خبرگزاری ایسنا |
۱ هفته پیش

مقرره سهم هلال احمر از درآمدهای ثبتی از دستور کار برنامه هفتم خارج می شود ایسنا

مقرره سهم هلال احمر از درآمدهای ثبتی از دستور کار برنامه هفتم  خارج می‌شود

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور اعلام کرد که مقرره مربوط به سهم هلال احمر از درآمدهای ثبتی با توجه به این موضوع که این مقرره از جمله موارد موجود در بودجه سالیانه است، از دستور کار برنامه هفتم توسعه خارج خواهد شد.

به گزارش ایسنا، به نقل از قوه قضاییه، بابایی، رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور اظهار کرد: در جلسه‌ای که با حضور آقایان سلیمی عضو هیات رئیسه مجلس و پژمانفر رئیس کمیسیون اصل نود برگزار شد، تاکید شد که حذف احکام بودجه‌ای از برنامه هفتم توسعه مانند مقرره مربوط به سهم هلال احمر از درآمدهای ثبتی با توجه به اینکه این مقرره جزو موارد موجود در بودجه سالیانه است، اشکالی ایجاد نمی‌کند و این مقرره جایگاهی در برنامه هفتم توسعه ندارد.

وی افزود: طبق مذاکرات انجام شده، تایید شد که این مقرره حکم بودجه‌ای محسوب می‌شود و باید در قانون بودجه مطرح شود و نه در برنامه هفتم توسعه؛ به دلیل اینکه برنامه هفتم توسعه یک برنامه ریزی برای سیاست‌های کلی کشور است.

بابایی گفت: طبق مذاکرات انجام شده مقرر شد، این موضوع از موارد در دست بررسی برنامه هفتم توسعه، خارج شود.

بند ۴ الحاقی به ماده ۷۰ لایحه بودجه که در کمیسیون تلفیق الحاق شده است اشاره دارد که براساس ماده (۱۷) قانون اساسنامه جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران چهل و دو درصد (۴۲%) از تمامی درامدهای ثبتی به به عنوان درآمد اختصاصی جمعیت هلال احمر محسوب می‌شود.

انتهای پیام#‌اخبار منبع: خبرگزاری ایسنا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

رئال مادرید با پیروزی مقابل خیرونا به صدر جدول لالیگا رسید.

14 دقیقه پیش

سرپرست سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران با اشاره به اینکه نوسازی و بازسازی واحدهای صنعتی در دستور کار این سازمان قرار دارد گفت: در حال حاضر مصرف برق الکتروموتورهای بسیاری از صنایع بیشتر از استاندارد است.

یک ربع پیش

سخنان خانم جمیله علم‌الهدی همسر آیت‌الله رئیسی درباره بانوی اول کشور با واکنش‌های عمدتا منفی نیروهای انقلابی مواجه شد.

یک ربع پیش

پیشکسوتان و راویان دفاع مقدس در نشست صمیمی با محمدمهدی اعلایی در سالن جلسات باغستان دیدار کردند و دغدغه‌ها و مطالباتشان را با استاندار قزوین مطرح کردند.

یک ربع پیش

در حالی که یک کارشناس صهیونیست دستیابی عربستان به توانمندی هسته‌ای را کابوسی برای رژیم خود توصیف کرد، نظر سنجی یک رسانه دیگر صهیونیست از نگرانی اکثر صهیونیست‌ها نسبت به این امر خبر داد.

یک ربع پیش

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در اقدامی غافلگیر کننده به اوکراین سفر کرده و در بازدید از اودسا وعده تداوم حمایت‌ها از این کشور جنگ زده را داد.

یک ربع پیش

روسونری در دیداری خانگی از هفته هفتم سری A، میهمان پایتخت‌نشین خود را مغلوب کرد.

یک ربع پیش

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان از صدور شناسنامه الکترونیکی برای زنبورستان‌های این استان خبر داد.

یک ربع پیش

ظهر روز گذشته هفتم مهرماه، مرگ مشکوک زن جوانی با ضربات چاقو در خیابانی در محله تهرانپارس به مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ گزارش داده شد.

7 دقیقه پیش

بیشتر...