ارسال پیامک جعلی یارانه طرح فجرانه خبرنامه دانشجویان ایران

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران»؛ سرهنگ جلیلیان گفت: با توجه به زمان واریز یارانه طرح فجرانه ،کلاهبرداران در این شرایط کمین کرده و به روش های مختلف کلاهبرداری می کنند که کاربران باید مراقب باشند.

وی اضافه کرد: مجرمان سایبری با سوء استفاده از این شرایط اقدام به ارسال پیام هایی نظیر" اطلاع از میزان اعتبار و امثال آن" به کاربران کرده تا با فریب دادن آن ها ، اقدام به تخلیه حساب های بانکی نمایند.

جلیلیان بیان کرد: ارسال پیامک های جعلی، ارائه لینک های ثبت نام، هدایت به درگاه های بانکی جعلی و معرفی اپلیکیشن های مختلف توسط مجرمان سایبری در این شرایط دور از انتظار نخواهد بود.

وی گفت: مجرمان با راه اندازی سایت جعلی و ارسال پیامک اقدام به هدایت کاربران به درگاه‌های پرداخت جعلی بانک‌ها می کنند که مردم باید برای پیشگیری از هرگونه جرم هوشیار باشند.

رییس پلیس فتا البرز اضافه کرد: مجرمان پس از هدایت متقاضیان به درگاه‌های جعلی (فیشینگ)، اطلاعات کارت بانکی آن ها را کسب و سپس اقدام به کلاهبرداری می کنند.

وی گفت : سهل انگاری و ناآگاهی کاربران سبب شده کلاهبرداران از این فرصت سوء استفاده کرده برداشت غیر مجاز هرروزه رو به افزایش است .

رییس پلیس فتا البرز تاکید کرد: پیامک های سازمانی و رسمی از سرشماره های معتبر ارسال می شوند و کاربران به هیچ عنوان به لینک هایی که از طریق سرشماره های ناشناس و شخصی ارسال شده مراجعه نکنند.

وی تاکید کرد: کاربران در صورت اطلاع از این‌گونه موارد بلافاصله مراتب را از طریق تماس با شماره تلفن ۰۹۶۳۸۰ به مرکز فوریت‌های سایبری پلیس فتا اعلام کنند.#‌اخبار منبع: خبرنامه دانشجویان ایران

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

بهای طلای سیاه در معاملات امروز بازار انرژی شاهد جهش بیش از یک دلاری بود.

یک ربع پیش

دیده بان حقوق بشر اروپا مدیترانه در گزارشی اعلام کرد که بیش از ۱۴۰ گور دسته جمعی ایجاد شده توسط نظامیان اسرائیلی در نوار غزه شناسایی شده است.

یک ربع پیش

این بازیگران از کودکی وارد سینمای ایران شدند و مدت زیادی را در صحنه درخشیدند. لیلی رشیدی، لیلا حاتمی، علی شادمان، باران کوثری و... از جمله بازیگرانی هستند که از کودکی وارد دنیای بازیگری شدند.

نیم ساعت پیش

جلد روزنامه ایران ورزشی چهارشنبه ۵ اردیبهشت را می‌بینید.

7 دقیقه پیش

در معاملات امروز سامانه نیما از مجموع ۴۲۶.۸ میلیون دلار حواله عرضه شده ۱۲۴.۸ میلیون دلار آن معامله شد.

نیم ساعت پیش

تلویزیون رژیم صهیونیستی گزارش کرد ارتش در حال آماده شدن برای ورود به رفح است.

8 دقیقه پیش

مسئولان باشگاه تراکتور تبریز حمید مطهری را به عنوان مسئول فنی تیم و سرمربی موقت انتخاب کردند.

نیم ساعت پیش

باشگاه استقلال تحولات مدیریتی فراوانی را طی دو ماه آینده به چشم خواهد دید.

نیم ساعت پیش

رادیو ارتش رژیم صهیونیستی اعلام کرد سنای آمریکا بسته کمکی ۲۶ میلیارد دلاری این کشور به اسرائیل را تصویب کرده است.

نیم ساعت پیش

بیشتر...