خبرگزاری تسنیم |
1 ماه پیش

تشکیل پرونده تخلف انتخاباتی برای مدیر کرمانشاه تسنیم


تشکیل پرونده تخلف انتخاباتی برای 6 مدیر کرمانشاه

دادستان عمومی و انقلاب استان کرمانشاه از تشکیل پرونده برای شش تن از مدیران استان به دلیل تخلفات انتخاباتی خبر داد.

- اخبار استانها -

به گزارشخبرگزاری تسنیمازکرمانشاه، حمیدرضا کریمی، رویکرد دستگاه قضایی در حوزه انتخابات را رویکرد پیشگیرانه دانست و اظهار داشت: در این راستا از چند ماه پیش ستاد پیشگیری از تخلفات و جرائم انتخاباتی در دستگاه قضایی استان تشکیل شد.

وی به برگزاری نشست های این ستاد با کاندیداها، عوامل اجرایی انتخابات و نمایندگان دستگاه‌های مختلف اشاره کرد و افزود: ستاد پیشگیری از تخلفات و جرائم انتخاباتی در استان طی پنج ماه گذشته 51 جلسه تشکیل داده که 214 مصوبه با رویکرد پیشگیرانه داشته است.

دادستان کرمانشاه در ادامه تصریح کرد: با وجود برگزاری این نشست ها و اقدامات زیادی که انجام داده‌ایم، متاسفانه تخلفات و جرائمی هم رخ داده و پرونده هایی هم برای متخلفان در دستگاه قضایی تشکیل شده است.

وی با بیان اینکه شعب ویژه رسیدگی به تخلفات و جرائم انتخاباتی در سطح استان تشکیل شده، عنوان کرد: تاکنون برای شش نفر از مدیران استان که تخلفات انتخاباتی داشته اند، در دستگاه قضایی پرونده تشکیل شده و چند مدیر هم برکنار شده‌اند.

کریمی با بیان اینکه برای تعدادی از کاندیداهای متخلف هم تشکیل پرونده شده، اظهار کرد: تخلفات انتخاباتی چه در فضای مجازی و چه در فضای حقیقی از نظر میزان مجازات هیچ تفاوتی با هم ندارند.

وی به برخی از تخلفات انتخاباتی هم که برخورد دستگاه قضایی را بدنبال خواهد داشت اشاره کرد و گفت: ایجاد تفرقه قومی و مذهبی که به امنیت ملی خدشه وارد می‌کند، دادن وعده‌های خارج از اختیارات قانونی توسط کاندیداها، هرگونه تخریب، تهدید و هتک حیثیت و حرمت افراد، نوشتن یا اظهارات خلاف واقع، استفاده از کاروان‌های تبلیغاتی، اخلال و برهم زدن اجتماعات و تعرض به ستادهای انتخاباتی دیگر کاندیداها و تهدید و تطمیع مردم در امر انتخابات از جمله تخلفات خواهد بود.

دادستان کرمانشاه به ممنوعیت خرید و فروش آراء در ایام انتخابات اشاره کرد و افزود: هرگونه خرید و فروش مستقیم و غیرمستقیم آراء و نیز هرگونه کمک ها نقدی ممنوع و غیرقانونی است.

وی عنوان کرد: تاکنون پرونده هایی هم برای کسانی که به توهین و تخریب مجریان و عوامل اجرایی انتخابات پرداخته بودند، تشکیل شده است.

کریمی بیان کرد: مسئولین چه در ساعات اداری و چه غیراداری حق تبلیغ برای کاندیدایی خاص را ندارند، اما کارکنان دستگاه‌ها خارج از ساعت کاری و بدون سوء استفاده از جایگاه شغلی خود می توانند در ستادهای انتخاباتی کاندیداها حضور پیدا کنند.

وی گفت: استفاده از اموال و امکانات دولتی برای تبلیغ کاندیداها ممنوع است و اگر گزارشی داده و یا مشاهده شود، برخورد شدید دستگاه قضایی را به دنبال دارد.

انتهای پیام/#‌اخبار منبع: خبرگزاری تسنیم

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

رئیس کمیسیون ساماندهی حاشیه شهر شورای شهر مشهد گفت: تا به امروز 33هزار نفر در سامانه دوچرخه‌های اشتراکی ثبت نام کرده اند و مدیران این حوزه باید از این ظرفیت استفاده های بهتری داشته باشند.

10 دقیقه پیش

رئیس مرکز عملیات سازمان اطلاعات پلیس تهران از دستگیری اراذل و اوباشی که اقدام قدرت نمایی و عربده‌کشی در شرق تهران کرده بودند، خبر داد.

10 دقیقه پیش

بررسی تحولات بلندمدت نرخ رشد نقدینگی در اقتصاد ایران نشان می‌دهد، این نرخ در پایان اسفندماه 1402 نسبت به متوسط 20 ساله، 25 ساله و حتی 62 ساله این شاخص میزان کمتری را نشان می‌دهد.

10 دقیقه پیش

مدیرعامل نیروگاه ری از انجام 6 مورد تعمیرات اساسی، 4 بازدید مسیر داغ توربین و 11 بازدید محفظه احتراق در 6 ماه دوم سال گذشته خبر داد و گفت: تمام بازدیدها و تعمیرات واحدهای این نیروگاه توسط کارشناسان و متخصصان توانمند و جهادگر نیروگاه ری انجام شد.

10 دقیقه پیش

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری قم گفت: روزانه 700 تن زباله و پسماند شهری در قم تولید می‌شود.

10 دقیقه پیش

تیم فوتبال ذوب‌آهن در هفته بیست و چهارم لیگ برتر میزبان تیم آلومینیوم اراک خواهد بود.

10 دقیقه پیش

دختر نوجوانی که هدف آدم‌ربایی قرار گرفته بود، توسط تیم جنایی آزاد شد و آدم‌ربا به چنگال قانون افتاد.

10 دقیقه پیش

نخستین صادرات ریلی افغانستان شامل 1100 تُن سنگ معدنی از طریق خطوط ریلی ایران به ترکیه فرستاده شد.

9 دقیقه پیش

حجت‌الاسلام والمسلمین محمدکاظم موحدی‌آزاد دادستان کل کشور امروز با آیت‌الله سیدعلیرضا عبادی نماینده ولی‌فقیه در خراسان جنوبی دیدار کرد.

10 دقیقه پیش

بیشتر...