خبرگزاری تسنیم |
۱ هفته پیش

پایان تجارت فشنگ در هیئت تیراندازی مازندران راه اندازی سالن تیراندازی انقلاب ساری پس از سال تسنیم


پایان تجارت فشنگ در هیئت تیراندازی مازندران/راه‌اندازی سالن تیراندازی انقلاب ساری پس از 3 سال

رئیس هیئت تیراندازی مازندران با اشاره به راه‌اندازی سالن تیراندازی مرکز استان پس از سه سال وقفه، گفت: مخاطبم شخص خاصی نیست، اما اینکه فشنگ بیاید در هیأت و در جای دیگری به فروش برسد، دور از شأنیت و قداست ورزش تیراندازی است.

- اخبار استانها -

به گزارشخبرگزاری تسنیماز ساری، بهروز اسکندرنیا؛ رئیس هیئت تیراندازی مازندران امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به شکل‌گیری دور تازه‌ای از فعالیت‌های هیأت تیراندازی در مازندران گفت: در مدت سه ماه که از انتصابم می‌گذرد 3 میلیارد تومان برای اعزام بازیکنان و آماده‌سازی برخی تجهیزات هزینه شده است.

وی با اشاره به اینکه زیرساخت ورزش تیراندازی در مازندران وجود ندارد در حالی‌که استعدادهای خوبی داریم، افزود: به دنبال ایجاد سایت‌هایی برای اهداف پروازی و در نظر گرفتن سالن برای تیراندازی در دو بخش تفنگ بادی و تپانچه هستیم.

رئیس هیئت تیراندازی مازندران با اعلام اینکه سپاه استان سالن‌هایی را در اختیارمان قرار داده است، گفت: در ورزش تیراندازی باید از مراحل قانونی عبور کنیم تا در این فعالیت به کسی آسیب وارد نشود.

این مسوول گفت: هانیه رستمیان یکی از ورزشکاران رشته تیراندازی در مازندران است که اکنون به عنوان لژیونر در آلمان بازی می‌کند و او نخستین ورزشکار در تمام دوران مسابقات تیراندازی کشور است که با این عنوان بازی می‌کند.

وی ادامه داد: در بازی‌های تیراندازی هیچگاه نشده بود که مازندران از رتبه چهارم بالاتر بیاید، اما در همین چند ماه گذشته، دانشگاه آزاد اسلامی از این استاندر رتبه نخست کشوری قرار گرفت و در تپانچه بانوان نیز نایب قهرمان کشور شدیم.

اسکندرنیا با اشاره به وجود 100 هزار شکارچی در استان مازندران گفت: در مسابقاتی که برگزار می‌کنیم، قریب به اتفاق شرکت‌کنندگان در رشته تیراندازی ثابت و اهداف پروازی را شکارچیان تشکیل می‌دهند.

رئیس هیئت تیراندازی مازندران با بیان اینکه تمام سلاح‌های "هوماک" بیمه ورزشی می‌شوند و آمار بیمه این اسلحه ورزشی بیش از یک‌هزار قبضه است، یکی از چالش‌ها در این بخش را تمدید بیمه یکساله در برابر جواز حمل سلاح به مدت سه سال عنوان کرد و افزود: باید چاره‌ای برای آن اندیشیده شود و بین ادارات کل مربوطه در بخش بیمه و جواز حمل سلاح هماهنگی ایجاد شود.

این مسوول همچنین اعلام کرد: در نظر داریم تا شکارچیانی که برای دریافت مجوز به اداره مربوطه مراجعه می‌کنند، یکی از شرایط دریافت مجوز آنها، شرکت در یک دوره آموزش تیراندازی 10 ساعته باشد.

هزینه‌بر بودن ورزش تیراندازی

اسکندرنیا در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به پرهزینه بودن ورزش تیراندازی که از جیب خانواده‌ها خرج می‌شود، گفت: افراد با استعداد شناسایی شده و در بخش آموزش و اعزام به مسابقات مورد حمایت قرار می‌گیرند.

وی ادامه داد: امسال پس از چند سال به دلیل حمایت‌هایی که از ورزشکاران صورت گرفت، مدال نقره انفرادی را در اهداف پروازی و تیمی کشور داشتیم و در بزرگسالان نیز یک مدال در سکو به دست آوردیم، در هنرستان‌ها نیز 2 واحد تیراندازی برای رشته تربیت‌بدنی در نظر گرفته شده است.

رئیس هیئت تیراندازی مازندران گفت: پس از سه سال، سالن تیراندازی انقلاب بازگشایی شد و از دو هفته آینده زیر نظر هیأت تیراندازی فعالیت خود را آغاز می‌کند.

این مسوول بیان کرد: علاقمندان می‌توانند از این امکانات استفاده کنند، ضمن آنکه 20 نفر هستند که اکنون از شهرهای دور و نزدیک به ساری می‌آیند و در تمرینات شرکت می‌کنند.

اسکندرنیا یادآور شد: هیأت قبلی تیراندازی مازندران واقع در خیابان بعثت، جای خود را در اختیار هیأت شهرستان ساری قرار داده و خود در یک ساختمان بزرگتر مشغول فعالیت است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: تیراندازی یکی از رشته‌های پرطرفدار و در عین حال پرهزینه است؛ به عنوان نمونه هزینه اعزام بازیکن به آلمان 2 هزار یورو یعنی بیش از 100 میلیون تومان است.

رئیس هیئت تیراندازی مازندران بیان کرد: با همه این سختی‌ها اما گام جدیدی در ورزش تیراندازی استان آغاز شده است و همین که تاکنون بدون کمک اداره‌کل ورزش و جوانان کارها را پیش بردیم راه خوبی را طی کردیم.

اسکندرنیا ادامه داد: می‌خواستیم سالن داراب را سر و سامان بدهیم و برای ورزشکاران تیراندازی سالن خوبی مهیا کنیم، چون یک مکان با قابلیت بالا برای تیراندازی است، اما حالا بدون استفاده یک گوشه افتاده است، در حالی‌که می‌توانیم یک سالن 40 خطه را با هزینه 20 میلیارد تومان راه‌اندازی کنیم و این نیاز به حمایت دارد.

پایانتجارت فشنگ در هیأت تیراندازی!

رئیس هیئت تیراندازی مازندران با بیان اینکه همه تلاشمان را به کار گرفتیم تا حتی یک فشنگ هم غیر از مسابقات و تمرین هدر نرود، تصریح کرد: مخاطبم شخص خاصی نیست اما در گذشته افرادی دنبال تجارت بودند؛ اینکه فشنگ بیاید در هیأت و در جای دیگر به فروش برسد، دور از شأنیت و قداست ورزش تیراندازی است.

وی با اشاره به تحریم‌های فروش سلاح تپانچه به ایران که ورزشکاران را آزار می‌دهد، گفت: به همین دلیل، شاید تیراندازی یک مقداری اشرافی شده است؛ باید 2 میلیارد تومان بدهیم و یک سلاح بخریم و از سوی دیگر، سلاح‌ها باید به روز باشند و ورزشکاران ما در میدان رقابت نباید از حریفان عقب بمانند.

اسکندرنیا در پایان تاکید کرد: آمده‌ایم تا ورزش تیراندازی استان را سر و سامان بدهیم و این سر و سامان دادن را در سالن ارتش و سپاه، شهرداری، دانشگاه یا هر جای دیگری که باشد، با جدیت دنبال می‌کنیم.

انتهای پیام/#‌اخبار منبع: خبرگزاری تسنیم

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

شجاع خلیل‌زاده مدافع تیم فوتبال تراکتور در میکسدزون خبری پس از باز با پرسپولیس با یکی از خبرنگاران درگیری لفظی پیدا کرد.

یک ربع پیش

ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه روز چهارشنبه از پایگاه هواپیماسازی کازان بازدید کرد.

7 دقیقه پیش

دبیر ستاد بزرگداشت دهه مهدویت و ولایت فارس با بیان اینکه جشن‌های نیمه شعبان به‌صورت با شکوه و با محوریت مردمی در سطح استان برگزار می‌شود، گفت: تبلیغات انتخاباتیکاندیداها جشن‌های نیمه شعبان را تحت شعاع خود قرار ندهد.

14 دقیقه پیش

ریس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری خلیل‌آباد از صدور سند کاداستر در ۹۸ هزار هکتار از اراضی ملی این شهرستان خبر داد.

10 دقیقه پیش

استاندار کرمانشاه با یادآوری رویکرد اقتصاد گردشگری دولت گفت : منطقه اورامانات با داشتن ویژگی‌های منحصر بفرد می‌تواند به قطب گردشگری مهم استان تبدیل شود و تمرکز مدیریت استان به پاوه و دیگر مناطق اورامی از سال آینده بیشتر می‌شود.

یک ربع پیش

بنی گانتس با تأکید بر اینکه ارتش صهیونیستی باید اهداف نظامی خود را در غزه تکمیل کند، از تلاش آمریکا برای جلوگیری از برقراری آتش‌بس در غزه تشکر کرد.

10 دقیقه پیش

مدیرکل ورزش و جوانان مازندران گفت: جوانان مستعد مازندرانی فرصت مناسبی برای توسعه هستند.

یک ربع پیش

فرمانده سپاه چابهار گفت: حضور مردم در پای صندوق‌های رای یعنی پشتیبانی از نظام و کشور است و وقتی مردم در رأی‌گیری حضور دارند؛ یعنی به این نظام اعتقاد داشته و پشتیبان کشورشان هستند برای همین حضور مردم باعث ایجاد قدرت و توسعه کشور می‌شود.

یک ربع پیش

سر جیم رتکلیف: باید از همسایه‌های پر سر و صدایمان چیزهایی بیاموزیم. همسایه‌های دیگری هم داریم. آن‌ها در پایان دشمن ما هستند و چیزی بهتر از این نیست که منچسترسیتی و لیورپول را از جایگاه‌شان به زیر بکشم.

14 دقیقه پیش

بیشتر...