راهبرد معاصر |
۲ هفته پیش

تعیین عوارض قطع درخت سازمان بوستان باید نسبت به خرید کاشت درختان جدید اقدام کند راهبرد معاصر

اعضای شورای اسلامی شهر تهران تبصره ۱۲ لایحه اصلاحیه مصوبه اخذ عوارض حفظ و گسترش فضای سبز شهر تهران را به همراه پیشنهاد ریاست شورا با اکثریت آراء به تصویب رساندند.

به گزارش راهبرد معاصر؛ اعضای شورای اسلامی شهر تهران در دویست و پانزدهمین جلسه علنی این شورا بررسی لایحه اصلاحیه مصوبه اخذ عوارض حفظ و گسترش فضای سبز مبتنی بر ارزش اکولوژیک درختان را در دستور کار خود داشتند.

در همین راستا مهدی عباسی رئیس کمیسیون شهرسازی شورای شهر تهران، گفت: در این لایحه در خصوص تعهد کاشت و تحویل درختان اعلام شده بود که تحویل درختان باید به منطقه شهرداری تهران انجام شود که در اصلاحیه عنوان شده که سازمان بوستان‌ها قیمت این درختان را مشخص کند و رقم آن به سازمان پرداخت شود.

او افزود: در این لایحه مقرر شده بود تعدادی از درختان باید توسط مالک در پلاک مشخص شده کاشته شود، اما در مورد آنچه که باید به عنوان مازاد تحویل داده می‌شد، قرار شد رقم ریالی آن به سازمان پارک‌ها پرداخت شود تا کاشت درختان توسط این سازمان انجام شود. در تبصره ۱۲ این لایحه اعلام شده بود این مبلغ توسط سازمان بوستان‌ها برای کاشت درخت هزینه خواهد شد.

در ادامه مهدی چمران ریاست شورا با اشاره به اینکه این لایحه پیشتر در شورای اسلامی شهر تهران مورد بررسی قرار گرفته و بیش از ۵ درصد افزایش برای این عوارض در نظر گرفته نشده است، افزود: امروز اصلاحیه این مصوبه مورد بررسی قرار می‌گیرد؛ لذا پیشنهاد می‌کنم که در این لایحه جملات با عنوان اینکه مبلغ کاشت درختان توسط فرد پرداخت و سازمان بوستان‌ها از سوی فرد نسبت به خرید و کاشت درختان اقدام می‌کند، اصلاح شود.

در نهایت اعضای شورای اسلامی شهر تهران پس از بحث و بررسی با اکثریت آرا این تبصره را به همراه پیشنهاد رئیس شورای اسلامی شهر تهران به تصویب رساندند. /ایسنا#‌اخبار منبع: راهبرد معاصر

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

روایت و آمار محرومیت زدایی از روستا‌ها در گام اول انقلاب اسلامی را ببینید.

نیم ساعت پیش

رئیس سازمان اورژانس استان تهران با اشاره به مصدوم شدن 15 نفر در حوادث مرتبط با چهارشنبه‌سوری در استان تهران از ابتدای اسفندماه گفت: یک نفر از مصدومان جان خود را از دست داده است.

نیم ساعت پیش

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب سیستان و بلوچستان گفت: با وجود نبود امکان رفع حوادث طی 48 ساعت ابتدایی وقوع سیل، تاکنون شبکه آب 200 روستا وارد مدار بهره‌برداری شده است.

نیم ساعت پیش

محمد بن سلیم، رئیس اماراتی فدراسیون جهانی اتومبیلرانی (FIA) به دلیل دخالت احتمالی در نتایج مسابقات گرندپری فرمول یک تحت بازجویی قرار گرفت.

نیم ساعت پیش

منابع آمریکایی از وقوع آتش سوزی گسترده و چندین انفجار در یک منطقه صنعتی در ایالت میشیگان خبر دادند. این حادثه در یک کارخانه مخازن نیتروژن مایع رخ داده و حجمی عظیمی از دود و آتش منطقه را فراگرفته است. پلیس از مردم خواسته‌به محل حادثه نزدیک نشوند.

یک ربع پیش

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور از دفع ۲۰۰ حمله سایبری کوچک و بزرگ در یک ماه منتهی به انتخابات مجلس خبر داد.

یک ربع پیش

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور گفت: تعداد ۲۰۰ حمله سایبری و پنج حمله بزرگ را در روز انتخابات توسط دستگاه های امنیتی و سازمان پدافند غیرعامل کشور کشف، کنترل و خنثی کردیم.

نیم ساعت پیش

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که انتخابات مجلس با نقش آفرینی مردم برگزار شد، گفت: مشارکت مردم با وجود طراحی‌های گوناگون دشمنان، برآمده از وطن‌دوستی و علاقه و امنیت کشور و آگاهی سیاسی بود.

نیم ساعت پیش

معاونت اجرایی رئیس‌جمهوری پیشنهاد داد، دبیر شورای عالی مناطق آزاد به‌عنوان نماینده ویژه رییس جمهور در امور اجرایی مناطق آزاد تعیین و عزل و نصب مدیران این مناطق هم به وی واگذار شود.

نیم ساعت پیش

بیشتر...