اکونا پرس |
4 روز پیش

برگزاری آیین های سنتی خیمه سوزان تعزیه خوانی در منطقه ۱۳

برگزاری آیین های سنتی خیمه سوزان و تعزیه خوانی در منطقه ۱۳

شهردارمنطقه۱۳ از برگزاری آئین سنتی خیمه سوزان و تعزیه خوانی همزمان با ایام تاسوعا و عاشورای حسینی خبر داد.

برگزاری آیین های سنتی خیمه سوزان و تعزیه خوانی در منطقه ۱۳
به گزارشاکونا پرس،

به نقل ازروابط عمومی شهرداریمنطقه۱۳، محمد هادی علی‌ احمدی،  شهردار منطقه ضمن تسلیت فرارسیدن تاسوعا و عاشورای حسینی و آرزوی قبولیعزاداریهای  رهروان راستین شهیدکربلاگفت: برنامه های متنوعی در این ایام  تدارک دیده شد که از آن جمله می توان به  تعزیه خوانی، خیمه سوزان و نماز ظهرعاشورااشاره کرد.

او افزود: آیین سنتی خیمه سوزان با هدف بازسازی واقعه عصر عاشورا و حمله سپاه یزید به خیمه های بازماندگان لشکر امام حسین(ع)  در نواحی چهارگانه برگزار می شود.

شهردار منطقه۱۳ اظهار داشت: همزمان با فرارسیدن روز عاشورا،  نماز ظهر عاشورا در محلات ۱۳ گانه منطقه برگزار خواهد شد.

محمدهادی علی‌احمدی اضافه کرد: آمادگی مساجد، حسینیه ها، تکایا و هیات های مذهبی برای ارائه خدمات به شهروندان در راستای هر چه باشکوه تر برگزار شدن نماز ظهر عاشورا و برپایی ایستگاه های صلواتی در روز عاشورا از اقدامات اجرایی این طرح است.

به گفته او ، کاروان های تعزیه خوانی در مسیر حرکت خود در خیابان‌ها و میادین منطقه ۱۳ به اجرای مراسم می پردازند.

 

شب گذشته پس از برگزاری مراسم عزاداری شهدای کربلا، عملیات غبارروبی حرم حضرت عباس(ع) صورت گرفت.

شهردار منطقه 15 گفت: مراسم تعزیه خوانی و بازسازی واقعه عاشورا همزمان با تاسوعا و عاشورای حسینی در میدان امام رضا(ع) و…#‌اخبار منبع: اکونا پرس

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

استاندار همدان با بیان اینکه افزایشی در قیمت نان در استان اعمال نمی شود، گفت:با هرگونه تخلف در چرخه توزیع آرد برخورد می شود.

7 ساعت پیش

اخیرا در رابطه با بنزین، طرحی مبنی بر تخصیص سهمیه به افراد به جای هر خودرو بطور آزمایشی و در یک بازه ۵ماهه، از اوایل اسفند سال ۱۴۰۰ تا اواخر تیرماه سال جاری در جزیره کیش اجرا شد.

6 ساعت پیش

هشت کشتی گیر و یک مربی از خوزستان به یازدهمین مرحله اردوی تیم ملی کشتی فرنگی بزرگسالان دعوت شدند.

7 ساعت پیش

مفهوم رمزارزها در ابتدا با راه‌اندازی بیت‌کوین در سال ۲۰۰۹ شکل گرفت و با اینکه پس از آن آلت‌کوین‌های زیادی به وجود آمدند، برخی از فعالان و علاقه‌مندان به این بازار، همچنان فقط بیت‌کوین را قبول دارند.

6 ساعت پیش

معاون پارلمانی رئیس‌جمهور با بیان اینکه جلسه اعضای دولت و هیات رئیسه و روسای کمیسیون‌های مجلس هفته آینده برگزار می‌شود؛ گفت: فردا رئیس‌جمهور و جمعی از اعضای هیات دولت به کرمان سفر می‌کنند.

7 ساعت پیش

برخی از افراد کاملاً سمی هستند وگاهی اوقات نشانه های آنها خیلی نامحسوس است .

5 ساعت پیش

رهبر جریان صدر در عراق از دستگاه قضایی این کشور درخواست کرد که حداکثر تا پایان هفته آینده پارلمان عراق را منحل کند.

6 ساعت پیش

فرماندار فیروزکوه از وقوع سیلاب مجدد خبر داد و گفت: منطقه تنگه واشی و سایر مراکز تفریحی فیروزکوه تعطیل است اما افرادی از دستگاه های خدمات رسان و محیط بانان در این مناطق خدمت رسانی می کنند لذا تیم های ارزیاب در این مناطق حضور یافتند.

7 ساعت پیش

طبق آخرین گزارش IPCC، تا سال 2030، ایجاد انرژی جهانی بدون کربن خالص به فوریت مورد نیاز است. برای تحقق این امر، به کاهش قابل توجهی در مصرف سوخت‌های فسیلی، برق رسانی گسترده، بهبود بهره وری انرژی و استفاده از سوخت‌های تجدیدپذیر جایگزین نیاز است. آیا بیت‌کوین می‌تواند در سرعت بخشیدن به تحقق این موضوع، مفید باشد؟

6 ساعت پیش

بیشتر...