خبرگزاری ایسنا |
۲ هفته پیش

داوطلبان انتخابات مجلس در تبلیغات از قانون عدول نکنند ایسنا

داوطلبان انتخابات مجلس در تبلیغات از قانون عدول نکنند

ایسنا/گیلاندادستان لنگرود گفت: داوطلبین انتخابات مجلس شورای اسلامی در صورت عدول از قانون براساس ماده ۱۶ قانون مجازات اسلامی از داوطلبی در دو دوره نمایندگی مجلس شورای اسلامی محکوم می‌شوند.

سید هاشم میرحسینی امروز، ۲۴ بهمن ماه در گفت وگو با خبرنگاران، اظهار کرد: براساس قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی اقدامات مغایر با قانون در فعالیت های تبلیغاتی انتخاباتی توسط نامزدهای احزاب و گروه ها و اشخاص حقیقی و حقوقی جرم است.

وی افزود: مرتکبانبه مجازات مندرج در متن موضوع ماده ۱۶ قانون مجازات اسلامی مصوب ۱۳۹۲ به استثنای حبس و محرومیت زدایی از داوطلبی در دو دوره نمایندگی مجلس محکوم می‌شوند.

دادستان عمومی انقلاب اسلامی شهرستان لنگرود خاطرنشان کرد: در راستای پیشگیری از وقوع جرایم انتخاباتی و جهت برگزاری هرچه بهتر انتخابات مجلس شورای اسلامی در ۱۱ اسفند، ایجاد فضایی امن و سالم و پرشور و با حضور حداکثری مردم در عین اجتناب از اقدامات و رفتارهایی که ممکن است بر میزان مشارکت تاثیر منفی بگذارد در دستور کار است.

انتهای پیام#‌اخبار منبع: خبرگزاری ایسنا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

فرمانداران شهرستان کاشان و اردستان آرائی قطعی حوزه انتخابیه خود را اعلام کردند.

10 دقیقه پیش

‌با شمارش صندوق‌های شهری و روستایی، ‌نتایج دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در حوزه‌های مختلف انتخابیه مشخص شد.

10 دقیقه پیش

مدیرعامل شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه از تمدید یک هفته‌ای برای دریافت سود سهام عدالت متوفیان در سال 1402 خبر داد.

10 دقیقه پیش

با اتفاقاتی که در بازی شب گذشته دو تیم پاری‌سن‌‌ژرمن و موناکو در رقابت‌های لوشامپیونه افتاد؛ به نظر می‌رسد تنش در صدرنشین این رقابت‌ها رو به افزایش است.

10 دقیقه پیش

آیت‌الله رئیسی در پیامی از حضور پرشور مردم در انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری قدردانی کرد.

11 دقیقه پیش

فدراسیون جهانی شطرنج (فیده) از دولت کانادا خواست تا صدور ویزا برای شرکت‌کنندگان در مسابقات کاندیداها را تسریع بخشد.

11 دقیقه پیش

سازمان ملل از انتصاب یک دیپلمات آمریکایی به عنوان معاون نماینده این سازمان در امور لیبی خبر داد.

10 دقیقه پیش

وزیر خارجه دولت موقت لبنان با بیان اینکه رژیم صهیونیستی باید از همه مناطق لبنانی که اشغال کرده بیرون برود گفت که کشورش خواهان جنگ نیست و رژیم اسرائیل نباید قدرت حزب الله را دست کم بگیرد.

10 دقیقه پیش

با پایان شمارش آراء انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در حوزه‌های انتخابیه استان خراسان شمالی ترکیب نمایندگان جدید استان در مجلس دوازدهم مشخص شد.

11 دقیقه پیش

بیشتر...