خبرگزاری ایسنا |
۱ هفته پیش

تعصبات منطقه ای اختلاف سیاسی دلیل مهم عقب ماندگی مازندران ایسنا

تعصبات منطقه‌ای و اختلاف سیاسی دلیل مهم عقب‌ماندگی مازندران

ایسنا/مازندراناستاندار مازندران مدعی شد: تعصبات منطقه‌ای و بخشی از یک سو و اختلافات سیاسی از سوی دیگر، موجب عقب‌ماندگی مازندران از مسیر توسعه است.

احمد حسین زادگان در آئین تجلیل از برگزیدگان عرصه خدمت در دستگاه های اجرایی و فرمانداری های استان مازندران در قالب جشنواره شهید رجایی، اظهار کرد: اگر واقعیت ها به مردم گفته شود، آنان بهتر پذیرش می کنند و به همین خاطر تمامی مسئولان و  رسانه ها باید در ارائه اطلاعت صحیح به مردم تلاش کنند.

وی گفت: دولت سیزدهم نیز ادامه دهنده شرایط سخت دولت گذشته  است، با این تفاوت که امروز امید مردم به حل مشکلات و گرفتن خدمات قابل قبول به عنوان یک سرمایه بزرگ اجتماعی چندین برابر شده که نتیجه جا به جایی دولتمردان است اما از طرفی انتظارات مردم هم بالا رفته و در این شرایط اگر توقعات و انتظارات مردم منطقی نباشد و غیر واقعی جلوه کند، کار سخت می شود.

نماینده عالی دولت در مازندران با اظهار این که طی چند سال گذشته تمامی تلاشش عملیاتی کردن برنامه های دولت با احترام به همه گروه‌های سیاسی با هر سلایقی بوده است، افزود: وقت خدمتگذاری مدیران در دولت ها محدود است و نباید آن را برای پرداختن به اختلافات سیاسی و دامن زدن به حب و بغض و دیگر چالش های حاشیه ای تلف کرد.

حسین زادگان از جشنواره شهید رجایی به عنوان فرصتی جهت اطلاع رسانی خدمات دولت و نظام به مردم یاد کرد و گفت: این جشنواره فرصتی است تا تلاش مدیران به درستی مورد مقایسه قرار گیرد و افراد پر تلاش شناسایی و تشویق شوند.

وی افزود: برای نقد عملکرد دولت ها باید شرایطی را که در آن  فعالیت داشتند، مد نظر قرار داد. باید دید دولت را در چه وضعیتی تحویل گرفتند و در دوران خدمت  با چه چالش هایی مواجه بودند و سپس عملکردش را ارزیابی و به مردم اطلاع رسانی کرد.

استاندار مازندران با توضیح این که دولت یازدهم و دوازدهم در جنگ تمام عیار اقتصادی کشور را اداره کرد، گفت: دولت قبلی در شرایطی کشور متکی 100 درصد به درآمدهای نفتی را اداره کرد که نمی‌توانست نفت بفروشد و هزینه هایش را از محل مالیات، عوارض و صادرات محصولات غیرنفتی به دست آورد و اگر قرار است نقدی هم بر عملکردش صورت گیرد باید این وضعیت دیده شده، بر اساس آن به مردم اطلاع رسانی شود.

وی افزود: اکنون نیز کشور در همان شرایط قرار دارد و در چنین شرایطی بخش خصوصی با تمام مشکلات و موانع باید فعالیت کند تا دستگاه های ذیربط بتوانند مالیات بگیرند و کشور و استان اداره شود و این مسایل باید به مردم گفته شود.

حسین زادگان به عقب افتادگی مازندران در طول ۴۰ سال پس از پیروزی انقلاب در حوزه مهار آب های سطحی اشاره کرد و توضیح داد: در این استان طی ۴۰ سال فقط ۱۰ درصد آب های سطحی مهار شد و نباید انتظار داشت که دولت در شرایط سخت اقتصاد تحریمی و کرونا مشکل این بخش را به صورت کامل حل کند.

وی دلیل مهم عقب ماندگی مازندران از کاروان توسعه در کشور را تعصبات منطقه ای و بخشی از یک سو و اختلافات سیاسی از سوی دیگر برشمرد و گفت: در این شرایط ریل گذاری هایی در بخش های مختلف برای جبران عقب افتادگی ها شده است تا شاهد کاهش مشکلات و توسعه زیرساخت های استان باشیم.

استاندار مازندران با اظهار اینکه منتقدان باید برای ارزیابی عملکرد مدیران استان همه این شرایط را مد نظر قرار بدهند، افزود: مسئولان نیز باید اطلاع رسانی ها را بر اساس اعلام واقعی شرایط برای مردم تشریح کنند، مردم باید بدانند مسئولان در چه شرایطی در چند سال اخیر کار کرده اند، آنان باید از اقدامات و کار های اساسی انجام شده اطلاع پیدا کنند و این حق مردم است که بدانند مسئولان و مدیران در چه شرایطی کار کردند. 

حسین زادگان اطلاع رسانی درست و شفاف به مردم در باره شرایط اداره کشور را بخشی از راه حل مشکل کاهش امید جامعه دانست و گفت: برای کاهش میزان نارضایتی اجتماعی نیاز به اطلاع رسانی دقیق است، برخی آنقدر غافلند که فکر می کنند اگر نارضایتی مردم بیشتر شود، آنان می توانند پس از روی کار آمدن با انجام کارهایی از میزان نارضایتی مردم بکاهند و قهرمان شوند در حالی که نارضایتی یک شبه از بین نمی رود.

وی با تاکید بر این که وجود ضعف در کارها در تمامی دوره‌ها و دولت‌ها غیرقابل انکار است ، افزود : همه ما ضعف داریم . اگر دوره ای مشکلی داشته ایم، باید شرایط را بررسی کنیم. نباید بی دلیل عملکردها را نقد و ضعف ها را برجسته کرد.

استاندار مازندران تاکید کرد: اگر هدف خدمت به مردم و حل مشکلاتشان است، با حرف و نقد و تخریب کردن دیگران محقق نمی شود. باید به صورت میدانی وارد عمل شد، باید شرایط را برای مردم به صورت شفاف تبیین کرد چون همه مشکلات را به گذشته نسبت دادن، مشکلات مردم را حل نمی کند.

نماینده ولی فقیه در مازندران نیز دراین مراسم با بیان این که اکثریت مسئولان ساده و پاکدست هستند، گفت: البته برخی از سوء استفاده کنندگان حیثیت دیگران را زیر سئوال می برند.

آیت الله محمدی لائینی افزود: جشنواره  شهید رجایی برای  تشویق مسئولان و کارکنان دولت ضروری است، اما باید بدانیم که در هر سطح از مسند قدرت و اختیارات قانونی که داریم فقط باید برای آرمان های نظام ، آبادانی کشور و رفاه مردم کار کنیم.

وی بیان داشت: فساد در کشور بیداد می کند، امروز همه مردم و مسئولان باید در خشک کردن ریشه فساد همکاری کنند.

انتهای پیام#‌اخبار منبع: خبرگزاری ایسنا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

فرماندار خرمشهرگفت: زائران دارای روادید اضطراری امکان خروج از مرز شلمچه را دارند.

2 دقیقه پیش

پرویز فلاحی‌پور بازیگر سریال تلویزیونی «بی‌نشان» به کارگردانی راما قویدل شد.

5 دقیقه پیش

جانشین انتظامی استان همدان از دستگیری ۲۶ نفر از افرادی که با عربده کشی و شرارت اقدام به ایجاد نا امنی در شهر همدان کرده بودند، خبر داد.

6 دقیقه پیش

سرهنگ "احسان مومنی" از فوت عابر پیاده در محدوده شیخ فضل الله قبل از پل ستارخان خبر داد.

11 دقیقه پیش

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه امروز آموزش و پرورش نقطه وحدت میان قوه‌های مجریه و مقننه است، گفت: لایحه رتبه‌بندی معلمان با قید اولویت مهرماه در مجلس شورای اسلامی تصویب خواهد شد.

یک ربع پیش

اعضای هیات مدیره باشگاه استقلال تا اطلاع ثانوی نمی‌توانند مصاحبه کنند.

یک ربع پیش

مدیرعامل پیشین باشگاه استقلال امروز به ساختمان باشگاه رفت.

یک ربع پیش

نشانی مراکز جدید واکسیناسیون شهرداری تهران شامل ۱۳ مرکز ثابت، ۳ مرکز خودرویی و ۱۰ واحد سیار با تخمین ظرفیت تزریق بیش از ۳۰۰ هزار دوز منتشر شد.

یک ربع پیش

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از ارائه اینترنت رایگان به اساتید دانشگاه‌ها، معلمان و دانشجویان در آغاز سال جدید تحصیلی خبر داد.

یک ربع پیش

همزمان با آغاز سال تحصیلی ۱۴۰۰، ایرانسل تعرفۀ اینترنت همراه و ثابت را برای استفاده از سامانۀ آموزش آنلاین شاد، رایگان کرد.

یک ربع پیش

رییس کل باشگاه مدیریت رسانه و توسعه سواد رسانه‌ای یونسکو ایران از طراحی جایزه صلح جهانی شهید حسن باقری خبر داد.

یک ربع پیش

با مصوبه هیئت مدیره شرکت پتروشیمی زاگرس و ابلاغیه رئیس هیئت مدیره پتروشیمی زاگرس در حکمی "متین دیداری" به عنوان مدیرعامل جدید این پتروشیمی منصوب شد.

نیم ساعت پیش

موفقیت بانوان ورزشکار ایرانی در رشته‌های مختلف، اتفاقی است که این روزها بسیار شنیده می‌شود. مثل مدال‌آوری الناز رکابی در رقابت‌های سنگ نوردی قهرمانی جهان در روسیه که باعث شد نخستین مدال قهرمانی جهانی ایران در رشته سنگ نوردی زنان کسب شود.

نیم ساعت پیش

بهره‌برداری از خانه کشتی شهید «مصطفی صدرزاده» که به تازگی از سوی فدراسیون کشتی مورد بازسازی و نوسازی کامل قرار گرفته است، به مدت ۲۰ سال رایگان شد.

نیم ساعت پیش

وزیر امور خارجه در پیامی در اینستاگرام ضمن تسلیت در پی درگذشت نوجوان ایذه‌ای نوشت: امروز نام علی لندی در تاریخ غیورمردان ایرانی جاودانه می‌درخشد و به الگوی نوجوانان ایران و جهان مبدل شده است.

نیم ساعت پیش

بیشتر...