خبرگزاری ایسنا |
1 روز پیش

رضایی: پیگیر اردوی خارجی واترپلو هستیم وزارت کمیته از رشته های غیرالمپیکی غافل شوند ایسنا

رضایی: پیگیر اردوی خارجی واترپلو هستیم/ وزارت و کمیته از رشته‌های غیرالمپیکی غافل شوند

مربی تیم ملی واترپلو گفت: برای مسابقات پیش‌روی تیم ملی باید اردوها را ادامه دهیم و نباید عقب بمانیم، ما برای خروج از حالت سکون نیاز به اردوهای خارجی و داخلی داریم.


وحید رضایی در گفت‌وگو با ایسنا، در خصوص برنامه تیم ملی واترپلو در سال ۱۴۰۰ اظهار کرد: برنامه قطعی که روی آن می‌توان حساب کرد بازی‌های آسیایی ۲۰۲۲ چین است. باید قهرمانی آسیا که برای سال ۲۰۲۰ بود را هم داشته باشیم اما همه چیز بستگی به فدراسیون آسیا دارد. فدراسیون آسیا در این یک سال اخیر محکم و قوی عمل نکرده و تمامی مسابقات لغو شده است. هیچ چیز قطعی نیست و اگر قرار باشد مسابقه برگزار شود در آذر یا دی ۱۴۰۰ خواهد بود. البته زمان و محل برگزاری مسابقات هنوز  مشخص نیست و ما هم منتظر هستیم ببینیم فدراسیون آسیا چه تصمیمی خواهد گرفت. 

مربی تیم ملی واترپلو  در ادامه افزود: سال المپیک است، میزبان المپیک هم کشور آسیایی است. همه این‌ها دست به دست هم داده است که کار آسیا در بخش ورزش غیرالمپیکی کند پیش رود. اولویت آسیا اکنون المپیک است و با این وجود کار کمی سخت شده است.

رضایی درباره آغاز اردوهای تیم ملی واترپلو در سال ۱۴۰۰ گفت: با این وجود ما تمرینات تیم ملی را از اوایل هفته آینده آغاز می‌کنیم. چیریچ هم اوایل هفته آینده در تهران خواهد بود و کار تیم ملی شروع خواهد شد. ماه رمضان هم در پیش است و تمرینات ملی‌پوشان را متناسب با این ماه شروع می‌کنیم. برنامه بلندمدت و اصلی ما بازی‌های آسیایی است. 

وی گفت: هیچ چیز قطعی نیست اما نباید عقب بمانیم. رییس فدراسیون و سرمربی تیم ملی برنامه‌ریزی کرده‌اند که بتوانند هم اردوهای داخلی و اگر بودجه تامین شود اردوی خارجی خوبی برای تیم ملی داشته باشند. باید با اردوی خارجی ملی‌پوشان از حالت ساکن که این یک سال اخیر به وجود آمده خارج شویم. ما کل سال گذشته را از دست دادیم. 

رضایی به تفاهم نامه ایران و صربستان اشاره کرد و گفت: در چند رشته پایه و اصلی ایران و صربستان توافق نامه امضا کرده‌اند که واترپلو هم شامل آن می‌شود. ما از قبل هم روابط خوبی با صربستان داشتیم اما این موضوع در هزینه‌ها و رفت و آمد کمک خواهد کرد. با این وجود صرف فقط رفتن ما نخواهد بود و می‌توانیم آن.ها را هم به ایران دعوت کنیم تا تمرینات مشترک داشته باشیم. فدراسیون پیگیر این موضوع است  و باید ببینیم چه خواهد شد.

وی گفت: مسوولان ورزشی همچون وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک هر چند در سال المپیک اولویت با رشته‌های المپیکی است اما نباید از سایر رشته‌ها غافل شوند. چون با تعویق المپیک یکسال به بازی‌های آسیایی نزدیک شده‌ایم ، اکنون هم رشته‌های المپیکی و هم غیر المپیکی کمتر از یک سال بعد از المپیک باید وارد بازی‌های آسیایی شوند که آن میدان هم برای ما مهم است. بنابراین نباید غافل شوند و باید حواس‌شان به همه رشته‌ها باشد.

او در ادامه درباره پشتوانه‌سازی واترپلوی ایران گفت: یک سال و دو سال پیش رو کفاف برنامه پشتوانه‌سازی و داشتن تیم جوانان را نمی‌دهد و مستلزم برنامه بلند مدت است. از ۶ سال قبل که چیریچ به ایران آمد و طبق گزارشی که بعد از بازی‌های آسیایی و همان ابتدا به رییس فدراسیون داد عنوان شده که باید برای تیم‌های ملی جوانان فکر اساسی شود. در همین راستا قرار بود مربی هم بیاوریم و آقای رضوانی هم خیلی استقبال کرد اما بودجه فراهم نشد و بعد هم به شیوع کرونا برخورد کردیم و نشد آن مربی را داشته باشیم. قرار بود مربی بیاید که کار استعدادیابی و تربیت هم مربی و هم بازیکن را انجام دهد تا پشتوانه داشته باشیم.

مربی تیم ملی واترپلو گفت: در این یک سال و چند ماه پیش رو زمان کافی برای پشتوانه سازی تیم ملی نداریم. ما می‌توانیم تنها یک نیم نگاهی به جوانان داشته باشیم. برای فهرت جدید شاید بازیکنان جوانی را به اردو (نه به تیم ملی) اضافه کنیم. اما قطعا تاکید کادر فنی و چیریچ این است که پشتوانه‌ها را دنبال کنیم و تیم زیر ۲۰ سال و ۱۷ سال خوبی داشته باشیم. با توجه به‌ شرایط از دو سال پیش تاکنون یک نسل هم از دست دادیم و امیدواریم بتوانیم کار را خوب پیش ببریم. اگر این انسجام نباشد یک دوره، دو دوره نتیجه قابل قبول می‌گیریم اما بعد پشتوانه و انگیزه‌ای نیست. بدون پشتوانه انگیزه همین تیم ملی هم از بین می‌رود و ممکن است کلا  این ورزش دست خوش تغییر شود و از بین برود. روی این موضوع تاکید داریم و برای جوانان برنامه خواهیم داشت. 

انتهای پیام#‌اخبار منبع: خبرگزاری ایسنا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

سعید آقایی در آستانه سفر این تیم به گوا به دلیل مثبت شدن تست کرونا، این تیم را همراهی نکرد.

12 دقیقه پیش

معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم با بیان اینکه برنامه‌ریزی ساماندهی آموزش عالی و مؤسسات، از سه سال پیش آغاز شده است، گفت: ساماندهی تمام مؤسسات مشمول به‌صورت میدانی انجام خواهد شد و طی یک الی دو ماه آینده، وضعیت تمام مؤسسات روشن می‌شود.

یک ربع پیش

لیست نهایی استقلال برای سفر به عربستان اعلام شد که نکته جالب حضور محمد دانشگر در این لیست است.

یک ربع پیش

سازمان فاوا شهرداری اصفهان,به زودی آیین بهره برداری از پروژه های ICT شهرداری اصفهان برگزار می شود

یک ربع پیش

رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت تعاون٬کار و رفاه اجتماعی از برگزاری نخستین جشنواره عکس کارا در راستای اهداف اجتماعی و فرهنگی این وزارتخانه با محورهای گوناگون پیرامون مقوله کار, اشتغال و ایمنی در محیط کار خبر داد.

یک ربع پیش

جزئیات افزایش حقوق بازنشستگان در اردیبهشت 1400,اطلاعیه تأمین اجتماعی درباره مرحله دوم متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان در پایان فروردین 1400,جزئیات افزایش حقوق بازنشستگان در اردیبهشت 1400

نیم ساعت پیش

آشنایی با خودرو هیوندای آلکازار alcazar مدل 2022,تصاویر خودرو هیوندای آلکازار alcazar مدل 2022,مشخصات خودرو هیوندای آلکازار alcazar مدل 2022,طراحی خودرو هیوندای آلکازار alcazar مدل 2022,کابین خودرو هیوندای آلکازار alcazar مدل 2022,امکانات خودرو هیوندای آلکازار alcazar مدل 2022,ویژگی های خودرو هیوندای آلکازار alcazar مدل 2022

نیم ساعت پیش

سرمایه گذاری در اتریوم سودش بیشتر است یا بیت کوین,مقایسه سود بیت کوین با اتریوم,اتریوم سودش بیشتر است یا بیت کوین,سود بیت کوین با اتریوم,پیش بینی قیمت بیت کوین در سال 1400,قیمت بیت کوین در سال 1400,بیت کوین در سال 1400,بیت کوین,آینده قیمت بیت کوین

نیم ساعت پیش

شرایط بخشودگی جرایم بیمه کارفرمایان در سال1400,بخشودگی جرایم بیمه کارفرمایان در سال1400, بیمه کارفرمایان در سال1400,جزئیات بخشودگی جرایم بیمه کارفرمایان,جرایم بیمه کارفرمایان در سال1400

نیم ساعت پیش

سفیر و نماینده روسیه نزد سازمان‌های بین‌المللی مستقر در وین ابراز امیدواری کرد که پیشرفت مذاکرات کارشناسی برجام در وین منجر به گشایش در نشست آتی کمیسیون مشترک شود.

نیم ساعت پیش

جلد روزنامه خبرورزشی یک‌شنبه ۲۲ فروردین را می‌بینید.

نیم ساعت پیش

معاون اقتصادی رئیس جمهور از تمدید مهلت های تعیین شده در

نیم ساعت پیش

بندرعباس-مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان از برگزاری نخستین جشنواره نقاشی شنی در جزیره هرمز خبرداد.

نیم ساعت پیش

به منظور اجرای ماده ۵۴ قانون مالیات‌های مستقیم تمام سرپرستان و مالکان واحدهای مسکونی از طریق راه‌های اعلام شده الزام به ثبت اطلاعات ملک خود هستند.

نیم ساعت پیش

دورتموند جدال حساس با اشتوتگارت را در خانه این تیم به نفع خود به پایان رساند تا انتقام شکست سنگین از اشتوتگارت را بگیرد.

نیم ساعت پیش

بیشتر...