راهبرد غرب برای محدود کردن ایران شکست خورد

راهبرد غرب برای محدود کردن ایران شکست خورد
یک روزنامه انگلیسی، همزمان شدن رفع انسداد از دارایی‌های ایران در کره جنوبی با سالگرد اغتشاشات را نشانه شکست راهبرد غرب در قبال جمهوری اسلامی ارزیابی کرد.

به گزارشسراج24؛روزنامه «فایننشال تایمز» چاپ لندن در گزارشی با اشاره به همزمانی آزاد شدن دارایی های ایران در کره جنوبی با سالگرد اغتشاشات سال گذشته، نوشت: تبادل زندانیان (بین ایران و آمریکا) در چنین زمانی حاکی از شکست سیاست های کنونی برای مقابله با تهران است.

این رسانه غربی، تداوم پیشرفت های هسته ای ایران در کنار افزایش نفوذ منطقه ای جمهوری اسلامی را دیگر نشانه شکست سیاست های غرب در قبال جمهوری اسلامی ارزیابی کرد.

«فایننشال تایمز» با بیان اینکه سیاست غرب در قبال ایران فاقد هر گونه «لنگرگاه» و «جهت‌گیری» است، نوشت: دولت های غربی نتوانستند یک راهبرد متوازن، متحد و پایدار در قبال ایران اتخاذ کنند که فعالیت های جمهوری اسلامی را محدود کند.

این رسانه انگلیسی زبان نوشت: راهبرد غرب در قبال ایران، نه تنها هدف مشخصی را دنبال نمی کند بلکه حتی چارچوب مشخصی هم ندارد.

«فایننشال تایمز»، جنگ اوکراین و چالش های ژئوپلیتیک غرب در مواجهه با روسیه و چین را از دلایل ضعیف ظاهر شدن دولت های غربی در مقابل جمهوری اسلامی ارزیابی کرد و نوشت: بحران ناشی از جنگ های افغانستان و عراق هم تمایل غرب برای اقدام در قبال ایران را کاهش داده است.

این رسانه غربی به خروج دولت «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری سابق آمریکا از توافق هسته ای اشاره کرد و نوشت: اقدام ترامپ در سال ۲۰۱۸ به اختلاف بین دولت های غربی برای چگونگی مواجهه با ایران، به لحاظ تاکتیکی دامن زد.

«فایننشال تایمز» از اختلاف بین احزاب سیاسی در آمریکا، انگلیس و اروپا درباره چگونگی مواجهه با ایران خبر داد و افزود: سیاست های غرب برای محدودسازی ایران، همواره ارتجاعی و ناپایدار بوده اند.

این رسانه غربی، کاهش حمایت غرب از اغتشاشگران در سالگرد این اغتشاشات را نشانه سردرگمی دولت های غربی در مواجهه با ایران ارزیابی کرد.

«فایننشال تایمز»، افزایش صادرات نفت ایران باوجود تحریم های آمریکا را یادآور شد و نوشت: دولت های غربی تنها در صورتی که متحد شوند می توانند توان موشکی، پهپادی، هسته ای و نفوذ منطقه ای ایران را محدود کنند.منبع: سراج۲۴| رسانه جبهه انقلاب اسلامی

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

بازیکن ایرانی تیم اسکرا بلخاتوف لهستان پس از پایان قراردادش با این تیم راهی روسیه شد و به تیم «اورال اوفای» روسیه پیوست.

یک ربع پیش

مهاجم ایرانی هال سیتی در لیست بازی امروز این تیم در هفته نهم چمپیونشیپ انگلیس حضور ندارد.

یک ربع پیش

فاینورد در هفته هفتم لیگ هلند و در روزی که فرصت بازی به هافبک ایرانی‌اش نرسید، برابر ایگلز به پیروزی رسید.

یک ربع پیش

ده‌ها هزار نفر از ساکنان سرزمین‌های اشغالی روز شنبه برای سی‌ونهمین هفته متوالی علیه نخست وزیر این رژیم تظاهرات برگزار کردند.

یک ربع پیش

مصاف سفیدپوشان لندن با شاگردان یورگن کلوپ در هفتمین هفته لیگ برتر جزیره با برتری تیم میزبان همراه بود.

یک ربع پیش

وزیر حمل و نقل و زیرساخت ترکیه از آغاز مذاکرات فنی با مقامات عراق برای اجرای «کریدور راه توسعه» خبر داد و اجرای این پروژه را «گذر دالان طلایی از ترکیه» خواند.

یک ربع پیش

انتخابات پارلمانی اسلواکی که امروز در این کشور آغاز شده است از آنجایی که می‌تواند منجر به رویگردانی این کشور از اوکراین و چرخش به سمت روسیه شود بسبار برای غرب و اروپا اهمیت دارد.

یک ربع پیش

آرواره شگفت‌انگیز بومسلنگ تا ۱۸۰ درجه باز می‌شود و با این توانایی خارق‌العاده مار قادر است به راحتی دندان‌های نیشش را در بدن هر جانداری فرو ببرد.

یک ربع پیش

نهادهای امنیتی رژیم صهیونیستی همچنان در وحشت وقوع عملیات ضد صهیونیستی به سر می‌برند و این وحشت بنیامین نتانیاهو را بر آن داشته است تا فردا یک شنبه جلسه‌ای را برای بررسی اوضاع امنیتی این رژیم برگزار کند.

یک ربع پیش

بیشتر...