خبرگزاری تسنیم |
1 ماه پیش

اختلاف جمهوری خواهان پنسیلوانیا با ترامپ در مورد رای گیری پستی تسنیم


اختلاف جمهوری خواهان پنسیلوانیا با ترامپ در مورد رای گیری پستی

جمهوری خواهان پنسیلوانیا خواستار شرکت رای دهندگان این ایالت در سیستم رای گیری پستی برخلاف انتقادات دونالد ترامپ نامزد پیشتاز حزب خود هستند.

- اخبار بین الملل -

به گزارش گروه بین‌المللخبرگزاری تسنیم، رهبران جمهوری خواهان پنسیلوانیا در تلاش برای جمع آوری میلیون ها دلار به منظور متقاعد کردن رای دهندگان این ایالت برای شرکت در سیستم رای گیری پستی در انتخابات نوامبر 2024 هستند.

این تلاش ها در حالی است که دونالد ترامپ نامزد پیشتاز حزب جمهوری خواه بارها نسبت به این سیستم رای گیری انتقاد داشته و آنها با این اقدام، انتقادهای نامزد پیشتاز حزب خود نسبت به این سیستم را نادیده گرفته و در مخالفت با نظر ترامپ در این باره است.

ترامپ که همواره درباره بروز تقلب در انتخابات 2020 صحبت کرده است، هفته جاری اظهار کرد وقتی که شما در سیستم رای گیری پستی شرکت می کنید، به طور خودکار تقلب می کنید. این آخرین اظهارات ترامپ درباره تقلب در انتخابات با استفاده از رای گیری پستی بدون ارائه شواهد و مدارک است.

براساس این گزارش، گروه کوچکی از جمهوری خواهان این ایالت، امیدوار به جمع آوری حدود 8 میلیون دلار برای تامین بودجه یک کارزار آموزشی در این ایالت با هدف کاستن از نگرانی های رای دهندگان این ایالت درباره درستی و بدون نقص بودن سیستم رای گیری پستی هستند. قرار است حامیان این کارزار با استفاده از این بودجه، به درب منازل رای دهندگان رفته و آنها را متقاعد به شرکت در سیستم رای گیری پستی کنند.

این تلاش ها بخشی از تلاش های جمهوری خواهان در مورد ارزش آرای پستی است. کمیته ملی جمهوری خواهان در سال2023، کارزار ملی «آرای خود را در بانک بگذارید» به راه انداختند تا آرای رای دهندگان حزب در رای گیری پستی و دیگر روش های سنتی رای گیری در سطح ملی را بفروشند.

در همین حال کمیته ملی دموکرات ها اظهار کرد بر خلاف حمایت عمومی از سیستم رای گیری پستی، کمیته ملی جمهوری خواهان به تلاش های قانونی برای محدود کردن دسترسی رای دهندگان به روش های سنتی رای دادن از جمله در رقابت درون حزبی جمهوری خواهان در پنسیلوانیا ادامه می دهد.

در همین حال مقامات حزب جمهوری خواه بر این باورند که حملات متوالی ترامپ به سیستم رای گیری پستی، مخالفان آنها را در جایگاه بدی قرار می دهد زیرا رای دهندگان جمهوری خواه به جای ترک منزل به دلیل بیماری و یا شرایط بد آب و هوایی ترجیح می دهند از این سیستم رای گیری استفاده کنند.

در سال 2020، جو بایدن حدود 2 میلیون رای پستی و دونالد ترامپ حدود 600 هزار رای پستی را در پنسیلوانیا جمع آوری کردند که در مجموع 3 رای پستی از هر 4 رای متعلق به بایدن بوده است. بایدن با کمتر از 2 درصد موفق به پیروزی در این ایالت شده بود.

دیو وایت یکی از سازمان دهندگان جمع آوری بودجه برای این کارزار آموزشی، اظهار کرد اگر بخواهیم در انتخابات پیروز شویم، نمی توانیم اجازه دهیم دموکرات ها از مزایای این سیستم رای گیری برخوردار شوند و ما این بهره را نداشته باشیم.

تاکنون کمپین ترامپ واکنشی به این خبر نشان نداده است.

براساس این گزارش، 28 ایالت در سراسر آمریکا از جمله پنسیلوانیا، از سیستم رای گیری پستی بدون دلیل استفاده می کنند و این بدان معناست که رای دهندگان می توانند بدون ارائه دلیل خاصی، آرای خود را پست کنند.

به طور کلی حدود 46 درصد رای دهندگان آمریکایی در انتخابات سال 2020، به دلیل بحبوحه شیوع کرونا، از سیستم رای گیری پستی استفاده کردند که این رقم در انتخابات سال 2016، 21 درصد بوده است.

محکومیت ترامپ در پرونده کلاهبرداری سنگین‌تر شد
نظرسنجی: پیشتازی ترامپ نسبت به بایدن در جورجیا و کارولینای شمالی

انتهای پیام/#‌اخبار منبع: خبرگزاری تسنیم

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

برای عکاسی که به دنبال ایده‌های نو است، چه جایی بهتر از خیابان‌های پر از سوژه؟ سوژه‌هایی که تمام حرکاتشان حقیقی است و برای دوربین ژست نگرفته‌اند.

1 ساعت پیش

دختر قایقران ایران در مسابقات قهرمانی آسیا و انتخابی المپیک موفق به گرفتن سهمیه کانو یک‌نفره نشد.

1 ساعت پیش

دختر ملی‌پوش ایران موفق شد سهمیه المپیک پاریس را در قایقرانی رویینگ یک نفره سنگین وزن زنان بگیرد.

10 دقیقه پیش

تصادفات رانندگی که در کشورهای مختلف جهان رخ می‌دهد سالانه جان حدود ۱.۱۹ میلیون نفر را می‌گیرد و مصدومان زیادی نیز برجای می‌گذارد.

1 ساعت پیش

داده‌های رسمی نشان داد که سرمایه‌گذاری مستقیم خارجی در چین در سه ماهه اول نسبت به سال قبل ۲۶.۱ درصد کاهش یافته است که این امر بر چالش‌های پیش روی مقامات چینی برای بازگرداندن شرکت‌های خارجی تاکید دارد.

نیم ساعت پیش

حمله پهپادی مقاومت عراق به جولان اشغالی، فراخوان حماس برای اعتصاب عمومی در کرانه باختری و حمله به رفح  و شهادت 8 فلسطینی دیگر از جمله محورهای مهم اخبار بامدادی فلسطین اشغالی است.

یک ربع پیش

رئیس‌کل سازمان نظام پرستاری با بیان اینکه بررسی نرخ تعرفه‌های خدمات پرستاری ابلاغ شده بیانگر این است که ارزش این خدمات به میزان قابل توجهی رشد داشته است، گفت: به طور قطع، اجرای تعرفه‌های ترجیحی در مناطق محروم می‌تواند بر ماندگاری پرستاران در این مناطق و افزایش کیفیت خدمات پرستاری اثرگذار باشد.

یک ربع پیش

تا به امروز در کتاب‌های زیست‌شناسی به این نکته اشاره می‌شد که فقط باکتری‌ها این توانایی را دارند که نیتروژن را از جو گرفته و آن را برای زندگی قابل استفاده کنند. برخی گیاهان مانند حبوبات که قابلیت تثبیت نیتروژن را دارند، این کار را با نگهداری باکتری‌های همزیست در گره‌های ریشه‌هایشان انجام می‌دهند. اما کشف اخیر دانشمندان، از داستان دیگری حکایت دارد.

1 ساعت پیش

دارنده ۴ مدال طلای جهان و المپیک با قبول ۲ شکست پیاپی مقابل پدیده کشتی آمریکا، ناباورانه حضور در المپیک پاریس را از دست داد تا با خاطره ای تلخ از المپیک خداحافظی کند.

نیم ساعت پیش

بیشتر...