خبرآنلاین |
4 ماه پیش

فرمانده زنان یگان ویژه روایت کرد از دستگیرهای هدفمند تا لباس های مشکی ضد ضربه مخصوص رزم خبرآنلاین

 فرمانده زنان یگان ویژه روایت کرد/ از «دستگیرهای هدفمند» تا «لباس ‌های مشکی ضد ضربه مخصوص رزم»

فارس نوشت:«سرهنگ حیدری» فرمانده زنان یگان ویژه انتظامی کشور می گوید در ناآرامی‌های اخیر علی‌رغم اینکه ماموران زن یگان ویژه هیچ تنشی با مردم عادی نداشته و حضورشان صرفاً پیش‌دستانه و برای پیشگیری بود اما عده ای بودند که مردم را تحریک کرده و می‌خواستند جو را به هم بریزند.

«سرهنگ حیدری» فرمانده زنان یگان ویژه انتظامی کشور می گوید در ناآرامی‌های اخیر علی‌رغم اینکه ماموران زن یگان ویژه هیچ تنشی با مردم عادی نداشته و حضورشان صرفاً پیش‌دستانه و برای پیشگیری بود اما عده ای بودند که مردم را تحریک کرده و می‌خواستند جو را به هم بریزند.

«سرهنگ حیدری» فرمانده زنان یگان ویژه انتظامی کشور که سابقه ۱۸ سال خدمت در انتظامی کشور را از سیستان و بلوچستان گرفته تا مجتمع آموزشی زنان پلیس دانشگاه علوم انتظامی و در نهایت فرماندهی زنان یگان ویژه انتظامی کشور در کارنامه خود دارد.

متن مصاحبه او با فارس را می خوانید:

کنترل اغتشاشات و ناآرامی‌های اجتماعی مهمترین وظیفه زنان یگان ویژه

جناب سرهنگ؛ بفرمایید که زنان یگان ویژه انتظامی کشور در چه حوزه هایی مشغول به فعالیت هستند؟

ما در سه حوزه اصلی به انجام ماموریت مشغول هستیم؛ ماموریت اصلی ما حضور در ماموریت های مرتبط با کنترل اغتشاشات و نا آرامی‌های اجتماعی است که در آنها بحث دستگیری، شناسایی لیدرها، بدرقه متهمین به عنوان نیروهای پشتیبانی رزم در کنار همکاران آقا را به عهده داریم.

البته باید گفت که مهمترین ماموریت زنان یگان ویژه انتظامی کشور در زمان اغتشاشات دستگیری محرکین، لیدرها و متهمین زن بوده که محدودیت شرعی برای دستگیری آنها توسط همکاران آقا وجود دارد.

در وهله دوم حضور در اجتماعات قانونی و تامین نظم و امنیت اجتماعات مثل استادیوم ها و مسابقات فوتبال و در مرحله سوم و در فرصتهای فراغت و مواقع لزوم شرکت در طرح های مردم یاری و خدمت رسانی به مردم است مانند ایام اربعین حسینی.

تکنیک برخورد با اغتشاشگران و کنترل تجمعات، آموزش مهارتی و تخصصی زنان یگان ویژه

** از آموزش‌های خاص زنان یگان ویژه بگویید؟

ماموران زن یگان ویژه، آموزش‌های عمومی پلیس را مانند سایر ماموران فرا می‌گیرند مثل نحوه دستگیری متهمین و بدرقه آنها؛ ولی به صورت تخصصی تر در داخل یگان ویژه، آموزش‌های مهارتی و تخصصی این رسته از جمله تکنیک های برخورد با اغتشاشگران ،کنترل تجمعات و ناآرامی‌ها را آموزش دیده و حتی بعد از انجام هر ماموریت به تجزیه و تحلیل آن ماموریت پرداخته و ضمن داشتن آموزشی پویا نحوه انجام ماموریت خود را بررسی می نماید.

زنان یگان ویژه خشن نیستند؛ مقتدر و جدی هستند

** جناب سرهنگ برخی ها می گویند زنان یگان ویژه خشن هستند؛ این تعبیر درست است؟

بحث خشن بودن مطرح نیست؛ بحث اقتدار و جدی بودن در زمان کار است؛ وجهه یک خانم در محیط کار باید نسبت به محیط خانه متفاوت باشد.

این زنان در محیط کار به عنوان نیروی کادر افسر یا درجه دار حضور داشته و باید با جدیت و قاطعیت در عین رعایت حقوق شهروندی به وظایف محوله عمل کنند.

اما در محیط خانواده یا دوستانه درست شبیه سایر بانوان هستند با تمام ظرافت‌ها، ترحم‌ها و مهربانی و علاقه و محبت‌های خانم‌ها.

 فرمانده زنان یگان ویژه روایت کرد/ از «دستگیرهای هدفمند» تا «لباس ‌های مشکی ضد ضربه مخصوص رزم»

حضور پلیس زن در اغتشاشات اخیر پیش‌دستانه بود/ ما تنشی با مردم عادی نداریم

** در مأموریت اخیر زنان یگان ویژه در ناآرامی‌ ها و اغتشاشات اخیر چه موضوعی فکر شما را بیش از پیش درگیر کرد؛ رفتار مردم با زنان یگان ویژه چگونه بود؟

در ناآرامی‌های اخیر علی‌رغم اینکه ماموران زن یگان ویژه هیچ تنشی با مردم عادی نداشته و حضورشان صرفاً پیش‌دستانه و برای پیشگیری بود اما عده ای بودند که مردم را تحریک کرده و می‌خواستند جو را به هم بریزند.

این تعداد افراد تحت تاثیر موج سواری رسانه‌ها و شبکه‌های معاند فکر می کردند که ما مستقر شدیم تا قلع و قمع و سرکوب کنیم تا جایی که وقتی با برخی از شهروندان صحبت می کردیم تازه می فهمیدند که این نگاه‌شان برگرفته از جو سازی رسانه های بیگانه است؛ متاسفانه انتشار اخبار و مطالب دروغ در آن مقطع باعث شده بود که فضا ملتهب شده و بر نگرانی شهروندان افزوده شود.

از سوی دیگر با تعداد زیادی از شهروندان مواجه بودیم که با مهربانی و اهدای گل و حتی گفتن یک خدا قوت نزد ما آمده و از حضور همکاران ما تشکر کرده و می‌گفتند که حضور شما در ناآرامی‌ها باعث قوت قلب ما زنان است.

لباس مشکی زنان یگان ویژه، ضد ضربه و مخصوص رزم است/ درگیر حواشی نمی شویم!

**اولین حضور زنان یگان ویژه در ناآرامی های اخیر آن هم با لباس سراسر مشکی حرف و حدیث هایی به وجود آورد مبنی بر اینکه لباس های آنها تنگ است، مانتوهایشان کوتاه است و... البته سردار کرمی فرمانده یگان‌های ویژه انتظامی کشور پیش‌تر در گفت‌وگو با فارس به همه این شائبه‌ها پایان داد؛ اما می خواستم نظر شما را به عنوان فرمانده زنان یگان ویژه در مورد لباس رزم سیاه رنگی که در اغتشاشات اخیر به تن داشتید جویا شویم؟

هرکس به واسطه شغل خود ملزومات و تجهیزات مربوط به آن را داراست. ما هم به عنوان زنان یگان ویژه که کارمان برخورد با ناآرامی‌ها در قالب اعتراضات و تجمعات غیرقانونی است باید لباسمان از طراحی ویژه برخوردار باشد؛ همانطور که به لباس مشاغل دیگر ایراد نمی گیریم و به این نکته توجه داریم که لباس هر شغلی با کارشناسی و تاییدیه ‌های لازم طراحی، دوخت و در نهایت مورد استفاده قرار گرفته است در مورد لباس زنان یگان ویژه نیز این مراحل طی شده است.

در مورد لباس زنان ویژه باید بگوییم که ماموران ما در زمان‌های معمولی از مانتو و شلوار و مقنعه و چادر که حجاب برتر است استفاده می کنند؛ همان لباس‌های طرح دیجیتالی؛ اما در مواجهه با عده ای معترض که با گفت وگو و اقناع هم قائل به آرامش نبوده و رفتارهای هنجارشکنانه از خود بروز می‌دهند باید قاطعانه در صحنه حاضر شد و در صورت لزوم برخورد کرد؛ در آن صورت از لباس ‌های مشکی ضد ضربه مخصوص رزم استفاده می کنیم؛ پوششی که تاییدیه کارشناس های مختلف مرتبط با آن را کسب نموده است.

ذکر این نکته مهم است که مهمترین وظیفه ما آرامش و برقراری نظم و امنیت است و باید سعی کنیم که حتماً این مهم حکمفرما شود؛ بنابراین نسبت به حواشی مختلف بی تفاوت بوده و تحت تاثیر قرار نگرفته و اعتقاد داریم که در وهله اول باید امنیت جامعه را برقرار کنیم؛ ابتدا با بهره گیری از توانمندی خودمان و در صورت لزوم با استفاده از تجهیزات، البسه و لوازم جانبی که برای انجام مأموریت خاص ما طراحی و کارشناسی شده است.

ماموریت زنان یگان ویژه، دستگیری هدفمند است نه احساسی و ناگهانی!

** در زمان اغتشاشات زنان یگان ویژه زنان نسبت به دستگیری چه افرادی اقدام می کردند؟

باید بگویم دستگیری متهمین زن توسط زنان یگان ویژه به صورت هدفمند است و اینگونه نیست که از روی احساسات و یا تحت تاثیر شرایط و به صورت ناگهانی برای دستگیری افراد اقدام شود. دستگیری‌های انجام شده توسط زنان یگان ویژه فقط شامل افراد مخرب و ضد اجتماعی و لیدرها می باشد..

بیشتر بخوانید:

  • روایت همشهری از «نسخه زنانه یگان ویژه» / «هنوز کسی به دیدن آنها وسط ناآرامی‌های شهر عادت نکرده» + عکس

  • تصاویر رسانه اصولگرا از «حضور دختران نسل Z و دهه هشتادی در یگان ویژه»

  • حاشیه‌های راهپیمایی ۱۳ آبان / «یگان ویژه» زنان، متن تحلیلی به فارسی و انگلیسی خواندند / مداح مراسم، سلبریتی ها را به«نمکدان شکستن» متهم کرد + عکس‌ها

  • روایت فعال رسانه ای اصولگرا از گفت و گو با یک فرمانده زن «یگان ویژه» / «زن، زندگی، آزادی»های پیش از او سوء تفاهم بود

۲۱۲۲۰

  • حاشیه‌های راهپیمایی ۱۳ آبان / «یگان ویژه» زنان، متن تحلیلی به فارسی و انگلیسی خواندند / مداح مراسم، سلبریتی ها را به«نمکدان شکستن» متهم کرد + عکس‌ها

  • روایت فعال رسانه ای اصولگرا از گفت و گو با یک فرمانده زن «یگان ویژه» / «زن، زندگی، آزادی»های پیش از او سوء تفاهم بود

  • روایت فعال رسانه ای اصولگرا از گفت و گو با یک فرمانده زن «یگان ویژه» / «زن، زندگی، آزادی»های پیش از او سوء تفاهم بود#‌اخبار_جامعه #‌اخبار_اجتماعی منبع: خبرآنلاین

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

ایسنا نوشت: برای مراقبت از دندان‌ها اقدامات مهمی چون مسواک زدن، استفاده از نخ دندان و مراجعه به موقع به دندانپزشک همواره توصیه می‌شود با این حال برخی نکات جزئی‌تر هستند که ممکن است همه افراد از آنها اطلاع نداشته باشند در حالی که رعایت آنها می‌تواند به استحکام و سلامت بیشتر دندان‌ها کمک کند.

6 ساعت پیش

همشهری آنلاین نوشت: سخنگوی سازمان آتش نشانی تهران از آتش سوزی یک مغازه در بازار تجریش تهران در عصر روز جمعه ۱۹ خرداد خبر داد.

3 ساعت پیش

صداو سیما نوشت: گلاب یکی از پرمصرف‌ترین عرقیات مفید برای تقویت قلب، کبد، معده و اعصاب است و به دلیل خواص و طبیعت ویژه‌ای که دارد، معجزه طبیعت نام گرفته است.

1 ساعت پیش

برنا نوشت: درحالی که لذت بردن از خوراکی‌های شیرین ذاتا عادت بدی نیست اما قطعا مصرف روزانه خوراکی‌های مضر حاوی قندهای افزوده با پیامدهای منفی و زیان‌بار مختلفی برای سلامت بدن همراه است. با این‌حال، میوه‌هایی که طعم شیرینی محسوسی دارند، می‌توانند میل و هوس غذایی شما به مصرف خوراکی‌های شیرین را راضی نگه دارند و سلامتی شما را هم به خطر نیندازند.

2 ساعت پیش

ایرنا نوشت: قائم‌مقام وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی طی حکمی، سیدحسین علوی را به سمت مدیر مجموعه فرهنگی‌تاریخی سعدآباد منصوب کرد.

6 ساعت پیش

ایرنا نوشت: گاز گرفتن کودک، بر اساس سنی که دارد، می‌تواند گویای برخی موارد باشد که برای رفع آن، راه حل‌هایی ساده و در عین حال کاربردی وجود دارند.

5 ساعت پیش

ایسنا نوشت: اداره کل هواشناسی استان تهران برای فردا در اکثر نواحی استان، آسمان را قسمتی ابری همراه با وزش باد و در ارتفاعات گاهی همراه با رگبار و احتمالی رعد و برق پیش‌بینی کرد.

5 ساعت پیش

ایسنا نوشت: برای درمان کبد چرب راهکارهای گوناگونی وجود دارد که یکی از راحت‌ترین آنها خوردن برخی میوه‌های مفید برای کبد چرب است که خیلی فوری آن را رفع می‌کنند.

7 ساعت پیش

بهداشت نیوز نوشت: هنگامی که مردان پدر می‌شوند، تغییرات زیادی در زندگی‌هایشان ایجاد می‌شود- اما یک بررسی جدید نشان می‌دهد که تغییرات مشخصی هم در مغز تازه‌پدرها رخ می‌دهند.

7 ساعت پیش

بیشتر...