خبرگزاری میزان |
4 روز پیش

۲۲ هکتار از حریم رودخانه مرزی ارس به خاک کشور بازگشت resize

خبرگزاری میزان - طبق اعلام پاون،یاسر رهبردیندر حاشیه بازدید از روند اجرایی عملیات طرح ساماندهی رودخانه ارس گفت: طرح ساماندهی این رودخانه در آذربایجان غربی در سه بازه متفاوت به طول پنج کیلومتر در محدوده شهرستان پلدشت در حال انجام است و با انجام ساحل‌بندی و اجرای دایک‌گذاری در حریم رودخانه ارس، روستا‌های همجوار این رودخانه و تاسیسات زیرساختی منطقه از خطر سیلاب و تخریب نجات یافت.

وی با تاکید بر حفظ تمامیت ارضی میهن اسلامی اظهار کرد: در سال‌های اخیر و در اثر تخریب سیلاب، رودخانه ارس تغییر مسیر داده و قسمتی از اراضی کشور از دسترس خارج شده بود.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای آذربایجان غربی در ادامه با اشاره به صدور ۱۴۲ فقره پروانه بهره‌برداری از ایستگاه‌های پمپاژ فرعی سازمان جهاد کشاورزی در مدت زمان کمتر از دو ماه اضافه کرد: حرکت جهادی و شبانه‌روزی برای حل مشکلات مردم منطقه باید سرلوحه همه مدیران شهرستانی قرار گیرد و تا انتهای هفته و صادر شدن ۳۲ پروانه دیگر برای ایستگاه پمپاژ این عدد به ۱۷۴ پروانه خواهد رسید.

رهبردین گفت: با تعامل خوبی که بین شرکت آب منطقه‌ای، شرکت توزیع نیروی برق و سازمان جهاد کشاورزی استان صورت گرفته، تامین برق ایستگاه پمپاژ فرعی سازمان جهاد کشاورزی در ۹ هزار هکتار از اراضی تحت پوشش شبکه‌های آبیاری و زهکشی سد آغ چای و کرم آباد طی مدت ۶ ماه انجام خواهد شد.
 
  • بیشتر بخوانید:
  • قبض ۸۵۰ هزار مشترک پرمصرف بدون یارانه انرژی محاسبه می‌شود
 
انتهای پیام/


#‌اقتصاد#‌اخباراقتصاد منبع: خبرگزاری میزان

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

ترور سردار سلیمانی زمینه شکل‌گیری فرسایش دیپلماتیک، کنش متقابل تاکتیکی ایران و افزایش تحرک یگان‌های دریایی جمهوری اسلامی در برابر ناو‌های نظامی آمریکا در محیط منطقه‌ای را به وجود آورد. طبعا چنین فرآیندی اعتبار و قدرت استنادی آمریکا در محیط منطقه‌ای را با چالش روبه‌رو ساخته و زمینه شکل‌گیری اقدامات متقابل تاکتیکی در آینده را نیز فراهم می‌سازد.

نیم ساعت پیش

معاون امور زنان رئیس جمهور گفت: در پی آن هستیم مشکلاتی که زنان مولد روستایی و عشایری در دریافت وام و تسهیلات همچون نبود ضامن و سند دارند، را برطرف کنیم تا وام‌ها را با بهره کمتر و تنفس بیشتر در اختیارشان قرار دهیم.

1 ساعت پیش

رئیس جمهور همه وزارتخانه‌ها و دستگاه‌ها را موظف کرد در خنثی‌سازی تحریم‌ها و تنظیم بازار کالا‌های اساسی همکاری کنند و مقرر شد معاون اول رئیس جمهور، مسئولیت هماهنگی فعالیت‌های دولت برای خنثی‌سازی تحریم‌ها را برعهده گیرد.

1 ساعت پیش

یک عضو هیئت رئیسه مجلس طرح تاسیس صندوق ذخیره دانشگاهیان در وزارتخانه‌های علوم و تحقیقات و بهداشت و درمان را اعلام وصول کرد.

2 ساعت پیش

سخنگوی کمیسیون مشترک طرح صیانت از کاربران، از برگزاری دومین جلسه این کمیسیون با حضور رئیس مجلس شورای اسلامی خبر داد.

2 ساعت پیش

۲۷۸ نفر از نمایندگان مردم در مجلس طی بیانیه‌ای از ارائه زودتر از موعد مقرر گزارش تفریغ بودجه سال ۹۹ از سوی دیوان محاسبات به مجلس شورای اسلامی تقدیر و تشکر کردند.

3 ساعت پیش

در جریان تدوین لایحه بودجه سال ۱۴۰۱، افزایش حقوق کارکنان دولت در سال آینده علی الحساب به طور متوسط ۱۰ درصد اعلام شده شده است،

4 ساعت پیش

شرایط دریافت وام ۱۰۰ میلیون تومانی ازدواج زوجین روستایی و عشایری دهه شصتی مشخص شد.

4 ساعت پیش

گلستان ما بزرگترین و پریازدیدترین سایت خبری استان گلستان

4 ساعت پیش

گلستان ما بزرگترین و پریازدیدترین سایت خبری استان گلستان

4 ساعت پیش

گلستان ما بزرگترین و پریازدیدترین سایت خبری استان گلستان

4 ساعت پیش

نشست خبرى رییس سازمان هنرى رسانه اى اوج درمحل برگزارى نشست هاى این سازمان با حضور اصحاب رسانه آغاز شد.

4 ساعت پیش

قسمت آخر سریال هم سایه امشب ۲۵مهر از شبکه سوم‌سیما پخش می‌شود.

4 ساعت پیش

سخنگوی هیئت رئیسه مجلس با اشاره به جلسه غیر علنی امروز صبح مجلس با وزیر امورخارجه گفت: دستگاه دیپلماسی با دقت مسائل و تحولات منطقه را رصد کرده و بر تحرکات دشمن به ویژه رژیم صهیونیستی کاملا اشراف دارد.

4 ساعت پیش

بیشتر...