خبرگزاری رضوی |
5 روز پیش

معیت با امام بدون عبادت خالصانه امکان پذیر نیست رضوی

معیت با امام بدون عبادت خالصانه امکان پذیر نیست
به گزارشخبرگزاری رضوی، حجت الاسلام احمد پناهیان شامگاه جمعه در مراسم عزاداری دهه اول محرم در مسجد مقدس جمکران با اشاره به اینکه اباعبدالله علیه السلام شب عاشورا برای عبادت خدا از دشمن مهلت گرفت، اظهار کرد: شهادت که اتصال به محبوب است را یک روز به عقب می‌اندازد، برای عبادت و نماز. خداوند می‌فرماید دروغ می‌گوید کسی که می‌گوید مرا دوست دارد، اما نیمه شب برای نماز و خلوت با من بیدار نمی‌شود.
وی ادامه داد: در سنین نوجوانی با ذکر خدا و عبادت انس بگیریم. خدا درب آسمان‌ها را به روی جوان‌های ما به صورت ویژه باز کرد. تربیت این فوج از اولیا خدا در انقلاب اسلامی و دفاع مقدس در طول تاریخ بی نظیر است. اصلاً خدا به خاطر این جوانهای عاشق باب جهاد را به روی ملت ما باز کرد.
استاد حوزه علمیه با تاکید بر اینکه معیّت با امام بدون عبادت خالصانه و تقرب حقیقی به خدا امکان پذیر نیست، ابراز کرد: به میزان نزدیک شدن ما به خدای متعال، باب معیّت با امام عصر ارواحنا فداه به روی ما باز می‌شود. اگر از این نعمت محرومیم، علتش را در دوری از خدا بجوییم. دوری از خدای مردم کوفه باعث شد دینداری شأن نتیجه‌ای نداشته باشد.
پناهیان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه غالب اذکار نماز تکراری است، گفت: هر چیزی تنوع بردار نیست. مجالس ما امروز مجالس متنوعی است. اشکالی هم ندارد. نوآوری و ابتکار به شرط عدم ایجاد ناهنجاری در مجالس ذکر، اشکالی ندارد. امام حسن عسکری علیه السلام فرمودند مجالس اهلبیت به امور ناهنجار و نامناسب نباید آمیخته شود. وزانت و شأن جلسه اهلبیت باید رعایت شود.
وی افزود: برخی در دوران نوجوانی جذب جلسات اهلبیت می‌شوند؛ اما بعد از گذشت این دوران، سرد می‌شوند و از مجالس اهلبیت جدا می‌شوند. این به خاطر این است که به علت برخی ناهنجاری‌ها در جلسات هیئت‌ها، جوان با عقلانیت جذب دستگاه اهلبیت نمی‌شود. صرفاً احساسات جوانی است، که بعد از گذشت دوران نوجوانی و جوانی، این احساسات فروکش می‌کند.


#‌اخبار_روز منبع: خبرگزاری رضوی

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

ایران آنلاین-قرارداد گوهری با پرسپولیس تمدید شد : :

یک ربع پیش

ایران آنلاین-رییس جمهور وارد کرمان شد : :

یک ربع پیش

ایران آنلاین-فیلم/ محرابیان: شاهد تامین حقابه هیرمند خواهیم بود : :

یک ربع پیش

ایران آنلاین-مالیات یک میلیون و ۷۰۰ هزار مؤدی مالیاتی امسال صفر شد : رئیس سازمان امور مالیاتی کشور: :

یک ربع پیش

پس از تاکید ویژه رییس‌جمهوری مبنی بر پیگیری حق آبه هیرمند و مامور کردن وزرای امورخارجه و نیرو برای تحقق این مهم، وزیر نیرو در صدر هیاتی متشکل از نماینده ویژه رییس جمهوری در امور افغانستان، ۲ معاون وزیر، ۲نماینده مجلس و ۲ مدیرکل به کابل سفر کرد.

یک ربع پیش

ایران آنلاین-کرمان بهشت معادن ایران است/ با وجود ظرفیت‌های متنوع، فقر و محرومیت در استان پذیرفتنی نیست : دکتر رئیسی در بدو ورود به استان کرمان: :

یک ربع پیش

ایران آنلاین-انتقاد روسیه از تعیین تکلیف اروپا درباره متن پیشنهادی در وین : :

یک ربع پیش

ایران آنلاین-سید کاظم سجادی حساب کاربری در شبکه‌های اجتماعی ندارد : روابط عمومی وزارت امور خارجه: :

یک ربع پیش

ایران آنلاین-وزیر فرهنگ: شهید سلیمانی اسطوره آزادگان و مسلمانان جهان است : :

یک ربع پیش

بیشتر...