تیتر برتر |
1 ماه پیش

چگونه در هنگام احساس ضعف در خود انگیزه ایجاد کنید سایت تیتربرتر TitreBartar com

چگونه در هنگام احساس ضعف در خود انگیزه ایجاد کنید

تیتربرتر:انگیزهبرای اکثر مردم چیز پیچیده ای است. اغلب به صورت موجی می آید. یک روز شما آماده هستید که از رختخواب بیرون بپرید و وظایفی را انجام دهید که در جهت اهداف خود هستند و روز دیگر کاملاً فقدان انگیزه وجود دارد. انگیزه شبیه غذا است. شما بیش از یک بار در روز و هر روز به آن نیاز دارید تا ادامه دهید. پس چه کاری می‌توانید انجام دهید وقتی که به آن نیاز ندارید؟ این ترفندها را دنبال کنید تا به خودتان انگیزه کار بدهید.

چرا انگیزه در زندگی مهم است؟

انگیزه ذاتی نیست؛ اینطور نیست که بتوانیم هر روز صبح از خواب بیدار شویم و سوئیچ انگیزه را برای کار موثر در طول روز روشن کنیم. نیروهایی در درون ما هستند که افکار و خلق و خوی ما را کنترل می کنند و می توانند با اهداف ما تداخل داشته باشند. بنابراین یک سیستم برای حفظ انگیزه خود در سراسر جهان مورد نیاز است. در اینجا دلایلی وجود دارد که چرا شما به یک منبع انگیزه در زندگی نیاز دارید:

علاقه به کار در حال انجام ممکن است با گذشت زمان و با شروع تلاشی که برای رسیدن به اهداف ما انجام می شود از بین برود. انگیزه به ما کمک می کند تا در مسیر خود بمانیم.

شکست‌ها اغلب باعث می‌شوند ما احساس شکست کنیم و علاقه به ادامه کار را از دست بدهیم.

انگیزه و موفقیت به یکدیگر وابسته هستند. وجود یکی دیگری را کاتالیز می کند.

انگیزه چیزی است که شما را به سمت اهدافتان در زمانی که رفتن سخت یا دردناک می شود، نگه می دارد.

انگیزه زمانی اهداف را روشن می کند که دقیقاً بفهمید چه چیزی می خواهید انجام دهید، انگیزه برای دستیابی به آن به خودی خود توسعه می یابد.

اعتماد به نفس محصول جانبی ایجاد انگیزه است واعتماد به نفسمحرک مهمی است که به ما در مقابله با چالش ها کمک می کند.

چگونه برای خود انگیزه ایجاد کنید؟

در اینجا چند نکته برای ایجاد انگیزه در خودتان وجود دارد که مانند یک جذابیت عمل می کنند:

1. پرش به وظیفه و اجازه دهید تا انگیزه گرفتن

اغلب پیش می‌آید که شما آماده هستید تا کار مورد نیاز خود را شروع کنید، اما هیچ انگیزه‌ای ندارید و حواس‌پرتی‌ها قوی‌تر هستند. این زمان فقط برای شروع و حرکت است. در نهایت انگیزه شما را فرا می گیرد و پس از مدتی، همه چیز آسان تر می شود.

2. برای جلوگیری از به تعویق انداختن کار، از کوچک شروع کنید

مهم نیست که هدف چقدر بزرگ است. اهمال کاری رایج است فقط فکر کردن به مشقت باری که در رسیدن به اهداف وجود دارد، می تواند ما را به انحراف کشانده و کارهای مهم را به تعویق بیندازد. اگر اغلب این احساس را دارید، هدف خود را به بخش‌های کوچک قابل مدیریت تقسیم کنید و هر بار که کارهای کوچک‌تر را تکمیل می‌کنید، ضربه‌ای کوچک به شما می‌دهد که انگیزه‌ای برای ادامه کار به شما می‌دهد.

3. از حواس پرتی خودداری کنید

شما همه چیزهایی را که حواس شما را پرت می کند می دانید. شاید این اصرار برای بررسی رسانه های اجتماعی پیام رسان خود باشد، یا شاید آن قسمت از سریال مورد علاقه شما باشد که مشتاق تماشای آن بوده اید.حواس‌پرتی‌هامنتظرند در اولین فرصت به شما حمله کنند. بنابراین در حین کار از شبکه های اجتماعی خارج شوید، تلفن خود را در حالت بی صدا قرار دهید و آن قسمت را به عنوان پاداشی برای زمانی که یک روز کاری خوب انجام می دهید، کنار بگذارید.

4. چیزها را بنویسید

هیچ چیز به اندازه نوشتن آنها روی یک دفترچه یادداشت، برنامه های روزانه شما را مشخص نمی کند. این لیست را روی میز خود نگه دارید یا روی یک پست بنویسید و به کابینت بچسبانید. هر بار که کاری را تکمیل می کنید، آن را از بین می برید، کمی انگیزه به شما می دهد و احساس خوبی نسبت به خود دارید.

5. از کسی در زندگی خود پاسخگویی بگیرید

این می تواند هر کسی باشد؛ یک مربی، یک دوست صمیمی، کسی که شما را تحسین می کنید یا شریک زندگی تان، به آنها بگویید که به طور دوره ای شما و کارتان را زیر نظر داشته باشند. این ترفند به شما کمک می‌کند روی پای خود بمانید، و احتمال اینکه در اولین مانعی که با آن برخورد می‌کنید، کار را به تعویق بیندازید یا انگیزه خود را از دست بدهید.

6. از دیگران انگیزه بگیرید

یادگیری از دیگران یک انگیزه قوی برای ادامه کار است. منبع الهام شما می تواند مربی شما یا یک رئیس بسیار شایسته باشد که به خود و سایر اعضای تیم انگیزه می دهد تا سخت تر کار کنند. سپس وبلاگ‌ها، کتاب‌ها یا پادکست‌های استادان محبوب موفقیت هستند که می‌توانند نکات ارزشمندی را به شما ارائه دهند. به همان اندازه مهم است که از افراد منفی نگر یا بدبین که می توانند با تجزیه و تحلیل خود از جنبه تاریک چیزها شما را پایین بیاورند، دوری کنید.

7. روی خوش بینی تمرکز کنید

اگرچه نگاه بدبینانه به چیزها ممکن است گاهی ارزش داشته باشد و حتی ممکن است حقایق عمیق تری آن را پنهان کرده باشد، اما در واقع این چیزی نیست که وقتی به انگیزه نیاز دارید باید روی آن تمرکز کنید. بدبینی می تواند انرژی و انگیزه شما را کاهش دهد. از سوی دیگر، خوش‌بینی، شرط‌بندی روی چیزها با وجود احتمالات و تلاش برای تحقق آن است. می تواند به شما انرژی بدهد و انگیزه شما را شارژ کند.

8. وقتی همه چیز خوب پیش نمی رود، با خودتان مهربان باشید

وقتی زمین میخورید یا زمین میخورید، شکست دادن خود آسان است. این تله ای است که اکثر ما در آن گرفتار شده ایم. اغلب به خوبی کار نمی کند؛ تنها نتیجه ای که به دست خواهید آورد احساس بدتر شدن و بی انگیزگی بیشتر است.

درعوض، زمانی که با شکست مواجه می شوید با خود مهربان تر باشید.

9. یک رقابت سالم ایجاد کنید

درگیر شدن در رقابت سالم با همسالانتان می‌تواند به بهبود کار یا حتی بهبود بهره‌وری و ایجاد نوآوری بیشتر کمک کند. برای سرگرمی بیشتر، می توانید برای یک جایزه ناچیز مانند یک تخته شکلات یا بستنی رقابت کنید!

10. خودتان را معیار خود قرار دهید

رقابت اغلب می‌تواند شما را فریب دهد، و زمانی که شما بهتر نیستید، احساس بی کفایتی و خصومت می‌تواند خود را نشان دهد. بنابراین همیشه کار خود را با روز یا هفته قبل مقایسه کنید و پیشرفت را در آن اندازه بگیرید.

11. همیشه بدانید که چرا برای رسیدن به هدف خود تلاش می کنید

وقتی انگیزه کم است، به راحتی می توان اهداف خود را از دست داد. بنابراین زمانی را در نظر بگیرید و یادداشت کنید که چرا کاری را که انجام می دهید انجام می دهید. شاید شما برای چیزی پس انداز می کنید، یا برای تحصیلتان یا این یک آرزوی دیرینه است. همیشه این هدف نهایی را در ذهن داشته باشید.

12. برای آنچه دارید سپاسگزار باشید

یکی از ترفندهای الهام بخشیدن به خود این است که نعمت های خود را بشمارید. وقتی انگیزه کم است، به همه چیزهای شگفت انگیزی که در زندگی تان دارید و باعث می شود که به راهتان ادامه دهید و ممکن است آنها را بدیهی فرض کنید نگاه کنید.

چیزهایی که همیشه می تواند شما را با انگیزه نگه دارد

در حالت ایده‌آل، برای داشتن یک زندگی با انگیزه ثابت که به تکنیک‌های انگیزشی واضح نیاز ندارد، باید کار یا زندگی خود را به گونه‌ای تنظیم کنید که یک جنگ دائمی نباشد. برای انجام این کار این موارد را در نظر داشته باشید:

1. اشتیاق

هیچ چیز انگیزه را از بین نمی برد جز شرکت در کاری که قلب و روح خود را در آن صرف نمی کنید. زندگی کاری که بر اساس چیزی ساخته شده است که شما به آن علاقه دارید، اغلب به نکات یا ترفندهای انگیزشی برای ادامه کار نیاز ندارد. این چیزی است که به طور طبیعی به شما خواهد رسید و از هر ذره آن لذت خواهید برد.

2. عادات

شما نمی توانید کار خود را روی خلبان خودکار بگذارید و با آن پرواز کنید. کار همیشه پویا و غیرقابل پیش بینی است. عادات دیگری نیز وجود دارد که می‌توانید برای ایجاد ساختاری در روز خود به کار ببرید تا در زمان مورد نیاز برای کار کردن انگیزه داشته باشید. داشتن یک روال و زمان‌بندی ثابت برای کار به شما کمک می‌کند تا بازدهی خود را حفظ کنید که به نوبه خود باعث ایجاد انگیزه می‌شود.

3. جریان

Flow حالتی از ذهن است که در آن شما کاملاً با کاری که در دست دارید با فوکوس تیز تیغ هماهنگ هستید. اگر چه عوامل زیادی برای دستیابی به این وضعیت دخیل هستند، چالش همراه با انگیزه قوی یکی است. عادت به ایجاد جریان، یافتن تعادل بین ناامیدی و بی حوصلگی در تمام وظایف موجود است.

انگیزه شبیه به ماهیچه ای است که برای رشد قوی باید مدام کار کرد. وقتی سیستمی دارید که به شما کمک می‌کند در زمانی که همه چیز شروع می‌شود انگیزه ایجاد کنید، امکان دستیابی به اهدافی که تعیین کرده‌اید وجود دارد.

نویسنده: مهرداد اکبری#‌سرگرمی #‌خواندنی منبع: تیتر برتر

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

معاون صدا در حکمی، مهدی شهاب تالی را به‌ عنوان سرپرست رادیو پیام منصوب کرد.

5 روز پیش

گاهی اوقات افراد هنگام ازدواج یا پس از آن تصمیم می‌گیرند تا ملک مسکونی را به نام همسرشان کنند. در این مطلب به پس گرفتن ملک از همسر می‌پردازیم.

5 روز پیش

میل جنسی به چه معناست؟, مراحل مختلف میل جنسی زن, میل جنسی خیلی بالاست؟ آیا چنین چیزی وجود دارد؟

5 روز پیش

در اینجا 10 ارتش برتر جهان در سال 2021 را فهرست کرده ایم.

5 روز پیش

بوتاکس مو چیست؟, چه کسانی باید برای بوتاکس مو مراجعه کنند؟, مزایا و معایب بوتاکس مو چیست؟

5 روز پیش

خشکی پوست گوش چیست؟, علائم و نشانه های خشکی پوست در گوش

6 روز پیش

نامزدهای مراسم Grammy 2022 مهمترین مراسم اهدای جوایز موسیقی اعلام شد.

6 روز پیش

پیش از این حضور لیلا زارع، محمد امین و رضا بهبودی در این پروژه قطعی شده بود و لیست تکمیلی بازیگران و عوامل این پروژه بزودی اعلام خواهد شد.

6 روز پیش

کلاهبرداری‌ها به این دلیل موفق می‌شوند که شبیه امور واقعی هستند. امروز به موضوع کلاهبرداری با اینترنت رایگان می‌پردازیم.

6 روز پیش

نخستین مجموعه آثار وحید پویان آهنگساز و نوازنده فلامنکو با عنوان جهان در دستان من پیش روی شنوندگان قرار گرفت.

6 روز پیش

فریبا کوثری همزمان با سالروز تولدش نقش خودش را در فیلم کن - پامنار به کارگردانی اشکان درویشی و تهیه‌کنندگی شیما جبرائیلی‌پور بازی کرد.

6 روز پیش

بلفاروپلاستی چیست؟, فواید بلفاروپلاستی, قبل و بعد از  جراحی بلفاروپلاستی

6 روز پیش

ماسک حباب چیست؟, مزایای استفاده از ماسک حباب دار چیست؟

6 روز پیش

چه چیزی باعث لوپوس می شود؟ عوامل خطر آن چیست؟ درمان طبیعی برای مدیریت لوپوس

۱ هفته پیش

بیشتر...