتمند از روزی که مدیرعامل باشگاه استقلال شده بود، تأکید داشت ماجرای استراماچونی را به نفع این باشگاه جمع خواهد کرد و حالا ظاهراً به طور جدی وارد عرصه مذکور شده است.

به گزارشخبرورزشی،هنگامی که آندره‌آ استراماچونی از استقلال جدا شد و به رغم درخواست‌های فراوان حاضر نشد دوباره به تهران بازگردد، رابطه‌اش با عوامل وقت باشگاه به شدت سرد بود؛ طوری که چند روز پس از جدایی صراحتاً اعلام کرد نه تنها تمام مفاد موجود در قراردادش را دریافت خواهد کرد، بلکه از استقلال بابت مواردی همچون کنسل کردن بلیت‌هایهواپیماو هزینه وکیل، غرامت هم خواهد گرفت!

ادعایی که در اسفندماه جدی‌تر هم شد و باشگاهاستقلالرا بر آن داشت تا مدارک موجود و مستندات مورد نظر خودش پیرامون جدایی این مربی را جمع‌وجور کند، چون می‌دانست با ادامه روند فوق یک دعوای جدید درفیفاانتظارش را می‌کشد. غائله‌ای که اگر با شکستباشگاه استقلالتمام می‌شد (یا تمام شود) آنگاه طرف ایرانی باید مبلغی بالغ بر یک میلیونیوروبه مرد ایتالیایی می‌پرداخت. رقمی که با احتساب قیمت این روز‌های ارز حتماً از ۱۷ میلیارد تومان هم بالاتر خواهد رفت.

البته این خطر همچنان به قوت خودش باقی است ولی خوشبختانه اخبار خوبی پیرامون آن از داخل مجموعه استقلال به گوش می‌رسد. خبر‌هایی که اگر به واقعیت بدل شود، حتماً باعث خروج کمترارزاز مملکت خواهد شد.

مذاکرات رفقای مدیرعامل

احمد سعادتمند چند رفیق متمول و قدرتمند درایتالیادارد که از قضا فوتبالی بوده و استقلالی هم هستند. رفاقت آن‌ها با مدیرعامل کنونی استقلال ارتباطی به سمت جدیدش نداشته و زمانی که سعادتمند دروزارت ورزشپست داشت، این دوستی‌ها به قوت خودش باقی بود ولی حالا قطعاً می‌توان از آن‌ها به شکل بهتری در جهت تأمین منافع آبی‌پوشانپایتختاستفاده کرد. ظاهراً مدیرعامل استقلال برای حل مسئله استراماچونی سیاست رفاقت و مذاکره را در پیش گرفته و قرار شده رفقای فوتبالی او با وکلای سرمربی سابق آبی‌پوشان باب مذاکره را باز کنند تا کار به سرانجام برسد و هیچ پرونده‌ای در این رابطه به فیفا نرود. قرار است این مذاکرات در شهر رم آغاز شود و احتمال دارد قسمتی از آن نیز در میلان صورت بگیرد.

بخشش ۷۰۰ هزار یورویی

قرارداد استراماچونی به گونه‌ای تنظیم شده بود که این مربی تا ابتدای تابستان سال آینده هدایت استقلال را برعهده داشته باشد ولی همکاری‌اش با این باشگاه عملاً به هشت ماه هم نرسید! استرا در حالی تهران را ترک کرد که قسمت قابل ملاحظه‌ای از دستمزدش را دریافت نکرده بود و بابت مبالغ دریافتی نیز در ایتالیا به مشکل خورده بود روی همین اصل به شدت ناراحت شد و دیگر در استقلال نماند. شرایط به گونه‌ای بود که اگر این مربی شکایت می‌کرد (یا شکایت بکند) براساس ادعای وکلای خود، علاوه بردستمزدفصل اول، مبلغ ثبت شده در قرارداد بابت فصل دوم را نیز به طور کامل دریافت خواهد کرد. البته مدیران باشگاه استقلال مدعی‌اند چنین اتفاقی رخ نخواهد داد، چون مربی ایتالیایی خودش ازایرانرفت و بار‌ها در مصاحبه‌های تلویزیونی مدعی عدم فراهم بودن شرایط برای همکاری مجدد شده است بنابراین دلیلی وجود ندارد که بابت کار نکردهپولبگیرد ولی برخی حقوق‌دانان معتقدند با توجه به اینکه باشگاه استقلال دستمزد استراماچونی را سر موعد مقرر پرداخت نکرد، این مربی طبق مفاد قراردادش به کار خاتمه داده و اگرفصل آیندهصاحب تیم نشود، باشگاه ایرانی علاوه بر دستمزد این فصل باید پول فصل بعد او را نیز بدهد، اما اطرافیان باشگاه استقلال معتقدند سعادتمند با استفاده از نفوذ دوستان خود در ایتالیا پرونده را می‌بندد و مربی سابق این تیم از بابت فصل بعدی هیچ وجهی از استقلال نخواهد گرفت. اتفاقی که اگر رخ بدهد، عملاً چیزی حدود ۷۰۰ هزار یورو به سود آبی‌ها خواهد شد.

تسویه‌حساب

از قرار معلوم، قرار است در این مذاکرات شرایط به گونه‌ای جلو برود که استرا فقط دستمزد معوقه این فصلش را دریافت کند که تازه آن هم طبق ادعای افراد نزدیک به مدیرعامل باشگاه، تابع شرایط خاصی خواهد بود و بابت لغو شدن بلیت هواپیما و هزینه وکیل هیچ پولی به این مربی پرداخت نمی‌شود. البته تمام این موارد به صورت دوستانه حل و فصل خواهد شد. سعادتمند از روزی که مدیرعامل باشگاه استقلال شده بود، تأکید داشت ماجرای استراماچونی را به نفع این باشگاه جمع خواهد کرد و حالا ظاهراً به طور جدی وارد عرصه مذکور شده است.

خودروتک


#‌اخبار منبع: خودروتک

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

از آنجا که بدن به شکل پیچیده‌ای کار می‌کند همه رفتارها و عادت‌های ما، روی عملکرد آن تاثیر می‌گذارد. یکی از این رفتارها، آداب حمام کردن است. کارشناسان در این مورد، رعایت چند نکته ساده را برای بهبود سلامت کلی بدن توصیه می‌کنند.

6 ساعت پیش

چه به خاطر عشق ازدواج کرده باشید و چه به شکل سنتی، ممکن است زمان‌هایی در ازدواج شما وجود داشته باشد که زندگی مشترک شما تحت فشارهای زندگی روزمره، قرار بگیرد. در مطلب هشت راه به شما توصیه میکنیم چه چطور یکنواختی را از زندگی مشترک خود دور کنید و حتی یک زندگی رمانتیک داشته باشید.

6 ساعت پیش

جمع نمی بندیم ، اما هر جنسیتی دارای ویژگی‌هایی است که جنس دیگر از آنها خوشش نمی‌آید. ما نمی توانیم این واقعیت را کتمان کنیم که زنان پیچیده تر از مردان هستند.

7 ساعت پیش

ایسنا نوشت: وزیران امور خارجه هفت کشور اروپایی برای گفتگو در مورد تامین تسلیحات برای اوکراین وارد کی‌یف شدند.

6 ساعت پیش

استاندار گیلان گفت: خروجی‌ مراکز آموزشی و دانشگاهی باید به دروازه صنعت و تولید متصل شود تا رونق اقتصادی و اشتغال آفرینی را به همراه داشته باشد.

8 ساعت پیش

زیباکلام ادعاهای قبلی خود را پس گرفت و گفت: هیچ منبع و مأخذ موثقی پیرامون صحت و سقم آمار کشته‌شدگان ندارم.

8 ساعت پیش

دادستان ایلام از آزادی ۱۲۴ نفر از بازداشتی‌های حوادث اخیر در ایلام خبر داد.

8 ساعت پیش

چهره یحیی گل محمدی کاملا نسبت به قبل متفاوت به نظر می رسد.

7 ساعت پیش

فرمانده قرارگاه مقدم ناوگان جنوب گفت: نیروی دریایی در آب هایی که به نوبه ای حیات خلوت آمریکای جنایتکار است حضور مقتدرانه دارد.

8 ساعت پیش

بیشتر...