خبرگزاری ایسنا |
2 ماه پیش

اتکا به تفکر فرهنگ بسیج ضامن عبور کشور از شرایط سخت است ایسنا

اتکا به تفکر و فرهنگ بسیج ضامن عبور کشور از شرایط سخت است

ایسنا/آذربایجان شرقینماینده ولی‌فقیه در آذربایجان شرقی، با بیان اینکه تکیه به فرهنگ بسیجی همچون سال های گذشته و دوران دفاع مقدس می‌تواند ضامن عبور از شرایط کنونی تحریم و تحریف باشد، گفت: تجربه های موفق بسیج در عرصه‌های مختلف مانند دفاع مقدس، سازندگی و عمران، بالندگی آن را نشان می دهد.

حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمدعلی آل‌هاشم، پنجشنبه، ۱۰ آذرماه، در نشست مجمع بسیج آذربایجان شرقی در سپاه عاشورا، اتکا به تفکر و فرهنگ بسیج را ضامن عبور کشور از شرایط سخت دانست و گفت: وقایع اخیر کشور نشان داد که دشمنی آشوب گران با مولفه های قدرت نظام بوده و آنان درصدد براندازی نظام، تجزبه ایران و در حالت حداقلی درصدد خسارت زدن برای تضعیف مولفه قدرت هستند.

وی نقش بسیج در مقابله با آشوب و اغتشاشات را بی‌بدیل خواند و اظهار کرد: بسیجیان با بصیرت خود نه تنها اسیر جنگ شناختی دشمن نشدند، بلکه عمار وار در حال روشنگری و بصیرت زایی هستند و به رغم همه هجمه‌ها، بسیجیان شجاعانه و مظلومانه سینه سپر کرده و سپر بلای کشور شده اند.

آل‌هاشم اضافه کرد: در شرایطی که جبهه کفر برای تضعیف اسلام و انقلاب با تمام قوا به میدان آمده است، بسیج ثابت کرد که پاسدار حقیقی نظام برای جلوگیری از اقدامات شوم دشمن است.

امام جمعه تبریز، ادامه داد: توانایی و ماموریت های بسیج به مثابه نیروی درون زای انقلاب به فراخور زمان و مقتضیات روز بازسازی شده است و این نهاد در عرصه سخت، نیمه سخت، نرم و راهبردی در پیش روندگی و پیش برندگی نظام نقش آفرین بوده است.

وی قش بسیج در پیش برندگی نظام را فراموش نشدنی خواند و با اشاره به اینکه اکنون انقلاب اسلامی در یک نبرد ترکیبی درگیر جبهه دشمنان است که راهبرد آن جلوگیری از ایران قوی است، هدف جنگ شناختی دشمن را امید مردم را به یاس تبدیل کردن، دانست.

وی ولایت محوری، خودساختگی، ایثار و مقاومت، آگاهی و بصیرت، زمان شناسی و موقعیت شناسی، پیش رونده و پیش برنده بودن، پاسدار هویت اسلامی، امیدوار و امیدآفرین بودن و تکلیف گرایی را از ویژگی های مهم بسیجیان برشمرد.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی، ایجاد و تقویت مکتب بازدارندگی، الهام بخشی و صدور انقلاب، پشتوانه برای دولت ها، خلق سرمایه اجتماعی برای نظام، نگاه به درون برای حل مشکلات، شناخت دشمن و خنثی سازی تهدیدات، ورود اقناعی و منطقی در جهاد تبیین و مقابله با جنگ شناختی و ادراکی را از نقش های ویژه بسیج در تقویت مولفه های قدرت نظام نام برد.

انتهای پیام#‌اخبار منبع: خبرگزاری ایسنا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

بیشتر...