عصرهامون |
۱ هفته پیش

عصر هامون وقتی یک بانوی کارآفرین سیستانی 90 شغل ایجاد می کند

یک بانوی سیستانی در کارگاه کوچک خیاطی خود سالیانه افراد بسیاری را برای ایجاد اشتغال به کار می گیرد و آموزش می دهد.
به گزارشعصرهامون؛ به نقل از اوشیدا؛ اشتغال در جامعه یکی از مهمترین دغدغه های مردم و بسیاری از جوانان است که همواره افراد در طول سال ها به دنبال آن هستند.

این در حالی است که در طول چند سال اخیر با توجه به تعداد زیاد تحصیل کردگان در جامعه سهمیه اکثر مشاغل دولتی و کارمندی تا حدودی تامین شده است.

از طرفی بسیاری از جوانان تحصیل کرده نیز با توجه به مدارک دانشگاهی خود به دنبال مشاغل دولتی هستند که این موضوع می تواند مشاغلی تولیدی و کارگاه ای کوچک را تحت شعاع قرار دهد.

اما در شهرهای کوچکی همچون زابل استان سیستان و بلوچستان هستند افرادی که با کمی خلاقیت و کمک نهاد های دولتی توانسته اند نه تنها ایجاد اشتغال کنند بلکه سودی به مراتب بیشتر از حقوق یک کارمند معمولی کسب کنند.

فریده آتشگر یکی از کارآفرینان نمونه در سطح شهرستان زابل است که با راه اندازی یک کارگاه خیاطی توانسته است بیش از ۹۰ شغل ایجاد کند.


اشتغالزایی 90 نفر در یک کارگاه کوچک خیاطی

وی در گفت و گو با خبرنگار ما گفت: بیش از چند سال است که کارگاه خیاطی خودمان را در محل فنی و حرفه ای زابل برپا کرده ایم و هر سال افراد جدیدتری را در این محل بکار می گیریم.

این بانوی کارآفرین سیستانی بیان کرد: در ابتدای شیوع کرونا و نیاز بیمارستان ها به لباس مخصوص کرونا ما بیشتر از ۹۰ خیاط خانم را در این محل به استخدام درآوردیم که بتوانیم تولید را افزایش دهیم.

وی ادامه داد: با توجه به اتمام قرارداد ها در سال اخیر تعداد افراد کمتر شده است اما همچنان تولید خود را در راستای لباس فرم مدارس و پاکبانان شهرداری زابل حفظ کرده ایم.

آتشگر تصریح کرد: در منطقه سیستان مراکز تولیدی بسیار کم است و اگر مردم بتوانند مشاغل خود را به سمت تولید ببرند با توجه به ظرفیت هایی که وجود دارد می توانیم بسیاری از مشکلات را مرتفع سازیم.

حمیدرضا بزی سخنگوی شورای شهر زابل نیز به خبرنگار ما گفت: در راستای حمایت از کارآفرینان بومی لباس فرم پاکبانان شهرداری به این بانوی کارآفرین سپرده شده است.

وی افزود: حمایت از تولیدکنندگان در سیستان باعث تشویق سایر افراد جامعه خواهد شد که به این سمت و سو حرکت کنند.


انتهای پیام/
 


#‌اخبار #‌سیستان_و_بلوچستان منبع: عصرهامون

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

وی معتقد است که گرچه «قتل زنان» کمترین میزان خشونت را در کل به خود اختصاص داده است اما در واقع آخرین مرحله خشونت علیه زنان محسوب می شود.

5 روز پیش

در پی اعلام شیوع سویه جدید ویروس کرونا، بورس‌های اروپایی با سقوط شدید مواجه شدند.

5 روز پیش

هوشنگ شجری، کارشناس مسائل اقتصادی کاهش نرخ تورم را یکی از اولویت‌های دولت و از مطالبات اصلی مردم دانست و با تاکید بر ضرورت اصلاحات ساختاری در اقتصاد کشور، برنامه‌ریزی برای کاهش هزینه‌های تولید و عدم قیمت گذاری دستوری را دو مولفه اصلی کاهش نرخ تورم عنوان کرد.

5 روز پیش

وزیر اقتصاد در حالی از حل و فصل اتصال سامانه گمرک و سامانه جامع تجارت پس از هشت سال و در آینده نزدیک خبر داده که طبق گزارش تحقیق و تفحص مجلس، ۹۵ درصد قاچاق از مبادی رسمی انجام می‌شود!

5 روز پیش

پس از چندین بار خلف وعده دولت قبل در راه‌اندازی کامل سامانه جامع تجارت، اکنون دولت سیزدهم یک گام بزرگ در این زمینه برداشته و زمینه اتصال گمرک را به سامانه مذکور فراهم کرده است.

5 روز پیش

وزیر راه‌وشهرسازی از مذاکره با وزارت صنعت، معدن و تجارت برای تثبیت قیمت سیمان و فولاد تا پایان اجرای نهضت ملی مسکن خبر داد و گفت: به‌دنبال وارد کردن مواد، مصالح، کارگر و مهندس به کشور نیستیم، اما قصد داریم توسعه فناوری در صنعت ساختمان ایران را ارتقاء بدهیم.

5 روز پیش

جلسه هم‌اندیشی اعضای کانون سراسری انجمن‌های صنفی کارفرمایی انبوه‌سازان مسکن و ساختمان ایران با وزیر راه و شهرسازی در این وزارتخانه برگزار شد.

5 روز پیش

هرچند تاکنون وعده‌های قبلی سایپا برای عرضه خودرو نیم‌شاسی اطلس محقق نشده است، اما آخرین گمانه‌زنی‌ها حاکی از رونمایی این خودرو در بهمن ماه امسال است. احتمالا پس از آن فروش این خودرو آغاز خواهد شد.

5 روز پیش

پیش از شروع مذاکرات وین در تاریخ ۲۹ نوامبر، به نظر می‌رسد ایران و ایالات متحده همچنان در دو موضع متناقض قرار دارند. ایران با قاطعیت می‌گوید تنها با هدف رفع تحریم‌های غیر قانونی به مذاکرات باز می‌گردد و قصد دارد به ضمانت‌های قانونی دست یابد که براساس آن، هیچ دولتی در آمریکا نتواند از توافق هسته‌ای خارج شود.

5 روز پیش

وزیر راه و شهرسازی ضمن موافقت با ورود فناوری نوین ساخت مسکن به کشور توسط بخش خصوصی، گفت: برای نهضت ملی مسکن زمین رایگان واگذار می‌کنیم.

5 روز پیش

یک اقتصاددان عرضه بدون نظارت و بی حساب کتاب ارز سهمیه‌ای به عامه مردم، با استفاده از کارت ملی را اقدامی در جهت تباهی منابع ارزی کشور دانست.

5 روز پیش

در روز ششم آذر ماه ارزش هر بیت کوین در بازار جهانی به ۵۴ هزار دلار و ارز هر اتریوم به ۴۱۵۰ دلار رسید.

5 روز پیش

محققان در ابتدا توانستند مدل‌های سلولی آزمایشگاهی را در شرایط آزمایشگاهی تولید کنند که عفونت را در گوش داخلی نشان می‌دهد تا مکانیسمی را ایجاد کنند که توسط آن کووید-۱۹ برای گوش و مجرای شنوایی مسری و مضر است.

5 روز پیش

سیاستمداران گمان کردند «عدالت» یعنی مصرف رایگان یا ارزان دولتی. این راهبرد غلط که منجر به عرضه مجانی یا بسیار ارزان آب شده، در کنار سیاست‌هایی که مصرف بالای انرژی را به دنبال دارد، «ابرچالش آب و محیط زیست» را به وجود آورد.

5 روز پیش

در حال حاضر در ۲۲۴ پایگاه اورژانس ۱۷۸۰ نیرو فعالیت می کنند؛ یعنی هر پایگاه حدودا دو نفر تکنسین اورژانس کم دارد که با این شرایط در حال حاضر حدود ۵۰۰ نیرو کم داریم و فقط سعی می کنیم که پایگاه ها را سرپا نگه داریم.

5 روز پیش

بیشتر...