اقتصاد آنلاین |
1 ماه پیش

ارزیابی منابع غربی از جدیدترین آمار صادرات نفت ایران اقتصاد آنلاین

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا،صادرات نفتایران پس از خروج ترامپ از برجام در سال ۲۰۱۸ و وضع مجدد تحریمها، متاثر شد. اما جو بایدن، رییس جمهور جدید آمریکا خواستار بازگشت به مسیر دیپلماسی شده است.

آمارهای شرکت  "اس وی بی اینترنشنال" و دو شرکت دیگر که آمارنفتکش هارا بررسی می کنند، نشان داده که صادرات نفت ایران افزایش پیدا کرده است.

شرکت "اس وی بی اینترنشنال" مستقر در واشنگتن برآورد کرد که صادرات نفت ایران در دسامبر به ۷۱۰ هزار بشکه در روز در مقایسه با ۴۹۰ هزار بشکه در روز در اکتبر رشد کرده و میزان تولید و صادرات این کشور از ابتدای ژانویه تاکنون بالا رفته است.

سارا وکشوری از شرکت "اس وی بی اینترنشنال" اظهار کرد: ایران و مشتریانش رویکرد نرمتر از سوی دولت بایدن را انتظار دارند. ایران در حال حاضر با پیش بینی مذاکرات با آمریکا، افزایش تولید و صادراتش را آغاز کرده است.

تهران و برخی از مشتریان نفتی این کشور مانند چین تحریمهای آمریکا را غیرقانونی خوانده اند.

شرکت پترولجستیک مستقر در ژنو اعلام کرد صادرات نفت ایران پس از این که ۱۰۰ هزار بشکه در روز در سه ماهه چهارم رشد کرد، از ابتدای ژانویه تاکنون از ۶۰۰ هزار بشکه در روز فراتر رفته است. این شرکت در ایمیلی به رویترز اعلام کرد ما شاهد افزایش مستمر صادرات نفت ایران در ماههای گذشته بوده ایم.

رفینیتیو آیکان هم ۳۷۰ هزار بشکه در روز صادرات نفت ایران را در دسامبر ردگیری کرده و مدعی شد که صادرات نفت ایران سال میلادی گذشته در بعضی ماهها به ۱۰۰ تا ۲۰۰ هزار بشکه در روز رسید.

بیژن زنگنه، وزیر نفت به تازگی اعلام کرد صادرات نفت به میزان چشمگیری افزایش پیدا کرده اما آمار دقیقی ارائه نکرد.

آمار دقیقی برای صادرات نفت ایران وجود ندارد. نفتکشها از سیستمهای ردگیری ماهواره ای استفاده می کنند اما این سیستمها می توانند غیرفعال شوند که ردگیری آنها را دشوار می کند.

آنتونی بلینکن، گزینه بایدن برای تصدی وزارت خارجه آمریکا اظهار کرده که توافقی که اجازه می دهد صادرات نفت ایران بالاتر رود، قریب الوقوع به نظر نمی رسد.

یک منبع آگاه در شرکت سومی که صادرات نفت ایران را ردگیری می کند، تخمین زد صادرات نفت ایران در ژانویه بیشتر از ۵۰۰ هزار بشکه در روز نبوده اما در مقایسه با دسامبر بالاتر رفته و رفتار خریداران مهم ممکن است در ماههای آینده تغییر کند.

بر اساس گزارش رویترز، وی گفت: اکنون که ترامپ رفته، این پرسش مطرح است که آیا چین و هند همچنان خرید نفت ایران را محدود نگه خواهند داشت.

افت ۳۹درصدی صادرات نفت عربستان


#‌اخبار منبع: اقتصاد آنلاین

بیشتر...

تبلیغات


تبلیغات

مطالب مرتبط

هیچ نکته منفی در نسخه نویسی الکترونیک وجود ندارد,

2 ساعت پیش

پیشرانه خودرو بایون Bayon مدل 2021,مشخصات خودرو بایون Bayon مدل 2021,تصاویر خودرو بایون 2021,قیمت خودرو بایون bayon

2 ساعت پیش

انتخاب محصول گرید فولادی S90Q فولاد هرمزگان به عنوان محصول برتر ایرانی

2 ساعت پیش

حمله موشکی به پایگاه عین الاسد در غرب عراق, حمله راکتی به پایگاه عین‌الاسد ,تعداد کشته شدگان حمله راکتی به عین الاسد, پایگاه عین‌الاسد در استان الانبار عراق مورد حمله راکتی قرار گرفت,آشنایی با پایگاه هوایی عین الاسد, پیام حمله راکتی به پایگاه عین‌الاسد چیست؟

6 ساعت پیش

پایگاه خبری لقمه: در مدت اخیر قیمت موز در بازار نوسان زیادی داشته و با رشد قابل توجه تا بیش از ۶۰ هزار تومان نیز فروش رفته است.

8 ساعت پیش

مدیر کنترل کیفی و آزمایشگاه‌های فولاد هرمزگان گفت: کیفیت تختال فولاد هرمزگان را قابل ‌رقابت با برترین‌های فولادسازی دنیا کرده است.

8 ساعت پیش

تحول بخش تعاون با حمایت بانک توسعه تعاون از استارتاپ ها تحقق می یابد,اخبار بانک توسعه تعاون

8 ساعت پیش

زمان ثبت نام جاماندان سهام عدالت,تعین تکلیف جاماندان سهام عدالت در اسفند 99,خبر جدید برای جاماندگان سهام عدالت,خبر جدید برای افرادی که روش غیرمستقیم سهام عدالت را انتخاب کرده اند,زمان برگزاری انتخابات مجامع سرمایه‌گذاری سهام عدالت,نحوه واریز سود سهام عدالت در سال 1400 

9 ساعت پیش

فرماندار یزد از فعالیت 15 اکیپ نظارت خبر داد و گفت: اجرای مصوبات ستاد مقابله و پیشگیری از کرونا در یزد باید با جدیت بیشتری پیگیری شود.

9 ساعت پیش

شهردار اصفهان از کاهش درآمدهای حاصل از فروش تراکم در بودجه 1400 خبر داد و گفت: این میزان در بودجه سنوات قبل 70 درصد بود که برای اداره ارزان شهر به 30 درصد در سال آینده کاهش یافته است.

9 ساعت پیش

احسان رضاپور: «با توجه به هیجانِ فروشی که طی چند وقت اخیر در بازار سهام وجود داشته است، می توان گفت وضع دامنه نوسان نامتقارن فرصت مناسبی را برای عملکرد سنجیده تر سهامداران ایجاد می کند تا به این ترتیب بازار فرصت پیدا کند تا روند متعادل و مثبتی در پیش بگیرد.»

10 ساعت پیش

مدیرعامل بورس کالای ایران جزییات تفاهمنامه همکاری بورس کالا و راه آهن جمهوری اسلامی ایران که به موجب آن، معاملات تیکت حمل و نقل یا همان حواله حمل کالاها در بورس کالا راه اندازی می‌شود را تشریح کرد.

10 ساعت پیش

وزیر امور خارجه گفت: مکانیزم استرداد پول‌های ایران از کره‌جنوبی مورد توافق طرفین قرار گرفته است.

11 ساعت پیش

حسن روحانی روز چهارشنبه در جلسه هیات دولت، با بیان اینکه هر آنچه که دولت یازدهم و دوازدهم در مسائل سیاسی، اقتصادی و داخلی بر آن تاکید کرده با نگاه به زندگی و رفاه مردم و توسعه تولید و همچنین تحقق حقوق مردم بوده است، گفت: تجارت با دنیا حق مردم است، یکی از پایه‌های اقتصاد مقاومتی برون‌گرا بودن اقتصاد است و اینکه اقتصاد ما برون‌گرا باشد و محصولات تولید داخل را صادر کنیم دستور مقام معظم رهبری است.

11 ساعت پیش

قیمت جهانی طلا در معاملات امروز، چهارشنبه، تحت تأثیر بالا ماندن نرخ سود اوراق قرضه آمریکا افت کرد.

11 ساعت پیش

بیشتر...