اکونا پرس |
2 ماه پیش

30 هزار متر از انهار منطقه 19لایروبی پاکسازی شد

30 هزار متر از انهار منطقه 19لایروبی و پاکسازی شد

تورج فرهادی گفت: به همت عوامل اجرایی اداره مسیل ها و قنوات معاونت خدمات شهری و محیط زیست منطقه طی دو ماه از آغاز فصل پاییز 30 هزار متر از انهار، کانال و مسیل ها لایروبی و پاکسازی شد.

30 هزار متر از انهار منطقه 19لایروبی و پاکسازی شد
به گزارشاکونا پرس،

به نقل ازروابط عمومی شهرداریمنطقه19، شهردار منطقه با اشاره به پایش و بازدیدهای منظم کانال‌های اصلی و فرعی در معابر افزود: تهیه چک‌لیست و گزارش مربوط به هر کانال، لایروبی مستمر روزانه آنها بر اساس برنامه مستمر، پاک‌سازی هشت حوضچه ‌رسوبگیر ورودی‌کانال‌ها، بازدید نقاط حساس قبل از شروع فصل بارش بخشی از اقداماتی است که از سوی این منطقه بصورت ویژه در این فصل در حال انجام است.

او با اشاره به اجرای تمهیدات در خصوص عملیات لایروبی مسیل ها و نقاط حساس و جمع آوری روزانه به طور متغییر یک تا سه تن رسوبات بیان کرد: به منظور جلوگیری از تجمع ضایعات وزبالههای شهری چهار رشته کانال درجه یک با نام های بهمنیار، بهشتی، دولتخواه و آزادگان به صورت مستمر لایروبی می شوند.

فرهادی با بیان اینکه 36 هزار متر طول کانال ها و مسیل های منطقه است تصریح کرد: باتوجه به لزوم ارائه خدمات بهینه به شهروندان به طور میانگین 15هزار متر طول از انهار طی ماه لایروبی و نسبت به جمع آوری زباله اقدام می شود.

شهردار منطقه در ادامه پیشگیری از بحران در مواقع بارندگی را از جمله اهداف این اقدامات برشمرد و خواستار مشارکت شهروندان در پاکسازی شهر با عدم رها سازی زباله های شهری و نخاله های ساختمانی در انهار و مسیل ها که مهمترین علت آبگرفتگی انهار سرپوشیده و روباز است شد.

سرپرست معاونت خدمات شهری و‌ محیط زیست شهرداری منطقه ۷ از اجرای عملیات لایروبی و پاکسازی قنوات و مسیل های این منطقه خبر …

جابر انصاری خبر داد : با توجه به نزدیک شدن به فصل بارندگی و به منظور پیشگیری از آب گرفتگی معابر، بازدید و پایش کانال…#‌اخبار منبع: اکونا پرس

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

بیشتر...